Eddy Korevaar wint 3e ronde snelschaakkampioenschap (Jaco Vonk snelschaakkampioen 2018-2019)

Eddy Korevaar wint 3e ronde snelschaakkampioenschap (Jaco Vonk snelschaakkampioen 2018-2019)

Alweer voor de vijfde keer vond de prijsuitreiking van SC De Giessen en Linge plaats bij Autobedrijf Visscher in Gorinchem. Hierbij past een woord van dank aan Gerard de Gans en zijn dochter die ervoor zorgde dat de schakers niets te kort kwamen.

 

Na de prijsuitreiking werd gestreden om de laatste prijs: snelschaakkampioen. Er waren vele kanshebbers, omdat in de eerste twee ronden verschillende spelers op het podium stonden. Louis Rutgers en André van Wingerden golden als favorieten, omdat zij respectievelijk de eerste en tweede ronde hadden gewonnen.

 

In de eerste ronde werd Henk Boot pootje gelicht door Wim Rietveld. Een grote verrassing op papier, maar Wim heeft wel vaker van een topspeler gewonnen.

 

In de tweede ronde kreeg kanshebber Eddy Korevaar een tik van Jeroen Brandsma, maar ook hier gold dat het ratingverschil gebaseerd was op lange partijen. Jeroen is namelijk een geducht snelschaker.

 

In de derde ronde trok Jeroen de lijn door en won van nieuwkomer Henri Houweling. Henri speelde een sterke partij, maar kon zijn aanval niet bekronen. Daarna vergat hij te vluchten naar remise en verloor uiteindelijk op de klok.

Jaco Vonk had ook 3 uit 3, daarachter volgde een contingent spelers met 2 uit 3.

 

In de vierde ronde won Jaco van Jeroen en kwam daarmee alleen op kop. De genoemde kanshebbers Louis en André haakten in deze ronde af met respectievelijk verlies tegen Henri Houweling en Taco van de Poll. Met 2 uit 4 zou het moeilijk worden om in de top te eindigen.

 

In de vijfde ronde versloeg Jaco de sterk spelende Henri en kreeg daarmee uitzicht op de titel. Eddy bleef in het spoor door een overwinning op de eveneens verrassende Taco. Jeroen wees Wim Rietveld terug en was ook nog in de race.

 

In de zesde ronde leek Jaco het toernooi te beslissen tegen Eddy Korevaar, maar hij kreeg de vis net niet op tijd op het droge. Eddy streek Jaco’s vlag en kwam daarmee op gelijke hoogte met Jaco. Jeroen deed ook zeer goede zaken, hij versloeg Henk Boot en kwam, net als Eddy en Jaco, op 5 uit 6.

 

In de allesbeslissende zevende ronde kreeg Jeroen klop van Taco waardoor hij van het podium afkukelde, omdat Taco ook op 5 punten eindigde, maar over meer weerstandspunten beschikte.

Jaco kwam niet verder dan remise tegen Wim Rietveld die hiermee zijn sterke toernooi besloot met 4,5 uit 7 (vijfde plaats).

Eddy wist als enige van het toptrio te winnen, hij versloeg Louis Rutgers die nog voor zijn laatste kans vocht om snelschaakkampioen van het seizoen te worden.

 

De eindstand van de avond:

Snelschaakkampioenschap Ronde 3
Eindstand na ronde 7
NrPnoNameRatingScoreSBTPRRC
13Korevaar, Eddy18546,024,0020221713
21Vonk, Jaco21645,522,2520071694
36Van de Poll, Taco16995,020,5018691720
49Brandsma, Jeroen16825,019,5019071761
512Rietveld, Wim15974,515,7518661788
62Boot, Henk19554,513,0017441603
78Rutgers, Louis16834,012,5017381700
87Van Wingerden, André16954,013,0017161666
913Tromp, Chris15764,010,5016531603
1017Dessens, John14363,57,7514681458
115Houweling, Henri17003,08,0016471706
1211Uittenbogaard, Arjan16403,07,5015941661
1310Post, Jan16453,05,0015091520
144Karelse, Hans17693,06,5015241517
1516De Gans, Gerard14733,04,5014581505
1614Van Hees, Bert15442,58,0015861688
1718Stam, Martijn13662,04,0013591544
1820Van der Heijde, Johan9692,03,5012091504
1919Van Houwelingen, Henk13591,52,7512351465
2015Couwenberg, Mark14771,02,0011751469

 

Door deze uitslag wist Jaco de titel “Snelschaakkampioen van 2018-2019”  te bemachtigen. Hij won geen van de drie toernooien, maar eindigde wel twee keer op de tweede plaats.

Eindstand:

 

  1. Jaco Vonk              4 punten
  2. Eddy Korevaar   7 punten
  3. Louis Rutgers   8 punten
  4. Jeroen Brandsma   8 punten
  5. André v. Wingerden   9 punten
  6. Henk Boot   9 punten
  7. Wim Rietveld 10 punten

André van Wingerden wint tweede snelschaakronde De Giessen en Linge

André van Wingerden wint tweede snelschaakronde De Giessen en Linge

De tweede ronde van het snelschaakkampioenschap van SC De Giessen en Linge leverde spectaculaire uitslagen op én een verrassende winnaar!

 

In de eerste ronde liep favoriet Jaco Vonk al meteen averij op. Tegenstander Wim Rietveld bleef de gehele partij in het spoor en bood na een blunder van Jaco meteen remise aan om de tijdnoodfase te ontlopen. Jaco nam dit aanbod aan, maar achteraf was dit voor Wim een ongunstige uitslag, omdat hij de partij in twee zetten had kunnen uitmaken!

 

Na de tweede ronde waren er nog maar twee spelers over die de volle buit hadden: Hans Karelse en André van Wingerden. Zij mochten in de derde ronde tegen elkaar met Hans als winnaar.

 

In de vierde en vijfde ronde zette Hans zijn zegereeks voort met overwinningen op Eddy Korevaar en Marcel van Wingerden. Hij stond inmiddels een vol punt voor op André.

 

In de zesde ronde kreeg Hans klop van Jaco die zijn zeer stroeve start te boven leek te komen. André was er als de kippen bij, hij won netjes van Eddy en nestelde zich mede aan kop van de ranglijst.

 

In de laatste ronde had Hans het nog in eigen hand, maar hij verslikte zich in Wim Rietveld en sloot het toernooi, ondanks de mooie serie van vijf overwinningen, een beetje in mineur af met een tweede plaats.

De winnaar van het toernooi zou dus uit de partij André – Jaco komen. Het was een spannende partij waarin Jaco opeens een kwaliteit won. André werd hier niet zenuwachtig van en versterkte zijn stelling met zijn paarden in het centrum. Uiteindelijk bezweek Jaco onder de druk en liet zijn dame te grazen nemen. Het verzet was gebroken en André werd daarmee de winnaar van het toernooi.

Saillant detail: André heeft één keer eerder een snelschaakronde gewonnen en wel op 5 juni 2001, bijna 18 jaar geleden!

Marcel van Wingerden eindigde op een mooie derde plaats.

 

De laatste ronde van het snelschaakkampioenschap wordt eind mei gespeeld en zal de beslissing moeten brengen. Grote kanshebbers zijn Louis Rutgers (winnaar 1eronde) en André van Wingerden (winnaar 2eronde), maar Jaco Vonk en Hans Karelse (beiden een 2eplaats) dichten zich ook nog kansen toe. Tenslotte zijn Henk Boot en Marcel van Wingerden (beiden een 3eplaats) ook nog niet kansloos.

 

 

 

 

 

 

 

 

Snelschaakkampioenschap De Giessen en Linge (Ronde 2)
Rate of play10 min. p.p.p.p.
Date05-02-19
NoPnoNaamRatingPuntenTPRRcW-WeR1R2R3R4R5R6R7
14Van Wingerden, André16956,020481749+2.7811b17w13b05w110b12w11w1
23Karelse, Hans17695,018511635+0.8110w115b14w12b19w11b08w0
39Van Wingerden, Marcel15935,017341544+1.452w012b115w18b13b010w15b1
41Vonk, Jaco21644,518801657-1.888w½6b12w012b15w13w14b0
58Rietveld, Wim15974,516721533+0.861b½13w15b09w015w111b13b1
610Tromp, Chris15764,015711542+0.073b011w114b17w14w09b0+
711Capelle, Bram15554,015751477+0.414w010b06w115b114b18w02b1
82Korevaar, Eddy18543,517281728-1.149b15w½1b13w07b14b011w0
95Rutgers, Louis16833,516381609-0.3612w12b½8w14b01b013w19w0
1012Van Houwelingen, Henk13593,513901514+0.125b09w0+1w06b½14w113b1
116Post, Jan16453,514581448-1.3913b01w011b0+12w½15b17w1
127Uittenbogaard, Arjan16403,014171462-1.5714w14b013w110b02w0+6b0
1315Van der Heijde, Johan9692,010351527+0.14+3w09b011w08b06w014b1
1413Eijndhoven, Edwin10002,010541487+0.086w18b07b014w0+5b012w0
1514Eijndhoven, Peter10002,09821350-0.387b0+10w013b111w012b015w0

 

De Giessen en Linge drukt DD3 dieper in degradatiezorgen

De Giessen en Linge drukt DD3 dieper in degradatiezorgen

Na een lange winterslaap mochten de schakers weer aantreden in de zesde ronde van de KNSB-competitie. De Giessen en Linge ontving het derde team van het Koninklijk ’s Gravenhaagsch Schaakgenootschap “Discendo Discimus”, in goed Nederlands: “Al lerende leren wij”.

DD is één van de clubs die je liever uit dan thuis ontmoet, dit vanwege de historische locatie “Het Nationaal Schaakgebouw” waar de club gehuisvest is.

 

Maar goed, wij speelden thuis en we hadden de punten hard nodig.

 

De tegenstander van uw schrijver kwam niet opdagen waardoor De Giessen en Linge na een uur op voorsprong kwam.

Stand: 1 – 0

 

Hans Karelse speelde een rustige opening, maar bij het passeren rond zet 19 zag ik mogelijkheden voor Hans om tot stukwinst te komen.

Hans kwam op dezelfde gedachte, tegenstander Zwolsman kon de schade nog beperken tot een pion, maar kreeg daarvoor in de plaats een overweldigende aanval met twee torens op de zevende rij. Dan weet je het wel: da’s winst.

Stand: 2 – 0

 

Een tegenvaller op bord 2: Tim kwam niet gunstig uit de opening en probeerde met een dubbele torenruil het spel te vereenvoudigen. Hij overzag dat tegenstander Vosooghi daarna een belangrijke pion kon winnen. Belangrijk, omdat Vosooghi daarmee een vrijpion op de a-lijn kreeg. Tim zette nog alle zeilen bij om deze pion niet te laten doorstomen, maar het bleek tevergeefs.

Stand: 2 – 1

 

Tony Else speelde de Aljechin tegen Lothar van der Sluijs. Het evenwicht werd nooit echt verbroken met remise als logische uitslag.

Stand: 2½ – 1½

 

Roelof speelde een sterke partij tegen oude bekende Erik van der Graaf. Erik is in de periode 1979-1986 lid geweest van SC De Giessen. In 1985 werd hij clubkampioen, het jaar erna eindigde hij op de tweede plaats.

Op het eerste oog zag de stelling er dichtgeschoven uit, maar Roelof richtte langzaam zijn pijlen op de koning en hield ondertussen de vijandelijke troepen op de damevleugel in toom.

Het slot was schitterend: met twee geweldige lopers en een dame sloopte Roelof Eriks verdediging van twee paarden en een dame.

Stand: 3½  – 1½

 

Invaller Louis speelde de Italiaanse opening waarbij de lichte stukken al vrij snel terug in de doos belandden. Met torens en dame vocht hij het eindspel uit met tegenstander Vokurka. Ze gaven elkaar geen duimbreed toe waardoor remise onontkoombaar was.

Stand: 4 – 2

 

Met deze uitslag was de winst binnen handbereik. Bij captain Jeroen was het namelijk potremise ook al deed Jeroen nog verwoede pogingen om tegenstander Diaz Maguina tot een vingerfout te verleiden. Na tachtig zetten vond Jeroen het welletjes, hij gaf zijn machteloze pion vrijwillig op en berustte in remise.

Stand: 4½ – 3½

 

Eddy had de langste partij van iedereen in “De Havik”. Ondanks de toename van het rumoer hield hij het hoofd koel en wist zijn machtige pionnenblok in het centrum op het juiste moment naar voren te dirigeren. Tegenstander Cortenbach spartelde nog lang, maar was uiteindelijk machteloos met zijn toren tegen het loperpaar. Netjes uitgespeeld van Eddy.

Eindstand: 5½ – 2½

 

Met deze uitslag is De Giessen en Linge iets opgeklommen op de ranglijst met nu een 7epositie. Een plaats in de middenmoot ligt in het verschiet als wordt gewonnen van Voorschoten 2, onze volgende tegenstander.

 

Jaco Vonk, 10 februari 2019

De Giessen en Linge 1 mist overwinning tegen Rijswijk 2

De Giessen en Linge 1 mist overwinning tegen Rijswijk 2

Na een reis van ongeveer 45 min van onze thuisbasis gingen wij met volle moed naar Rijswijk.

Op de dure parkeerkosten €12,10 voor een paar uurtjes na werden we hartelijk ontvangen.

Het bleek een spannende zaterdagmiddag te worden met meerdere bizarre situaties op het schaakbord.

Jeroen Brandsma had een nieuwe opening deze week geleerd en kwam hier na 4 dagen mee tevoorschijn. Wit kwam snel actief te staan zwart echter liet zich niet gek maken.

Na de analyse bleek wit echt wel beter te staan maar na wat heen en weer geschuif werd het remise.

Hans Karelse kwam snel hier na vrolijk melden dat hij gewonnen had. Afgelopen woensdag was hij ook al op dreef met ons andere team. De overwinning had hij al snel achter zijn naam staan. Ga zo door Hans dit smaakt naar meer. 1 ½ -1/2

Jaco op bord 1 kwam als een kanon achter mij aan. Hij wist de tegenstander snel te overspelen won een pion en daarna vrij eenvoudig de partij 2 ½ – ½  in ons voordeel.

We snakken al enige tijd naar een overwinning dit seizoen en we hebben tot nu al een paar keer nipt ten onrechte verloren.

De overige borden stonden er ook op dit moment niet heel slecht voor.

Henk zijn partij kwam een beetje stroef op gang. Henk had nog steeds maar een 0 maar was vastberaden om hier verandering in te brengen. De partij liep redelijk stroef maar na enige tijd op de 26ezet kreeg Henk een geweldig paard op e5. Kreeg steeds meer druk en haalde via een omweg de buit binnen. 3 ½ – ½

Tim had een bizarre middag al was hij niet de enige.

In het middenspel miste Tim enkele kansen die volgens Fritz genoeg aanknopingspunten hadden gegeven om de partij tot een goede eind te brengen bleek het toch anders af te lopen. Tim ging aan het einde van het middenspel een spannende eindspel in en dacht hier enige tijd over na. Op dit moment stond ik vaak bij het bord en dacht dit komt goed en tot mijn verbazing speelde Tim het anders. Tim had een variant gemist dit hem zo leek later remise of zelf meer had opgeleverd. Volgende keer beter Tim.  3 ½ -1 ½

Er bleven nog 3 strijdende bikkels over Roeland Eddy en Tony.

Roeland zat tegenover eens tegenstander die al aardig op leeftijd was en goed de tijd nam en de stelling in zich op te nemen. Roelof verloor vrij vlot een pion en kreeg eigenlijk geen kansen meer. Hij probeerde aan het eind nog een geintje uit voor een pat stelling maar dat trapte zijn taaie tegenstander niet in. 3 ½ – 2 ½

De overige 2 strijders van ons bleven stevig in het zadel zitten en iedereen was er eigenlijk er wel van overtuigd dat de overwinning onze kant op zouden vallen.

De tegenstander van Eddy begon steeds meer en meer te stressen over de deur die open en dicht ging de hele tijd. Ook zat hij regelmatig trillend achter het bord. De tegenstander van Tony zat te zuchten en schudde regelmatig met zijn hoofd waar hij op dat moment ook alle redenen toe had.

Maar afijn.

Eddy had al een keer remise aangeboden met een kwal minder op het bord maar zijn tegenstander geloofde in meer.

Tony speelde een klasse partij maar de afloop van deze partij was erg bitter. Je kunt je zelfs afvragen of zijn tegenstander eigenlijk na dameverlies eigenlijk al niet moest opgeven.

Waar het mis ging was moeilijk te zeggen Tony is een heer op het bord en heeft eigenlijk de stijl alles zo netjes mogelijk te spelen en doet dit ook vaak. Vandaag was een dag om snel te vergeten na een compleet gewonnen stelling te hebben en dit niet te verzilveren door een vork van zijn tegenstander niet te zien. Tony iedereen leefde met je mee en voelde in zijn genen dat je dit niet verdiend had      3 ½ -3 ½

Tot slot wilde de tegenstander van Eddy geen remise maar nam dit op verzoek van zijn teamleider met tegenzin aan. 4-4

Tja wat kan ik als teamleider zeggen van deze uitslag. Het is een zure gelijk spel geworden. De hele middag leek het een ruime zege te worden maar dit resultaat doet toch wel een beetje pijn.

Maar om het om op zijn Johan Cruijffs te zeggen elk nadeel heeft zijn voordeel.

Dit was het laatste wedstrijd van dit jaar op naar het volgend jaar.

We zullen aan de bak moeten maar met ieders goede inzet moet de stijgende lijn toch voor te zetten zijn.

Dan rest mij een ieder fijne kerstdagen en een gelukkig nieuwjaar te wensen.

 

Jeroen Brandsma

De Giessen en Linge verliest van koploper Erasmus

De Giessen en Linge verliest van koploper Erasmus

In de vierde ronde stond koploper Erasmus in de 4eklasse H van de KNSB-competitie op het programma van De Giessen en Linge 1. Schaakvereniging Erasmus is in 2005 opgericht door een fusie van drie schaakverenigingen (NRSG Wilhelm Steinitz, SV Schiebroek/Westen Regina en SV Hillegersberg). NRSG Wilhelm Steinitz was ooit gefuseerd uit onder andere de Nieuwe Rotterdamsche Schaakvereniging (NRSV) waarvan de historie teruggaat tot 1894.

 

In deze ronde werd in een nieuwe locatie gespeeld: Het huis van de Wijk Arcadia in Hillegersberg, een buurtgebouw waar veel verschillende activiteiten worden georganiseerd.

 

Tony Else was als eerste klaar. Zijn stelling zag er voortdurend hoopvol uit, hij won op enig moment een centrumpion, maar moest vervolgens toestaan dat tegenstander Murdoch Mac Lean een tegenstoot uitdeelde. Dat leverde voor Murdoch een vrije randpion op in een toreneindspel, maar Tony wist dit remise te houden.

Stand: ½ – ½

De jarige Eddy Korevaar pakte op bord 4 een mooie overwinning tegen Eric Hoogenes. In de opening verdiende Eddy een pion en consolideerde dit voordeel door rustig te spelen. Eric speelde wat opportunistisch zodat Eddy verder in het voordeel kwam met een batterij op de e-lijn en zicht op de koningsstelling. Na een onvoorzichtige zet van Eric kon Eddy een definitieve aanval plaatsen met (een dreiging van) mat op g2.

Stand: ½ – 1½

Tim Schakel voegde een punt toe aan het totaal door een soevereine overwinning op Henk Ochtman, een sterke speler die al meer dan 25 jaar uitkomt voor meerdere verenigingen uit het noorden van Rotterdam. Door een foutje van Henk in de opening won Tim een pion. Door secuur te spelen wist Tim de nodige stukken af te ruilen om het voordeel groter te maken.

Stand: ½ – 2½

Op bord 5 kwam er zand in de motor. Captain Jeroen Brandsma bracht weer zijn geliefde Engelse opening op het bord met een pionnenstorm op de damevleugel. Zijn sterke tegenstander Frank van Zutphen had al snel zo’n twintig minuten tijdachterstand mede doordat Jeroen de eerste zetten uit zijn mouw schudde.

Op enig moment ging Jeroen ook in de denktank en had moeite om het juiste plan te vinden. Frank kwam langzaam maar zeker in zijn spel en nam het heft in handen. Er kwamen gaten in Jeroens stelling en helaas kon hij het niet droog houden.

Stand: 1½ – 2½

Hans Karelse had een zware partij tegen Leo de Jager, dat kwam ook omdat de opening van Leo niet in het boekje van Hans stond. Hans hoopte op de koningsvleugel toe te slaan, maar dat liep op niets uit. Leo boekte wel vooruitgang, maar dan op de damevleugel. De witte stukken hielden aardig huis in het oorlogsgebied e5-a8 met als sluitstuk een beslissende vrijpion op de b-lijn.

Stand: 2½ – 2½

Erasmus ging er nu op en erover. Henk Boot had een moeilijke partij in een meer of meer dezelfde opening als tegen Jaco afgelopen dinsdag. Langzaamaan kwam tegenstander Peter Torczynski beter te staan, maar vanwege de scherpe stelling was het nog niet duidelijk wie aan het langste eind zou trekken. Henk kwam twee pionnen voor, miste nog een kans om kwaliteitswinst, maar moest vervolgens toezien hoe Peter een paard offerde voor twee pionnen en in een gewonnen stelling belandde. Er was geen houden meer aan voor Henk en al snel moest hij de koning omleggen.

Stand: 3½ – 2½

Roelof Stienstra had lange tijd te kampen met een ontwikkelingsachterstand, maar zijn tegenstander Arno van Houten wist daar geen voordeel uit te halen. Roelof kwam wel een pion achter, maar maakte dit later weer goed in het eindspel. Het evenwicht was nog altijd niet echt verbroken met remise als logische uitslag.

Stand: 4 – 3

Toen deze stand werd bereikt was de uitslag aan bord 1 (Jaco Vonk – Olivier Vrolijk) al te voorspellen: remise. Daarvoor had Jaco de langste tijd zicht op de overwinning, maar tussen zet 25 en 28 leek het er even op dat Olivier kon overnemen. Jaco kon de tegenstoot pareren en kon op zet 32 een beslissende zet uitvoeren. Hij koos wel het juiste stuk, maar niet het juiste veld. Na deze misser kon Olivier de partij remise maken.

Eindstand: 4½ – 3½

 

Met deze uitslag is De Giessen en Linge achterin het peloton gebleven, maar nog altijd met voldoende uitzicht om naar voren op te schuiven. In de volgende wedstrijd op 15 december mag De Giessen en Linge 1 een uitwedstrijd spelen tegen Rijswijk 2, een directe concurrent.

 

Jaco Vonk, 25 november 2018

De Giessen en Linge onderuit tegen LSG 5

De Giessen en Linge onderuit tegen LSG 5

In het prachtige sportcomplex “De Basis” in Sliedrecht mocht het vlaggenschip van schaakclub De Giessen en Linge het vijfde team van het Leidsch Schaakgenootschap ontvangen.

Als je het zo leest, zou deze horde eenvoudig te nemen moeten zijn, maar de opstelling van de tegenstander kende een iets hogere gemiddelde rating dan die van ons team. Aan de bak dus.

Captain Jeroen Brandsma was als eerste klaar. Hij haalde een nette remise binnen met zwart op bord 5 tegen Folkert-Jan Geertsma die 270 ratingpunten meer bezat dan Jeroen.

Stand: ½ – ½

Op bord 4 had Roelof een interessante stelling tegen een gelijkwaardige tegenstander. Hij kreeg de Franse opening op het bord met wat druk op de koningsvleugel, maar waar zwart op de damevleugel plannen had. Het centrum stond vast. Roelof verzuimde naar eigen zeggen de damevleugel lam te leggen waardoor hij moest toezien hoe zwart zijn stelling langzaam kon verbeteren zonder dat Roelof iets op beide vleugels kon uitrichten. Uiteindelijk was het niet meer te houden voor Roelof.

Stand: ½ – 1½

Een tegenvaller op bord 2: Tim had een centrumpion veroverd in het middenspel tegen Henk van der Scheer en stond daarmee in hogere zin gewonnen. Het vereiste echter wel nauwkeurig spel en daar ontbrak het helaas aan in het vervolg. Door mindere zetten van Tim kon zijn tegenstander de stelling weer gelijktrekken met hoop op meer. In de tijdnoodfase wist Tim geen sluitende verdediging te vinden en ging ten onder.

Stand: ½ – 2½

Op bord 1 kwam Jaco Vonk al snel een pion voor, maar dit was gewoon een normale variant in het damegambiet. Jaco koos ervoor om deze pion te verdedigen, maar dat ging ten koste van zijn stelling. Door actief spel won tegenstander Marcel de Jeu de pion terug met een prettige stelling. Na de rokades moest Jaco forceren in het centrum om spel te krijgen. Dat lukte, maar Marcel had nog steeds de troeven op de damevleugel in handen. Jaco probeerde nog de achterlijn te bezetten met mataanval, maar dat werd bezworen met remise tot gevolg.

Stand: 1-3

Hans Karelse gaf de stand wat meer kleur door een overwinning op Patrick Groenendijk op bord 8. Het ging lang gelijk op, maar op de een of andere manier (ik heb het zelf niet gezien) heeft hij het evenwicht kunnen verbreken en Patrick op de knieën gekregen.

Stand: 2 – 3

Tony Else had het al snel voor elkaar. Toen ik langsliep zag ik een mooie stelling met penningen en open lijnen die naar mijn mening tegenstander Jaap Beetstra niet meer te boven zou kunnen komen. Toch wist hij de schade nog beperkt te houden en bereikte een toreneindspel met een pion minder. Tony wist dit echter met vaste hand naar winst te voeren, mooi gespeeld.

Stand: 3 – 3

We mochten even genieten van de gelijke stand, maar het zag er inmiddels niet goed uit bij de overgebleven strijders. Eddy was niet te tevreden over zijn centrumdoorbraak, omdat dit leidde tot problemen op de damevleugel. Tegenstander Jan-Willem van Drunink wist de druk daar goed op te voeren met pionwinst tot gevolg. Eddy zocht naar compensatie, maar hij kon geen bres slaan in de koningsstelling. Hij verloor nog een pion en kon even later de vlag hijsen.

Stand: 3 – 4

Aan Louis Rutgers dus de ondankbare taak om een gelijkspel uit het vuur te slepen. Dat werd een lastige zaak, omdat hij al een pion achterstond in een moeilijke stelling. Zijn tegenstander Wybe Evenhuis hield het voordeel vast en zorgde ervoor dat LSG 5 met de punten naar huis ging.

Eindstand: 3-5

 

Met deze uitslag is De Giessen en Linge achterin het peloton geraakt, maar met nog voldoende uitzicht om naar voren op te schuiven. In de volgende wedstrijd op 24 november wacht evenwel koploper Erasmus die tot nu toe alle wedstrijden heeft gewonnen.

 

Beide schaakteams van Sliedrecht wonnen hun wedstrijd en staan er beiden goed voor in de stand, respectievelijk derde en tweede.

 

Na de schaakwedstrijd schoven Roelof, Eddy en Jaco nog aan bij het avondeten (saté met nasi) dat werd geserveerd door de kantine van de sporthal.

Daarna mochten we nog even genieten van een volleybalwedstrijd van Sliedrecht Sport tegen landskampioen Abiant Lycurgus uit Groningen. We zagen Sliedrecht Sport de spannende eerste set winnen met 25-23 en hoorden later dat ze uiteindelijk met 3-0 hadden gewonnen!

 

Jaco Vonk, 4 november 2018

P.S. De stand in de 4e klasse H is na te lezen op https://knsb.netstand.nl/rounds/view/682.