Verslag eerste ronde interne competitie

Verslag eerste ronde interne competitie

Er was weer een verheugend goede opkomst op de eerste speeldag na de vakantie. Natuurlijk werden er weer hartelijk handen geschud en over afgelopen vakanties gesproken. Maar we kwamen natuurlijk om weer te gaan schaken. Wedstrijdleider Jaco Vonk was gelukkig nog net op tijd van zijn werk om weer een indeling te kunnen maken. Traditiegetrouw worden de eerste twee ronden op rating ingedeeld, daarna verder volgens het gewone Keizersysteem. Er werden deze keer meerdere nieuwe/oude gezichten gezien en er werd vast gememoreerd dat op dinsdag 1 oktober het lustrum zal worden gevierd en dat de bekende schaakmeester/trainer en schaakboekenschrijver Herman Grooten dan deze bijeenkomst een bijzonder karakter gaat geven. Komt dan dus allen!!
Zoals gebruikelijk troffen al gelijk kampioen Jaco Vonk en nummer twee van het afgelopen jaar, Henk Boot elkaar in een wederom interessant en stevig gevecht. Er kwam een vertrouwde opening op het bord, waarin Jaco op zet 10 een onnauwkeurigheid beging die een pion kostte. Niettemin stonden zijn witte stukken beter opgesteld dan de zwarte stukken van Henk. Er was dus sprake van een redelijk gelijke stand. Jaco manoevreerde handiger dan Henk die moeite had met ruimtegebrek en zijn stukken niet goed kon laten samenwerken. Jaco kon vervolgens met zijn torens de c-lijn bezetten en toen er één toren op c7 kwam en met zijn dame allerlei vreselijke dreigingen in de stelling bracht, spartelde Henk nog wel wat tegen maar trok Jaco de winst gedecideerd naar zich toe. Een uitstekend gespeelde partij van Jaco na een eerste kleine onnauwkeurigheid in de opening.
Hans Karelse nam het op tegen Tony Else en na wat “zetverwisselingen” kwam er een andere bekende opening op het bord. De stelling oogde nogal rustig en gelijkwaardig en remise leek dan ook wel een redelijke uitkomst. Na afloop leek Tony echter toch wat meer mogelijkheden te hebben gehad dan Hans, die dus achteraf best tevreden was met de remise.
Arjan Uittenbogaard kreeg met Chris Tromp van doen. Chris had er duidelijk zin in, speelde actief en kreeg een mooie aanval tegen de witte koning. Die stond met een witte pion op g3 en een mooie zwarte dame nogal op de tocht, zeker toen Chris Pf3† kon spelen. De witte koning werd ver opgejaagd, zelfs via de zevende rij en vond uiteindelijk zijn Waterloo in het centrum, een mooie overwinning van Chris.
Henk van der Hoek en Jeroen Brandsma speelden beiden hun eigen opening tegen elkaar. Hoewel Henk op zijn damevleugel wat meer ruimte had, werd het evenwicht niet duidelijk verbroken en was remise het uiteindelijke resultaat.
Ernst Delwel speelde tegen Henry Houweling een sterke partij. Hij had na ruil van nogal wat lichte stukken duidelijk positioneel voordeel. Hij kon zwart mooi onder druk houden, waarbij zijn dubbelpion op de g-lijn het voordeel van een open f-lijn voor de zware stukken opleverde. Langzaam maar zeker werd de druk op de zwarte stelling opgevoerd en uiteindelijk verzilverd.
Bert den Boer speelde tegen Robert Euser, die na heel wat jaren de weg terug naar de club had gevonden. Hij stond zeker niet slechter, maar het einde kwam nogal abrupt toen Bert zijn dame als verlaat vakantie- of welkomstpresentje in de aanbieding deed, waarmee de partij onmiddellijk uit was.
Ook bij Bert van Geldere ging het uiteindelijk tegen Rob van Driel niet naar wens. Hij had zijn tegenstander duidelijk overspeeld, kreeg een prachtige vrijpion op c6 en het punt werd eigenlijk al voor wit geteld. Maar Bert raakte de weg helemaal kwijt en verloor.
Datzelfde overkwam Wim Rietveld tegen Sebastiaan Visser. Vanuit een rustige stelling had Wim eerst ruimte- en positioneel voordeel bereikt en vervolgens ook materiaal gewonnen. Maar ook hier ging het winnen van een gewonnen stelling mis. Wim vergreep zich en verblunderde een mooie partij.
Robin Tenhunen die de afgelopen drie jaar de jeugdcompetitie met overmacht had gewonnen maakte zijn debuut bij de senioren. Hij speelde gelijk tegen een “bekende”, jeugdleider Mark Couwenberg. Al snel bleek de tegenstand in de seniorencompetitie toch wel heftiger dan bij de junioren. Mark speelde actief, offerde een stuk tegen twee pionnen op de witte koningsvleugel en dirigeerde dame en meerdere lichte stukken richting witte koning. Uiteindelijk kon wit alle dreigingen niet meer pareren en moest het hoofd buigen. Jammer voor de jeugdkampioen, maar ongetwijfeld zal hij met voor hem nieuwe en sterkere tegenstanders verdere schaakprogressie kunnen maken.
André van Wingerden besloot tegen Louis Rutgers de rokade een tijdje uit te stellen en koos uiteindelijk voor een lange rokade en benutte de open f-lijn voor een stevige aanval tegen de zwarte koning. Niettemin hield Louis de deur goed dicht en op een gegeven moment kantelde de wedstrijd in zijn voordeel en won Louis.

Zomerse schaakaktiviteit: Open Nederlands Kampioenschap in Dieren

Zomerse schaakaktiviteit: Open Nederlands Kampioenschap in Dieren

Als ik het me goed herinner uit mijn middelbare schooltijd begon de Camera Obscura van Hildebrand (pseudoniem voor Nicolaas Beets) met de beroemde zin: “Hoe warm het was en hoe ver”. Nu dacht ik het boek nog thuis te hebben liggen (ter controle), maar ik kon het niet vinden. Dus het is echt een geheugentest net als het gewone schaken en dat viel in de extreme hitte van vorige week niet mee.

Wij waren als schaakclub met 3 leden vertegenwoordigd: Tim Schakel die al vaker had meegedaan, Jeroen Brandsma die dit keer voor het zesronden toernooi had gekozen en “nieuweling” Henk Boot.

Tim kon in de eerste ronde zijn ogenschijnlijk zwakkere tegenstander niet tot overgave dwingen en moest na lang proberen berusten in remise.

In ronde 2 speelde Tim tegen een oude bekende (tussenstand 1-1) en koos voor een aanvallende opzet. Het had echter ook verkeerd kunnen aflopen, maar zijn tegenstander was blijkbaar meer de kluts kwijt en gaf plotseling op, terwijl hij achteraf nog met eeuwig schaak had kunnen ontsnappen! Dat was natuurlijk een prettig mazzeltje!

In ronde 3 speelde Tim tegen Cato de Zoeten die recent Nederlands meisjeskampioen onder de 16 jaar was geworden en een zeer forse ratingwinst van 72 punten in één kwartaal had behaald. Tja, dat zijn de echte talenten. Tim speelde het actief en kwam zelfs duidelijk beter te staan, maar kon de winstweg niet vinden. Later had de balans naar de andere kant kunnen doorslaan, maar Cato zag op haar beurt die weg niet en de partij eindigde in remise.

In ronde 4 lukte het Tim met veel moeite vanuit een bekende opening een pion voor te komen, maar hij forceerde bij het zoeken naar winst en was achteraf blij dat hij niet de deksel op zijn neus had gekregen en met remise kon wegkomen.

In ronde 5 ging het echt lekker: een mooie aanvalspartij werd met winst bekroond!

In de zesde en laatste ronde koos Tim opnieuw voor een opening waar hij (nog?) niet zoveel ervaring mee had. Zijn tegenstander kreeg initiatief en Tim moest de juiste actieve verdedigingszet vinden. Maar hoewel remise als uitslag logisch was geweest, liet zijn tegenstander de dame insluiten en dat was dus einde partij.

Jeroen Brandsma en Tim reden elke ochtend gezellig met elkaar mee. De resultaten van Jeroen waren opvallend verschillend met wit en zwart. Zoals hij zelf zei klopte het zwarte systeem niet geweldig en drie nederlagen waren het gevolg. Maar hoe anders ging het met de witte stukken! Jeroen speelde steeds een rustige eerst opzet, maar na verloop van tijd ging regelmatig de vlam in de pan. Met wit scoorde hij goed: 2,5 uit drie was een mooi resultaat.

Hiermee kwamen zowel Tim als Jeroen op een uitslag die gezien hun rating verwacht mocht worden.

Maar zo ging het niet bij Henk. De eerste partij was weliswaar een vlotte en goede overwinning en ook de tweede partij wist Henk met geduld tot een goed einde te brengen. Via een minoriteitsaanval op de damevleugel won hij een pion en hield alle plussen in de stelling, temeer daar de zwarte aanval aan de andere kant niet veel voorstelde. Maar in plaats van lekker warm gedraaid te zijn, liep de warme motor vast in partij 3. Henk overzag op zet 15 iets “eenvoudigs” en moest om pionverlies te voorkomen zijn zwarte koning op d5 in een penning zetten! Het zag er niet uit, maar onmiddellijke winst was voor wit niet te zien. Hoewel de computer het nog redelijk gelijk vond, was dat in de beleving van beide spelers niet zo. Wit kreeg steeds meer initiatief, drong met toren en paard de zwarte stelling binnen die niet meer te houden was.

In ronde 4 speelde Henk tegen de al eerder genoemde Cato de Zoeten. Hoewel Henk de eerste fout maakte, werd deze niet herkend/afgestraft. Vervolgens ontwikkelde zich een bijzonder aardige en ingewikkelde partij waarin Henk waarschijnlijk te laat een pionoffer bracht. Er was nog eenmaal een kans voor Henk, maar toen hij die niet pakte, keerden de kansen en ging Cato er met de winst vandoor.

In ronde 5 speelde Henk de opening wat ongelukkig en was verbaasd dat zijn tegenstander opzet 17 remise aanbood. Overigens was er toen sprake van een gelijke stelling. Henk was die vrijdag dus vroeg thuis en kon op de TV de verkoelende sneeuw (en modderlawines) van de Tour de France nog life meemaken…

In ronde 6 probeerde Henk bij zwart de duimschroeven aan te draaien, maar achteraf stelde het minder voor dan Henk tijdens de partij dacht. Eenmaal was er een kans om een betere stand te bereiken, maar toen dat niet gebeurde verzandde de partij in remise. Kortom een voor Henk wat ongelukkig en matig verlopen toernooi. Hopelijk volgend jaar met wat lagere temperaturen en betere resultaten…. 

Op de website van het toernooi staan alle uitslagen, ook uit de andere groepen en heel wat leuke foto’s (www.schaken.nl/onk).

 

Eddy Korevaar wint 3e ronde snelschaakkampioenschap (Jaco Vonk snelschaakkampioen 2018-2019)

Eddy Korevaar wint 3e ronde snelschaakkampioenschap (Jaco Vonk snelschaakkampioen 2018-2019)

Alweer voor de vijfde keer vond de prijsuitreiking van SC De Giessen en Linge plaats bij Autobedrijf Visscher in Gorinchem. Hierbij past een woord van dank aan Gerard de Gans en zijn dochter die ervoor zorgde dat de schakers niets te kort kwamen.

 

Na de prijsuitreiking werd gestreden om de laatste prijs: snelschaakkampioen. Er waren vele kanshebbers, omdat in de eerste twee ronden verschillende spelers op het podium stonden. Louis Rutgers en André van Wingerden golden als favorieten, omdat zij respectievelijk de eerste en tweede ronde hadden gewonnen.

 

In de eerste ronde werd Henk Boot pootje gelicht door Wim Rietveld. Een grote verrassing op papier, maar Wim heeft wel vaker van een topspeler gewonnen.

 

In de tweede ronde kreeg kanshebber Eddy Korevaar een tik van Jeroen Brandsma, maar ook hier gold dat het ratingverschil gebaseerd was op lange partijen. Jeroen is namelijk een geducht snelschaker.

 

In de derde ronde trok Jeroen de lijn door en won van nieuwkomer Henri Houweling. Henri speelde een sterke partij, maar kon zijn aanval niet bekronen. Daarna vergat hij te vluchten naar remise en verloor uiteindelijk op de klok.

Jaco Vonk had ook 3 uit 3, daarachter volgde een contingent spelers met 2 uit 3.

 

In de vierde ronde won Jaco van Jeroen en kwam daarmee alleen op kop. De genoemde kanshebbers Louis en André haakten in deze ronde af met respectievelijk verlies tegen Henri Houweling en Taco van de Poll. Met 2 uit 4 zou het moeilijk worden om in de top te eindigen.

 

In de vijfde ronde versloeg Jaco de sterk spelende Henri en kreeg daarmee uitzicht op de titel. Eddy bleef in het spoor door een overwinning op de eveneens verrassende Taco. Jeroen wees Wim Rietveld terug en was ook nog in de race.

 

In de zesde ronde leek Jaco het toernooi te beslissen tegen Eddy Korevaar, maar hij kreeg de vis net niet op tijd op het droge. Eddy streek Jaco’s vlag en kwam daarmee op gelijke hoogte met Jaco. Jeroen deed ook zeer goede zaken, hij versloeg Henk Boot en kwam, net als Eddy en Jaco, op 5 uit 6.

 

In de allesbeslissende zevende ronde kreeg Jeroen klop van Taco waardoor hij van het podium afkukelde, omdat Taco ook op 5 punten eindigde, maar over meer weerstandspunten beschikte.

Jaco kwam niet verder dan remise tegen Wim Rietveld die hiermee zijn sterke toernooi besloot met 4,5 uit 7 (vijfde plaats).

Eddy wist als enige van het toptrio te winnen, hij versloeg Louis Rutgers die nog voor zijn laatste kans vocht om snelschaakkampioen van het seizoen te worden.

 

De eindstand van de avond:

Snelschaakkampioenschap Ronde 3
Eindstand na ronde 7
NrPnoNameRatingScoreSBTPRRC
13Korevaar, Eddy18546,024,0020221713
21Vonk, Jaco21645,522,2520071694
36Van de Poll, Taco16995,020,5018691720
49Brandsma, Jeroen16825,019,5019071761
512Rietveld, Wim15974,515,7518661788
62Boot, Henk19554,513,0017441603
78Rutgers, Louis16834,012,5017381700
87Van Wingerden, André16954,013,0017161666
913Tromp, Chris15764,010,5016531603
1017Dessens, John14363,57,7514681458
115Houweling, Henri17003,08,0016471706
1211Uittenbogaard, Arjan16403,07,5015941661
1310Post, Jan16453,05,0015091520
144Karelse, Hans17693,06,5015241517
1516De Gans, Gerard14733,04,5014581505
1614Van Hees, Bert15442,58,0015861688
1718Stam, Martijn13662,04,0013591544
1820Van der Heijde, Johan9692,03,5012091504
1919Van Houwelingen, Henk13591,52,7512351465
2015Couwenberg, Mark14771,02,0011751469

 

Door deze uitslag wist Jaco de titel “Snelschaakkampioen van 2018-2019”  te bemachtigen. Hij won geen van de drie toernooien, maar eindigde wel twee keer op de tweede plaats.

Eindstand:

 

  1. Jaco Vonk              4 punten
  2. Eddy Korevaar   7 punten
  3. Louis Rutgers   8 punten
  4. Jeroen Brandsma   8 punten
  5. André v. Wingerden   9 punten
  6. Henk Boot   9 punten
  7. Wim Rietveld 10 punten

Laatste schaakavond seizoen 2018-2019

Laatste schaakavond seizoen 2018-2019

Het was afgelopen dinsdag alweer de laatste schaakavond van het seizoen. Traditiegetrouw begint deze avond met een gezellig samenzijn en wordt er met lekkere hapjes en drankjes bij de barbecue og eens teruggekeken op het afgelopen schaakjaar, andere schaaknieuwtjes en wat verder zo ter tafel komt. Ook dit jaar was Gerard de Gans weer een perfecte gastheer en kon de bekende Peugeotgarage plaats bieden aan ruim 20 leden, waarna in de showroom de verschillende prijzen werden uitgereikt. De eerste prijs die werd uitgereikt was de Ambassadeurscup. Deze gaat naar de speler die het beste resultaat in de externe competitie heeft behaald. Winnaar dit jaar is Jaco Vonk die zowel in de KNSB- als in de SOS-competitie steeds aan het eerste bord speelde en daar een formidabele score van 78% behaalde. Als tweede en derde eindigden Henk van der Hoek en Tim Schakel. De prijs voor de beste senior werd dit jaar opgeëist door Henk Boot, die dit jaar tot de groep 65-plussers was toegetreden. Maar de belangrijkste prijs was natuurlijk het uitreiken van de beker voor het clubkampioenschap. Al weken is bekend dat de beker opnieuw een prooi was geworden voor Jaco Vonk die in de interne competitie slechts één remise (aan Henk Boot) hoefde af te staan en een zeldzaam hoge score van 15,5 punt uit 16 partijen (97%!) behaalde. Hij werd op eerbiedige afstand gevolgd door Henk Boot en Eddy Korevaar die als tweede en derde eindigden. Overigens heeft Jaco de wisselbeker nu zo vaak gewonnen dat hij deze trofee definitief in zijn prijzenkast thuis een plaatsje mag geven.
De laatste prijs die werd uitgereikt was het snelschaakkampioenschap. Daar moest overigens eerst nog om gespeeld worden. De uiteindelijke snelschaakkampioen is diegene die uit twee van de drie snelschaakavonden het beste resultaat behaalt. De eerste snelschaakavond was gewonnen door Louis Rutgers, de tweede avond door André van Wingerden. Naast deze twee winnaars waren Jaco Vonk, Hans Karelse en Henk Boot nog potentiële kanshebbers. Maar zowel Louis, André als Henk hadden deze avond last van vrijgevigheid of problemen met de klok en schakelden zichzelf zo al snel uit voor de eindoverwinning. Deze avond scoorden vooral Jaco Vonk, Eddy Korevaar, Jeroen Brandsma, Taco van de Poll en Wim Rietveld goed. In de voorlaatste ronde wist Eddy Korevaar Jaco Vonk een nederlaag te bezorgen en zo een half punt voor Jaco de overwinning van deze avond te behalen. Maar de uiteindelijke eindoverwinning ging ook hier naar Jaco Vonk die met twee tweede plaatsen toch de beste totaalscore behaalde. Dus hiermee zette hij nog een extra kroontje op zijn mooie seizoen.

Externe wedstrijd De Giessen Linge 1 – Paul Keres 2 SOS-klasse 1B

Externe wedstrijd De Giessen Linge 1 – Paul Keres 2 SOS-klasse 1B

Er werd een gemeenschappelijke slotwedstrijd gespeeld voor klasse 1A en 1B in De Bilt. Het is altijd bijzonder een grote zaal vol met enthousiaste schakers te zien. Al moet gezegd, het aantal jeugdige spelers en vrouwen liet wel wat te wensen over. Dat geldt natuurlijk ook voor ons eigen team! Er stond voor ons behalve de spreekwoordelijke eer en een goed persoonlijk resultaat eigenlijk niets meer op het spel. We stonden na de overtuigende winst in de vorige ronde stevig op de 8e plaats. Onze tegenstanders van vanavond, Paul Keres 2 stond op de 9e plaats, maar kon ons niet meer inhalen, terwijl wij het op de 7e plaats staande Moira Domtoren 2 ook niet meer konden passeren. Voila, een avondje zomerschaak? Nee, dat werd naast ons gespeeld door Rivierenland 2 en Oud Zuylen Utrecht 2, dat met maar 6 spelers kwamen opdraven. De 6-2 overwinning van Rivierenland stond al in de boeken, terwijl er bij ons nog aan 8 borden stevig werd geschaakt!
André van Wingerden was op bord 6 als eerste klaar. Vanuit de opening had hij meer ruimte en kon zelfs een witte pion laten oprukken tot h6. Het voordeel was groot genoeg voor de winst al heeft uw verslaggever niet precies gezien hoe dat in zijn werk ging.
Op bord 7 speelde Louis Rutgers tegen een rustig openingssysteem van zijn tegenstander. Na ruil van dames en enkele lichte stukken ontstond er een eindspel dat binnen de remisegrens bleef. Dat was dan ook de logische uitslag.
Bij Arjan Uittenbogaard op bord 8 zag het er ook lange tijd nogal gelijk uit al had Arjan wel een klein beetje meer ruimte. Arjan bleef heel geduldig zoeken naar mogeIijkheden zijn voordeel te vergroten. Uiteindelijk lukte dat en kon hij de partij winnend afsluiten.
Op bord 2 speelde Henk Boot een rustige opening en kreeg een klein beetje ruimtevoordeel. Rond de 20e zet kreeg Henk de open c-lijn in handen en koos zijn tegenstander voor een opmars van zijn h-pion, ondersteund door een toren op h8. Henk moest na hxg3 wel oppassen voor kleine potentiële dreiginkjes langs de h-lijn, maar hij had die zo bleek na thuisanalyse kunnen negeren en met torens en dame via c7 en b6 de zwarte damevleugel binnenvallen en daar materiaal winnen. Voorzichtigheid weerhield hem hiervan. Toch was het in deze fase zwart die attent moest zijn en rond de 30e zet tastte hij verdedigend mis en kreeg Henk’s aanval stormkracht. Een dubbele aanval met de dame leidde tot dameruil, maar het paardschaak dat volgde leverde Henk een pion op en er vielen nog meer rijpe appelen = pionnen van de boom. De tegenstander speelde nog vrij lang door, maar één zet voor het mat gaf hij toch maar op.
Halverwege stonden we dus weer met 3,5-0,5 voor, zodat opnieuw serieus met een nieuwe grote overwinning rekening kon worden gehouden. Maar na deze voorspoedige start kwam er toch wat zand tussen de radertjes. Jaco Vonk op bord 1 kreeg na een voor hem bekende opening een stelling met bekende patronen op het bord en zodoende werd hier ook wel een beetje op een overwinning gerekend, maar zijn tegenstander was niet tot medewerking bereid en verdedigde zich taai en secuur. Uiteindelijk was remise door eeuwig schaak de toch wel logische uitslag.
Bij Jeroen Brandsma ging het mis op bord 4. Hij speelt dit jaar in de externe competitie geen erg fortuinlijk seizoen. Zo ook vandaag. Na de opening leek zijn opening mislukt met een ernstig gat op d3 en een sterke zwarte dame op g5. Maar na Kf1 kwam zwart toch niet echt verder en kwam Jeroen terug in de wedstrijd. Hij bood daarom begrijpelijk remise aan toen de partij weer redelijk in evenwicht was, maar zijn tegenstander gaf aan dat hij voor de winst speelde. Helaas ging het dus later mis en was verlies het niet meer verwachte gevolg.
Maar de laatste 2 partijen van Hans Karelse op bord 3 en Tony Else op bord 5 stonden beide heel goed. Maar toen voltrok zich bij Hans op bord 3 een drama. Na een rustige opening bleven alle stukken lang op het bord staan. De tegenstander trok met zijn pionnen op de koningsvleugel naar voren, terwijl Hans zijn heil zocht op de damevleugel en in het centrum. Hans zorgde ervoor dat er op de koningsvleugel geen groot gevaar door wit kon worden gesticht en kreeg na een goed getimed b4-b3 de mogelijkheid met zijn witte loper binnen te vallen en een kwaliteit te winnen. Zeker toen hij daarna zijn andere loper op g5 offerde waren er zoveel fraaie mogelijkheden om met dame en paarden de witte stelling binnen te vallen, dat het punt door velen al werd geteld. In plaats van met een paard op e5 te slaan en de witte dame aan te vallen, gaf Hans nog een schaakje met een paard, maar daardoor kwam de zwarte dame op de tocht te staan en waren de kansen opeens weer redelijk gelijk. Toen vond wit hierna nog venijnige resources en kwam met een uiterst gevaarlijke tegenaanval opzetten, die hij zeer bekwaam uitvoerde. Hans  bleef dus de kous op de kop achter.
Als laatste was Tony Else op bord 5 nog bezig. Vanuit de opening werd het een open gevecht, waarin Tony beter manoevreerde dan zijn tegenstander. Hij kwam uiteindelijk twee pionnen voor te staan, maar had nog maar zo’n 3-4 minuten over en zijn tegenstander wel wat meer. Daarom koos Tony ervoor de stelling te vereenvoudigen door torenruil en een goed getimed remiseaanbod, ook vanwege het teambelang. Zijn tegenstander kon een dergelijk vrij genereus remiseaanbod niet weigeren, zodat we uiteindelijk toch nog met 4,5-3,5 aan het langste eind trokken.

Ronde 32 interne competitie

Ronde 32 interne competitie

De reguliere interne competitie nadert zijn einde. Vanavond was de voorlaatste avond van dit competitieseizoen. Hans Karelse nam het op tegen Jaco Vonk. Na een rustige opening werden in een vrij vroeg stadium de dames geruild. Er werd tegengesteld gerokeerd. Het was dus de vraag wie een pionnenopmars richting vijandelijke koning zou beginnen. Dit bleek Jaco te zijn die flink wat ruimte veroverde op de koningsvleugel en zijn h-pion ver kon laten oprukken. Hier ging een vrij verlammende werking vanuit op de witte stelling en het was de vraag of het Hans zou lukken de zwarte pion en stukken voldoende te blokkeren. Uiteindelijk lukt dit niet en trok Jaco aan het langste eind.
Louis Rutgers speelde tegen Henk Boot. Toen Henk het centrum in handen kon nemen met 16. .. d5 reageerde Louis niet optimaal. Het beste had hij op dameruil kunnen aansturen, maar nu dit niet gebeurde, kon Henk met d5xe4 een pion winnen. Het was overigens nog sterker geweest met het paard op e4 te slaan! Louis probeerde nog wel met zijn witte loper, dame en paard dreigingen tegen Henks koning te krijgen, maar de zwarte opstoot e4-e3 hinderde de onderlinge communicatie van de witte stukken in ernstige mate en opende ook de lange diagonaal voor de loper op b7. Toen Louis vervolgens een schaakje “teveel” gaf stortte zijn stelling ineen en won Henk met enkele nauwkeurige zetten.
Eddy Korevaar stelde zich rustig op tegen Jeroen Brandsma. Na een rustige opening bleef Jeroen zitten met een zwakke pion op c6 die door Eddy met Pe5 op de korrel werd genomen en vervolgens verorberd. Vanaf dat moment was Eddy’s voordeel groot en dat werd vervolgens in winst omgezet.
André van Wingerden speelde tegen Bram Capelle. Hoewel het geruime tijd gelijk opging, lukt het André op een gegeven moment een pionnetje buit te maken. Er ontstond uiteindelijk een toren-paard eindspel dat hem goede winstkansen bood. Het einde kwam nogal abrupt toen Bram een vork over het hoofd zag.
Jan Post kreeg te maken met Huig Visser. Op een gegeven moment verzuchtte Jan, dat hij maar geen grip kreeg op de solide stelling van Huig. Maar met het nodige geduld maakte Jan toch vorderingen, maakte een pionnetje buit en dat was voldoende om in het dame-toren eindspel de winst naar zich toe te trekken. Bij Henk van Houwelingen tegen Henk van der Hoek kwam een grappige stelling op het bord met zwarte paarden in het centrum, waarbij ook hier een van beiden, in dit geval zwart, een pionnetje extra kreeg en vanuit een dominerende stelling de winst naar zich toe trok.
Henry Houweling kreeg een mooie stelling tegen Taco van de Poll. Hij zette zijn aanval voort met een kwaliteitsoffer en maakte hierbij ook twee pionnen buit. Mede omdat de zwarte stukken niet optimaal in de verdediging samenwerkten, kon Henry zijn aanval met succes en winst bekronen. Johan van der Heijde redde het niet tegen Bert van Geldere. Na wat schermutselingen in het centrum bleef wit een pionnetje achter. De dames waren inmiddels in het doosje beland en de koningen bleven in het centrum, waarbij de zwarte koning van Bert erg dominant was, ook vanwege zijn veel betere pionnenstructuur. Bert trok de winst vlot naar zich toe. Ook bij Peter van Gaalen tegen Martijn Stam was het zwart die een pionnetje extra had. In een eindspel van dame, toren en lopers van ongelijke kleur was dat voordeel beslissend voor winst.
Wim Rietveld kreeg te maken met Sebastiaan Visser die we hopelijk volgend jaar vaak zullen zien. Vanuit de opening kreeg Wim een overweldigend initiatief en de zwarte koning stond in het centrum geruime tijd bloot aan allerlei akelige dreigingen. Niettemin verzette Sebastiaan zich hardnekkig en het kostte Wim geruime tijd om zijn voordeel in winst om te zetten. Bert van Hees speelde tegen Ton Lodder. Ton stond lange tijd heel goed en mogelijk zelfs op winst. Aan het eind had Bert echter meer energie en trok daarom aan het langste eind.