Eindstanden Open Rapidkampioenschap (29 oktober 2016)

Open Rapidkampioenschap van Giessenburg 2016: Eindstand groep 1

NrPnoNameClubM/FRatingScoreWPSBTPRRCW-WE
11GM Dgebuadze, AlexandreCharloisM25096,029,524,25251622070,06
23Kabos, TobiasZwarte SchaapM22845,526,519,50240421741,12
32Bekker, StefanWageningenM23215,030,019,75231821600,15
48Nederlof, JesperDe Giessen en LingeM21494,526,014,25220921070,71
516Wilde, Steven deSpijkenisseM17884,029,014,00218021303,19
69Vonk, JacoDe Giessen en LingeM20834,028,512,00214220920,58
75Woudsma, MartijnAlmereM21873,524,08,7520462046-1,13
812Kreukniet, ArjanAcquoyM18413,521,57,50200720071,35
96Wilde, Rik deDordrechtM21793,027,59,0021112161-0,64
104Colijn, StefanDe PionM22603,025,59,2520202070-2,05
1110Mensing, AndrewSliedrechtM19733,023,08,50199520450,06
127Schenkeveld, DickZZCM21503,020,56,5019341984-1,80
1314Wilhelm, PaulErasmusM18232,519,05,50184219440,03
1415Schakel, LemmyDe Giessen en LingeF18132,519,05,00188619880,46
1511Korevaar, EddyDe Giessen en LingeM18832,021,04,2518321990-0,70
1613Karelse, HansDe Giessen en LingeM18401,021,52,5016691978-1,39

Open Rapidkampioenschap van Giessenburg 2016: Eindstand groep 2

NrPnoNameFlagM/FRatingScoreWPSBTPRRCW-WE
13Oostrum, Wim vanZZCM17745,526,021,00191616861,16
28Berendsen, DavidKrimpen a/d IJsselM16975,525,517,50190716771,83
39Siu, VillaSpijkenisseF16885,027,517,50183016721,36
414Capelle, BramDe Giessen en LingeM16014,529,518,00181117092,01
55Kanne, KelvinPaul KeresM17424,524,013,75177116690,32
62Kastelein, GerardErasmusM17764,028,014,0017371687-0,34
71Furstenberg, TomVughtse TorenM17834,024,513,0017291679-0,45
811Schakel, TijmenDe Giessen en LingeM16743,526,012,25171917190,43
96Rutgers, LouisDe Giessen en LingeM17423,526,010,7516921692-0,45
1010Rietveld, WimDe Giessen en LingeM16853,525,59,50168716870,02
114Riemens, KoenDe PionM17523,521,010,2516621662-0,81
127Kruis, RobAlmkerkM17393,025,07,0016001650-1,32
1315As, Cor vanErasmusM16003,023,55,50161516650,10
1412Houwelingen, Arjo vanDe Giessen en Linge(ex)M16502,524,59,7515471649-1,02
1517Hees, Bert vanDe Giessen en LingeM15352,521,04,75156716690,23
1618Ginkel, Ben vanZZCM15222,022,03,0015171675-0,12
1716Buikema, HansLekstreekM15352,019,03,5014851643-0,51
1813Fijlstra, FransDe Giessen en Linge(ex)M16251,022,53,5013221631-2,44

Open Rapidkampioenschap van Giessenburg 2016: Eindstand groep 3

NrPnoNameFlagM/FRatingScoreWPSBTPRRCW-WE
114Versluis, ArjenHuisschakerM12007,028,028,00209513604,85
23Strik, BonnyOisterwijkM14846,029,022,00160512960,94
313Riemens, BartHuisschakerM12004,530,015,25136212601,50
47Slob, ArieHelvoirtM14004,525,014,75141713150,30
515Mensing, LuanaSliedrechtF10604,030,012,50136513152,60
61Akker, Ton van denVughtse TorenM15114,027,510,0014181368-0,78
75Kramer, HarryAcquoyM14203,529,510,2513431343-0,61
810Kanne, FrankTrioschaakM12973,518,57,25134513450,45
96Barends, HenkDordrechtM14103,026,05,0012181268-1,64
1011Groos, JanHuisschakerM12003,024,05,00129113410,72
114Geldere, Bert vanDe Giessen en LingeM14353,022,05,0012431293-1,71
122Berg, Paul van denTilburgM15003,019,55,0012731323-2,05
1312Heijde, Johan van derDe Giessen en LingeM12003,016,55,50129913490,81
1416Visser, HuigDe Giessen en LingeM10552,022,55,00117013280,72
158Houwelingen, Henk vanDe Giessen en LingeM13822,021,56,5010921250-2,61
169Denderen, Wim vanAcquoyM13640,022,50,006301365-3,49

Tweedehands schaakboeken te koop aangeboden

In bijgaand bestand wordt een schat aan tweedehands schaakboeken ter verkoop aangeboden. De boeken zijn eigendom van de familie Hijweegen en nagelaten door echtgenoot en vader Louis, de in het jaar 2012 overleden wedstrijdleider, jeugdleider en bestuurslid van de Stichts Gooise Schaakbond. De boeken zijn in uitstekende staat en worden voor een geringe vergoeding aangeboden.

Geïnteresseerden kunnen contact opnemen met Tim Schakel. Zijn e-mailadres is t.schakel@planet.nl.

Aanvangstijdstip senioren vervroegd naar 19.45 uur

Uit de enquête die het bestuur in de zomer van 2016 had uitgeschreven is naar voren gekomen dat een significant deel van de leden een voorkeur heeft om eerder dan 20.00 uur te beginnen op de clubavond.

Op basis hiervan is het aanvangstijdstip gewijzigd naar 19.45 uur. Dit houdt in dat men zich moet aanmelden in het clublokaal vóór 19.45 uur. Dit kan gebeuren in het clublokaal, maar aanmelden bij de wedstrijdleider per telefoon, SMS of Whatsapp is ook mogelijk in het geval de speler voorziet dat hij later dan het aanvangstijdstip zal arriveren.

Spelers die onaangekondigd later arriveren dan 19.45 uur riskeren dat zij geen partij kunnen spelen.
Zodra de wedstrijdleider de indeling heeft gemaakt, kunnen de spelers hun partij aanvangen en dient de zwartspeler de klok in werking te stellen. Als één van beide spelers vooraf heeft gemeld dat hij later komt, mag de tegenstander coulance betrachten en de inwerkingstelling van de klok uitstellen tot uiterlijk 20.00 uur.
In het geval beide spelers later dan 20.00 uur arriveren, zal de wedstrijdleider de klok in werking stellen.

De schaaklessen van Gerard Brand zullen vervroegd worden naar 19.15 uur zodat deze weer aansluiten bij het aanvangstijdstip van de interne competitie.

Uitslag en verslag snelschaakkampioenschap ronde 1

Na de algemene ledenvergadering werd de eerste ronde van het snelschaakkampioenschap gespeeld. Vanwege de uitgelopen vergadering moest het aantal ronden worden ingekort tot zes met 5 minuten per persoon per partij.

In de eerste ronde werd kampioen Henk Boot verrast door voorzitter Ernst Delwel. Henk verspeelde een stuk waarna Ernst de partij strak naar winst voerde.

In de tweede ronde verloor Henk opnieuw, dit keer van Louis Rutgers. Hiermee was Henk eigenlijk al uitgeschakeld voor de eindzege. Jaco Vonk liep ook averij op. Hij speelde tegen Jan de Jong een goede partij, maar Jan gaf zich niet zomaar gewonnen en wist Jaco door de vlag te jagen. De partij eindigde daarmee in remise, omdat Jan alleen nog beschikte over zijn koning.

In de derde ronde bleef één speler over met een 100%-score: Eddy Korevaar. Hij wees André van Wingerden terug. Jan de Jong en Jaco Vonk volgden op een half punt.

In de vierde ronde was het aan Jaco om de koploper beentje te lichten. Hij kwam een pion voor, maar moest toestaan dat Eddy een pion op de zevende rij kreeg. Met kunst- en vliegwerk wist Jaco dat probleem op te lossen, maar dat kostte veel tijd. In het ontstane eindspel had Jaco nog steeds een pion meer waarbij Eddy een remiseaanbod plaatste. Jaco sloeg dit af en probeerde ijzer met handen te breken. Dat kostte hem al zijn pionnen en uiteindelijk ging hij ook door zijn vlag. Eddy kwam hiermee een vol punt voor op zijn naaste belagers Jan de Jong en Wim Rietveld.

In de vijfde ronde ontmoetten Eddy en Jan elkaar. Het werd een spannende partij waarbij beiden kansen hadden op de overwinning. Uiteindelijk hield Eddy het hoofd koel en wikkelde af naar een gewonnen eindspel.

In de laatste ronde kreeg Wim Rietveld de mogelijkheid om Eddy te achterhalen. Wim had namelijk slechts één verliespunt. Eddy bleek echter in bloedvorm en wist ook Wim aan de zegekar te binden.

Hiermee werd Eddy met 6 uit 6 kampioen, op gepaste afstand gevolgd door Jaco met 4,5 punt. Op de derde plaats eindigde Wim Rietveld met 4 punten. André van Wingerden, Jan de Jong en Henk Boot werden respectievelijk 4e, 5e en 6e met 3,5 punt.

Doordat Henk zijn eerste twee wedstrijden verloor, kreeg hij niet meer de mogelijkheid om tegen Eddy en Jaco uit te komen.

NrPnoNameRatingScoreSBTPRRCW-WE
13Korevaar, Eddy18836,020,50249517602,06
22Vonk, Jaco20834,513,7519641771-0,65
39Rietveld, Wim16854,09,00185517301,34
47Wingerden, André van16943,59,25181717601,01
55Jong, Jan de18113,59,25189518380,68
61Boot, Henk21273,56,7518401783-1,82
78Delwel, Ernst16863,09,00183918391,08
84Karelse, Hans18403,05,0015921592-1,77
96Rutgers, Louis17422,55,7516491706-0,80
1014Houwelingen, Henk van13822,53,25153815951,04
1110Capelle, Bram16012,02,5015401665-0,60
1211Couwenberg, Mark14981,54,2514901683-0,21
1313Koutstaal, Martijn14651,53,2514491642-0,27
1412Post, Jan14981,01,5013581631-1,09