De Giessen en Linge verschalkt De Zwarte Dame

De Giessen en Linge verschalkt De Zwarte Dame

Een flink gehavend team van De Giessen en Linge 1 maakte haar opwachting in het dorpshuis van Kruiningen om de 6e ronde van de KNSB-competitie te spelen. Na een corona-pauze van ruim twee maanden kon de competitie weer worden hervat, de 5e ronde wordt later ingehaald.

 

Het team speelde met vier invallers daar in eerste instantie Jeroen Brandsma, Eddy Korevaar en Tony Else zich hadden afgemeld. Daar kwam vrijdag nog Henk Boot bij vanwege ziekte en ook invaller Tijmen Schakel moest zich vanwege buikgriep excuseren.

Tim en ondergetekende spanden zich vrijdagavond en zaterdagochtend in om de laatste twee borden gevuld te krijgen. Uiteindelijk stelden Bert van Hees en Christiaan Boudewijn zich beschikbaar om in te vallen. Hulde daarvoor!

 

Na de nodige coronachecks kon de wedstrijd om 13:00 uur beginnen. Na een uur zag ik op enkele borden al rooskleurige stellingen aan onze kant.

Christiaan speelde op bord 8 een wisselvallige partij tegen Herman Schoonakker. Hij zette de partij goed op, maar verloor in het middenspel een stuk. Hij gaf echter geen krimp en wist met goed spel de witte dame te veroveren. Daar stonden wel twee stukken tegenover en ook de torens stonden nog op het bord. Helaas verdwaalde Christiaan in de mogelijkheden en zag ook zijn dame in het doosje verdwijnen. Daarna was er geen houden meer aan en moest Christiaan het avontuur beëindigen. Toch heeft hij een mooie onderhoudende partij gespeeld.

 

Nog geen minuut later maakte invaller André van Wingerden de gelijkmaker. In het middenspel wist hij door een combinatie twee pionnen te verdienen zonder zijn prettige stelling te verliezen. Zijn tegenstander Gayan den Hollander probeerde nog spel te maken, maar André zag alle gevaren en wist zijn materiële voordeel om te zetten in winst.

 

De eerste echte tegenvaller was te noteren op bord 5. Invaller Ernst Delwel had zijn tegenstander Rinus den Hollander alle hoeken van het bord laten zien en hoefde slechts te blazen om zijn tegenstander om te laten vallen. Met Pf5xe7 had Ernst de partij kunnen beslissen, omdat zwart dit paard niet kon terugnemen op straffe van mat. Ernst besloot echter tot Pf5xg7 waarna hij met Df6+ de koning naar g8 dwong met nog de toren op h8. Ook een fijne stelling, maar zwart kon zijn paard van e7 naar d5 spelen. Ernst had hierop met Txd5 kunnen reageren (kwaliteitsoffer) om zijn aanval levendig te houden. Ernst trok zijn dame terug van f5 naar h4 en zwart kreeg nu ook aanknopingspunten voor tegendreigingen. Die werden Ernst helaas te veel mede waarschijnlijk door de teleurstelling dat zijn aanval was stukgelopen.

 

Ondergetekende maakte de gelijkmaker, maar dat was pas na 3,5 uur spelen. De partij ging redelijk gelijk op, maar zwart begon zich steeds meer in bochten te wringen om zijn stelling op orde te houden. Het was fijn dat ik meer ruimte had en op beide vleugels prikjes kon uitdelen. Toch wist tegenstander Peter van der Borgt wat op de damevleugel te ondernemen, maar zijn achterhoede was niet helemaal goed georganiseerd zodat ik met een paardoffer in het midden de zaak kon openbreken en de partij naar me toe kon trekken.

 

De volgende tegenvaller werd door Louis Rutgers ingeleid. Zijn tegenstander Riny Westveer bestookte zijn koningsstelling met veel elan, maar Louis verdedigde prima en wist ondertussen twee pionnen mee te snoepen. De stelling werd wat rustiger, maar Louis moest nog wel rekening houden met enkele dreigingen. Toen volgde de blunder die altijd meer pijn doet als je goed hebt gespeeld en op winst staat dan dat je toch al achter de feiten aanliep.

 

Hans Karelse was de enige speler die een evenwichtige partij beëindigde met remise. Het leek er even op dat hij de ver opgerukte pionnen van zijn tegenstander kon oppeuzelen, maar dat bleek optisch bedrog.

 

Tim Schakel had het niet gemakkelijk op bord 2 tegen Eric Clarisse. Lees hier zijn eigen verslag:

Het begon goed met een mooie kwaliteitswinst. Het vervolg ging (onnodig) moeizaam. Op een gegeven moment zag ik leeuwen en beren maar Fritz verblikt of verbloost niet en geeft mij telkens groot voordeel. Behalve dan bij het onnodig terugtrekken van de dame als verdediging-zet. Wit had op dat moment nagenoeg gelijkspel kunnen bereiken maar mij tegenstander nam niet zijn tijd en speelde in mijn naderende tijdnood snel, een verschijnsel dat we wel vaker zien bij sommige schakers. Daarna lig ik weer op koers totdat ik volledig onnodig mijn dame in laat sluiten in het open veld. Ik zou meteen moeten opgeven maar tot mijn grote geluk ziet mijn tegenstander het niet en kom ik met de schrik vrij.  Daarna maak ik geen fouten meer al ging ook deze fase niet vanzelf.

 Het had dus op twee momenten anders kunnen aflopen (op het ene moment remise en op het andere moment zelfs verlies). Geheel onnodig heb ik het mezelf erg moeilijk gemaakt. Maar goed, eind goed al goed!

 

Dit betekende dat we na ruim vier uur spelen gelijk stonden (3,5 – 3,5) met nog één partij te gaan. Invaller Bert van Hees werd in de opening verrast door Marco Baars die brutaal twee pionnen op a3 en b2 veroverde. Bert dacht dat dit op straffe van dameverlies zou gaan, maar Marco hield de zaak droog en leek op de winst af te stevenen. Bert ging er echter voor zitten en wist eerst een heel belangrijke centrumpion terug te verdienen. Tegelijk wist hij de ver opgerukte pionnen op de a- en b-lijn te stoppen. Even later verdiende Bert nog een pion terug en stond het weer gelijk.

Marco raakte vervolgens een beetje de weg kwijt en liet zich een vol stuk ontfutselen. Daarbij was zijn koning tot overmaat van ramp aan de verkeerde kant van de strijd beland. Bert had nu zo’n groot voordeel dat hij dit niet meer mocht laten lopen. Hij speelde beheerst en trok de partij naar zich toe.

Bert werd hiermee de matchwinner en had ook nog eens nooit zo’n lange partij gespeeld (bijna 5 uur)!

 

Met deze overwinning blijft De Giessen en Linge 1 in het spoor van koploper Garde 1 uit Soerendonk die ook haar wedstrijd wist te winnen.

 

 

Jaco Vonk, 6 februari 2022

Nieuw lid: Leen van den Herik

Nieuw lid: Leen van den Herik

Wij heten Leen van den Herik van harte welkom op onze club. Leen was al in de zestiger jaren lid van de Boven-Hardinxveldse schaakclub die destijds in cafë “De Drie Snoeken” was gehuisvest. In het laatste decennium van de vorige eeuw was Leen schaakmeester op de school “Samen Onderweg”  in Gorinchem. In die tijd speelde Leen bij de Gorcumse Schaakclub (GSC) die in 2002 haar 100-jarig jubileum vierde. Leen is verder initiatiefnemer van het NK Snelschaken voor theologen en pastores, dit toernooi wordt nog altijd jaarlijks georganiseerd door de KNSB.

Leen komt dus vanaf komend seizoen bij De Giessen en Linge spelen en heeft daarbij een bijzonder verzoek: “Wie wil meehelpen om nieuwkomer Leen van den Herik te ontgroenen op onze digitale schaakontmoeting op dinsdagavond deze zomer?”

In memoriam Ton Boot

In memoriam Ton Boot

Ton Boot, een van de oprichters van Schaakclub “De Giessen” in Giessenburg, is op 98-jarige leeftijd op 12 februari 2021 overleden.

In 1953 streek de 30-jarige Ton in Giessenburg (toen nog Giessen-Nieuwkerk) neer om zijn huisartsenpraktijk te vestigen aan de Neerpolderseweg. Samen met zijn vrouw Mien van der Meulen, die de apothekersafdeling runde, heeft hij tot 1987 deze praktijk mogen uitvoeren. In dat jaar verhuisde Ton naar de Leidekkerstraat in Gorinchem om daar samen met zijn vrouw van zijn pensioen te genieten. Hij heeft daar bijna 30 jaar gewoond.
In mei 2016 overleed zijn geliefde Mien, waarschijnlijk de meest ingrijpende gebeurtenis in het leven van Ton. Hij heeft nog twee jaar alleen aan de Leidekkerstraat gewoond, maar in juli 2018 moest hij op 96-jarige leeftijd dan toch het huis verlaten. Hij kwam terecht in het woonzorgcomplex De Lange Wei in Hardinxveld-Giessendam. Ton had grote moeite met het verlies der dingen en mogelijkheden. Zijn wereld werd kleiner en het was ook niet zijn wereld meer. Toch was hij blij met de aandacht en verzorging die hij ontving van het personeel, maar ook van zijn eigen familie. Hij kon ook genieten van de kleine uitjes in de omgeving. Daarin zag je nog iets terug van zijn liefde voor de natuur en zijn nieuwsgierigheid naar nieuwe plekken in de omgeving.

Op 17 oktober 1964 richtte Ton Boot samen met 16 andere schakers Schaakclub “De Giessen” op. Hij was vanaf de eerste dag zeer betrokken bij het wel en wee van de schaakclub. Ton heeft tussen 1971 en 2000 als algemeen adjunct in het bestuur gezeten. Na het aftreden van Bert den Boer als voorzitter in 2000 heeft Ton zijn verantwoordelijkheid genomen en bijna vier seizoenen als voorzitter gefungeerd. Ton was al 78 jaar, maar op dat moment was geen andere kandidaat beschikbaar. Het waren geen gemakkelijke jaren voor Ton, omdat er in die periode spanningen waren op de club. In 2004 kon Ton het stokje overdragen aan Eddy Korevaar die in 2002 was teruggekeerd bij zijn oude club.

Ton heeft in 1989 voor het 25-jarig jubileum van de schaakclub een boekwerk gemaakt over de historie van de club.

Ton heeft vijf kampioenschappen behaald, in 1965 (het eerste seizoen), 1967, 1968, 1970 en 1972. Met het vijfde kampioenschap mocht hij de wisselbeker houden.
In 1965 eindigde Cees Schakel met een gelijke procentuele score (88,6%) op de tweede plaats.
In 1967 was Ton soeverein en met slechts één verliespartij bleef hij naaste belager Douwe de Jager ruim voor. In 1968 wist hij zijn eigen zoon Henk (15 jaar!) voor te blijven. In 1970 gebeurde dat weer, maar het verschil was toen maar een half procentpunt (87,5% tegen 87,0%).
Tenslotte was Ton in 1972 ongenaakbaar, hij verloor niet één keer, gaf slechts vijf remises af en bleef de nummer twee Marius de Wit ruim voor.
Vermeldenswaardig zijn ook de vijf tweede plaatsen van Ton, voor het laatst in het seizoen 1984-1985 toen Ton al 63 jaar was.

In de andere disciplines zoals de snelschaak- en bekercompetitie had Ton minder succes. Het snelschaken interesseerde hem niet zo. In de bekercompetitie bereikte hij twee keer de halve finale. In 2003 werd hij uitgeschakeld door Jaco Vonk en in 2006 door Arjo van Houwelingen.

Ton had een goede kennis van de schaakopeningen, hij speelde met wit vrijwel altijd 1. e4 en met zwart beantwoordde hij 1.e4 afwisselend met e5, e6 (Frans) of c5 (Siciliaans).
Ton speelde vaak zijn partijen na om te leren van zijn fouten. Ik vond in zijn schaakarchief een mooi fragment uit zijn partij tegen Ton Lodder, gespeeld op 2 januari 1996:

Ton (Boot) had wit, zijn laatste zet was 34. De3-e6.
Ton (Lodder) antwoordde met 34….Kg7? Hij wilde uit de penning geraken om met Te7 de witte dame te vangen.
Boot vervolgde onverstoorbaar met 35. g4 waarna Lodder zijn plan ten uitvoer bracht met 35……Te7.
Er was al geen redden meer aan, want als het paard zou wijken naar g3 zou Ton hebben vervolgd met 36. Txf7+ Dxf7 en 37. Lh6+

De volgende zet van Ton sloeg in als een bom: 36. Txf5!

De computer gaf ook nog de mogelijkheid tot 36. gxf5!, maar het vervolg daarvan was wat lastiger uit te rekenen.
Als Lodder zou terugnemen met zijn pion zou Boot met Lh6+ toeslaan, daarom koos Lodder voor 36….Txe6 waarna Boot na 37. Txf8 een loper overhield en de partij op zet 52 won.

Ton was een zeer warm persoon die altijd nieuwsgierig was naar het wel en wee van mij en mijn gezin. Zelf informeerde hij me ook graag over zijn eigen belevenissen. Hij vertelde veel over zijn fietstochten door het Land van Maas en Waal op weg naar zijn dochter in Wijchen of door de Alblasserwaard waar hij soms op de koffie ging bij medeschakers als Marius de Wit, Jan Kwakernaak en Ton Lodder.
Ton was zeer geïnteresseerd in de studies die zijn kinderen en kleinkinderen hadden gevolgd en wist me daar veel over te vertellen. We deelden hierin dezelfde interesses, zelf heb ik ook een fijn studentenleven gehad.

Ton kende ik al vanaf 14 december 1971, hij hielp mijn moeder die dag bij de thuisbevalling van haar eerste kind. Ik ben op een dinsdag geboren, voor Ton niet een ideale dag, de dinsdag was namelijk voorbehouden aan de schaakclub. Het kwam desalniettemin wel vaker voor dat Ton tijdens zijn partij werd opgeroepen voor een klus, maar alleen in spoedgevallen kwam Ton in actie. Hij had zijn patiënten daartoe voortijdig geïnstrueerd om eventuele gezondheidsproblemen op de dinsdag te vermijden.

Mijn eerste vier officiële partijen tegen Ton verloor ik, maar op 14-jarige leeftijd wist ik voor het eerst van Ton te winnen. De spannende partij werd afgebroken op de 26e zet en Ton mocht in onderstaande stelling onder couvert een zet afgeven:

Mijn laatste zet was 26…..Pf5-d4 waarna Ton tot zijn eigen afgrijzen de zet 27. g3? opschreef en in de envelop deed.
Twee weken later kon ik mijn geluk niet op en antwoordde met 27…..Te1+ gevolgd door 28…..Pf3+ met damewinst.

Ton baalde enorm van dit onnodige verlies (met 27. h4 was het nog een spannende partij gebleven), maar later kon hij beter omgaan met verliezen tegen opkomende jeugdspelers als Wouter Kesteloo en ondergetekende.

Ton speelde zijn laatste partijen voor de schaakclub in het seizoen 2014-2015, het kwam hem te vaak voor dat hij van spelers verloor waar hij vroeger van won. Dat kan je overkomen als je 93 jaar bent, het lag niet zozeer aan de openingen, maar aan de concentratie die na tien uur ’s avonds flink begon af te nemen. Ton heeft uiteindelijk meer dan 1500 interne en externe partijen voor de club gespeeld, daarmee voert hij de ranglijst aan van bijna 400 (ex-)leden.
In mei 2018 kwam Ton onverwachts langs tijdens de prijsuitreiking met barbecue bij Gerard de Gans. Hij sprak iedereen toe met een paar prachtige afscheidswoorden, hij was oprecht blij dat de club springlevend was en wenste de club alle goeds toe. Het was Ton ten voeten uit.

Ton, rust in vrede.


Ton met zijn strijdmakkers (Bert, Jan en Jan-Piet) van het eerste uur.
Foto uit 2009 tijdens het 9e jubileum van de schaakclub.

Jaco Vonk, 8 maart 2021

Voorlopig geen clubavond door coronavirus

Voorlopig geen clubavond door coronavirus

Beste schakers,

 

In verband met de huidige corona-crisis en aansluitend bij het advies van de schaakbond zal er de komende weken t/m 31 maart op de dinsdagavond geen schaakavond zijn, terwijl ook de externe wedstrijden in KNSB- en SGS-SOS verband t/m 31 maart voorlopig zijn uitgesteld.

 

Aan de schaakverenigingen

t.a.v. de voorzitters, secretarissen, jeugdleiders en contactpersonen

Geacht bestuur,

In verband met de recente ontwikkelingen rondom het coronavirus heeft de KNSB alle activiteiten tot en met 31 maart afgelast. Aansluitend op deze maatregelen adviseert de KNSB u om alle activiteiten van uw club tot en met 31 maart af te gelasten, ook als aan deze activiteiten minder dan 100 personen deelnemen. Het gaat dus om de clubavond (of middag of ochtend), en ook om trainingen, bijeenkomsten etc.

Wij hebben de regionale bonden gevraagd hun competities en toernooien ook tot en met 31 maart af te gelasten.

De kans bestaat dat dit nieuwe coronavirus nog langere tijd onder de bevolking aanwezig zal blijven. Alle adviezen en maatregelen van het RIVM  zijn er op gericht om de gevolgen van deze virusuitbraak in te perken dan wel te vertragen. De KNSB ondersteunt deze doelstelling, net als NOC*NSF en andere sportbonden. Bij eventueel noodzakelijk nieuw te nemen maatregelen laat de KNSB zich adviseren door het RIVM en NOC*NSF. Wij zullen u daar dan over informeren.

 

Met vriendelijke groet,

Koninklijke Nederlandse Schaakbond

Dharma Tjiam

Directeur

 

Zoals het er nu voorstaat hopen we elkaar op 7 april weer te kunnen ontmoeten.

 

Met vriendelijke groet,

 

Chris Tromp

secretaris schaakclub De Giessen en Linge

 

 

 

 

Eddy Korevaar wint 3e ronde snelschaakkampioenschap (Jaco Vonk snelschaakkampioen 2018-2019)

Eddy Korevaar wint 3e ronde snelschaakkampioenschap (Jaco Vonk snelschaakkampioen 2018-2019)

Alweer voor de vijfde keer vond de prijsuitreiking van SC De Giessen en Linge plaats bij Autobedrijf Visscher in Gorinchem. Hierbij past een woord van dank aan Gerard de Gans en zijn dochter die ervoor zorgde dat de schakers niets te kort kwamen.

 

Na de prijsuitreiking werd gestreden om de laatste prijs: snelschaakkampioen. Er waren vele kanshebbers, omdat in de eerste twee ronden verschillende spelers op het podium stonden. Louis Rutgers en André van Wingerden golden als favorieten, omdat zij respectievelijk de eerste en tweede ronde hadden gewonnen.

 

In de eerste ronde werd Henk Boot pootje gelicht door Wim Rietveld. Een grote verrassing op papier, maar Wim heeft wel vaker van een topspeler gewonnen.

 

In de tweede ronde kreeg kanshebber Eddy Korevaar een tik van Jeroen Brandsma, maar ook hier gold dat het ratingverschil gebaseerd was op lange partijen. Jeroen is namelijk een geducht snelschaker.

 

In de derde ronde trok Jeroen de lijn door en won van nieuwkomer Henri Houweling. Henri speelde een sterke partij, maar kon zijn aanval niet bekronen. Daarna vergat hij te vluchten naar remise en verloor uiteindelijk op de klok.

Jaco Vonk had ook 3 uit 3, daarachter volgde een contingent spelers met 2 uit 3.

 

In de vierde ronde won Jaco van Jeroen en kwam daarmee alleen op kop. De genoemde kanshebbers Louis en André haakten in deze ronde af met respectievelijk verlies tegen Henri Houweling en Taco van de Poll. Met 2 uit 4 zou het moeilijk worden om in de top te eindigen.

 

In de vijfde ronde versloeg Jaco de sterk spelende Henri en kreeg daarmee uitzicht op de titel. Eddy bleef in het spoor door een overwinning op de eveneens verrassende Taco. Jeroen wees Wim Rietveld terug en was ook nog in de race.

 

In de zesde ronde leek Jaco het toernooi te beslissen tegen Eddy Korevaar, maar hij kreeg de vis net niet op tijd op het droge. Eddy streek Jaco’s vlag en kwam daarmee op gelijke hoogte met Jaco. Jeroen deed ook zeer goede zaken, hij versloeg Henk Boot en kwam, net als Eddy en Jaco, op 5 uit 6.

 

In de allesbeslissende zevende ronde kreeg Jeroen klop van Taco waardoor hij van het podium afkukelde, omdat Taco ook op 5 punten eindigde, maar over meer weerstandspunten beschikte.

Jaco kwam niet verder dan remise tegen Wim Rietveld die hiermee zijn sterke toernooi besloot met 4,5 uit 7 (vijfde plaats).

Eddy wist als enige van het toptrio te winnen, hij versloeg Louis Rutgers die nog voor zijn laatste kans vocht om snelschaakkampioen van het seizoen te worden.

 

De eindstand van de avond:

Snelschaakkampioenschap Ronde 3
Eindstand na ronde 7
NrPnoNameRatingScoreSBTPRRC
13Korevaar, Eddy18546,024,0020221713
21Vonk, Jaco21645,522,2520071694
36Van de Poll, Taco16995,020,5018691720
49Brandsma, Jeroen16825,019,5019071761
512Rietveld, Wim15974,515,7518661788
62Boot, Henk19554,513,0017441603
78Rutgers, Louis16834,012,5017381700
87Van Wingerden, André16954,013,0017161666
913Tromp, Chris15764,010,5016531603
1017Dessens, John14363,57,7514681458
115Houweling, Henri17003,08,0016471706
1211Uittenbogaard, Arjan16403,07,5015941661
1310Post, Jan16453,05,0015091520
144Karelse, Hans17693,06,5015241517
1516De Gans, Gerard14733,04,5014581505
1614Van Hees, Bert15442,58,0015861688
1718Stam, Martijn13662,04,0013591544
1820Van der Heijde, Johan9692,03,5012091504
1919Van Houwelingen, Henk13591,52,7512351465
2015Couwenberg, Mark14771,02,0011751469

 

Door deze uitslag wist Jaco de titel “Snelschaakkampioen van 2018-2019”  te bemachtigen. Hij won geen van de drie toernooien, maar eindigde wel twee keer op de tweede plaats.

Eindstand:

 

  1. Jaco Vonk              4 punten
  2. Eddy Korevaar   7 punten
  3. Louis Rutgers   8 punten
  4. Jeroen Brandsma   8 punten
  5. André v. Wingerden   9 punten
  6. Henk Boot   9 punten
  7. Wim Rietveld 10 punten

André van Wingerden wint tweede snelschaakronde De Giessen en Linge

André van Wingerden wint tweede snelschaakronde De Giessen en Linge

De tweede ronde van het snelschaakkampioenschap van SC De Giessen en Linge leverde spectaculaire uitslagen op én een verrassende winnaar!

 

In de eerste ronde liep favoriet Jaco Vonk al meteen averij op. Tegenstander Wim Rietveld bleef de gehele partij in het spoor en bood na een blunder van Jaco meteen remise aan om de tijdnoodfase te ontlopen. Jaco nam dit aanbod aan, maar achteraf was dit voor Wim een ongunstige uitslag, omdat hij de partij in twee zetten had kunnen uitmaken!

 

Na de tweede ronde waren er nog maar twee spelers over die de volle buit hadden: Hans Karelse en André van Wingerden. Zij mochten in de derde ronde tegen elkaar met Hans als winnaar.

 

In de vierde en vijfde ronde zette Hans zijn zegereeks voort met overwinningen op Eddy Korevaar en Marcel van Wingerden. Hij stond inmiddels een vol punt voor op André.

 

In de zesde ronde kreeg Hans klop van Jaco die zijn zeer stroeve start te boven leek te komen. André was er als de kippen bij, hij won netjes van Eddy en nestelde zich mede aan kop van de ranglijst.

 

In de laatste ronde had Hans het nog in eigen hand, maar hij verslikte zich in Wim Rietveld en sloot het toernooi, ondanks de mooie serie van vijf overwinningen, een beetje in mineur af met een tweede plaats.

De winnaar van het toernooi zou dus uit de partij André – Jaco komen. Het was een spannende partij waarin Jaco opeens een kwaliteit won. André werd hier niet zenuwachtig van en versterkte zijn stelling met zijn paarden in het centrum. Uiteindelijk bezweek Jaco onder de druk en liet zijn dame te grazen nemen. Het verzet was gebroken en André werd daarmee de winnaar van het toernooi.

Saillant detail: André heeft één keer eerder een snelschaakronde gewonnen en wel op 5 juni 2001, bijna 18 jaar geleden!

Marcel van Wingerden eindigde op een mooie derde plaats.

 

De laatste ronde van het snelschaakkampioenschap wordt eind mei gespeeld en zal de beslissing moeten brengen. Grote kanshebbers zijn Louis Rutgers (winnaar 1eronde) en André van Wingerden (winnaar 2eronde), maar Jaco Vonk en Hans Karelse (beiden een 2eplaats) dichten zich ook nog kansen toe. Tenslotte zijn Henk Boot en Marcel van Wingerden (beiden een 3eplaats) ook nog niet kansloos.

 

 

 

 

 

 

 

 

Snelschaakkampioenschap De Giessen en Linge (Ronde 2)
Rate of play10 min. p.p.p.p.
Date05-02-19
NoPnoNaamRatingPuntenTPRRcW-WeR1R2R3R4R5R6R7
14Van Wingerden, André16956,020481749+2.7811b17w13b05w110b12w11w1
23Karelse, Hans17695,018511635+0.8110w115b14w12b19w11b08w0
39Van Wingerden, Marcel15935,017341544+1.452w012b115w18b13b010w15b1
41Vonk, Jaco21644,518801657-1.888w½6b12w012b15w13w14b0
58Rietveld, Wim15974,516721533+0.861b½13w15b09w015w111b13b1
610Tromp, Chris15764,015711542+0.073b011w114b17w14w09b0+
711Capelle, Bram15554,015751477+0.414w010b06w115b114b18w02b1
82Korevaar, Eddy18543,517281728-1.149b15w½1b13w07b14b011w0
95Rutgers, Louis16833,516381609-0.3612w12b½8w14b01b013w19w0
1012Van Houwelingen, Henk13593,513901514+0.125b09w0+1w06b½14w113b1
116Post, Jan16453,514581448-1.3913b01w011b0+12w½15b17w1
127Uittenbogaard, Arjan16403,014171462-1.5714w14b013w110b02w0+6b0
1315Van der Heijde, Johan9692,010351527+0.14+3w09b011w08b06w014b1
1413Eijndhoven, Edwin10002,010541487+0.086w18b07b014w0+5b012w0
1514Eijndhoven, Peter10002,09821350-0.387b0+10w013b111w012b015w0