Alexandre Dgebuadze 3e keer winnaar Open Rapidkampioenschap Giessenburg

Alexandre Dgebuadze 3e keer winnaar Open Rapidkampioenschap Giessenburg

Schaakclub De Giessen en Linge organiseerde voor de 30e keer het Open Rapidkampioenschap van Giessenburg, een jaarlijks toernooi dat in de regel op de laatste zaterdag van oktober wordt gespeeld.

Dit toernooi was oorspronkelijk georganiseerd als eenmalig toernooi voor het 25-jarig jubileum van S.C. De Giessen in 1989, maar vanwege het succes werd besloten er een traditie van te maken. Het aantal deelnemers viel enigszins tegen, maar het bleek gelukkig mogelijk om in de gebruikelijke drie groepen te spelen.

In groep 3 (rating < 1500) leek Jaap Bonninga af te stevenen op de overwinning. Deze huisschaker lag op koers met vier overwinningen en twee remises. In de laatste ronde verloor hij echter van Marcel Pulles zodat hij drie concurrenten langszij zag komen die allen 5 uit 7 hadden gescoord. Bij deze unieke stand moesten dus de weerstandspunten (=de punten van de tegenstanders) uitsluitsel geven.

Wouter van de Bund uit Grave bleek de gelukkige winnaar. Hij werd gevolgd door Arco van Houwelingen uit Sliedrecht, Jaap Bonninga en Jelle Bloemendaal uit Hoevelaken.

John Dessens deed namens de organiserend schaakclub mee, hij eindigde in de achterhoede met 3 uit 7.

In groep 2 (rating 1500-1700) was het minstens zo spannend als in groep 3. In deze groep nam oudgediende Ben van Ginkel uit Zuilichem de leiding en hield dit vol tot aan de vierde ronde. In de vierde ronde kwam Arjen Versluis uit Hardinxveld-Giessendam alleen aan de leiding. Hij laat toch ieder jaar weer zien dat hij een zeer goede huisschaker is. In de vijfde ronde verloor Arjen van Remco van Brakel uit Zuilichem die daarmee de leiding overnam. Net als bij Arjen in de ronde ervoor lagen bij diverse concurrenten op de loer met slechts een half punt achterstand. Ook Remco kon de druk van de toppositie niet aan en verloor van Ruben Jaspers uit Zuilichem. Daarmee kwam Ruben alleen op kop met 4,5 uit 7, maar ook hij wist zich nog lang niet verzekerd van de eindoverwinning.

In de laatste ronde kwam Ruben niet verder dan remise tegen Jeroen Brandsma uit Est en zat daarmee in de wachtkamer. Zijn Zuilichemse concurrenten wisten echter ook niet te winnen en ook Arjen Versluis moest capituleren. Daarmee werd Ruben Jaspers winnaar met 5 uit 7, gevolgd door Remco van Brakel, Daan van Pel uit Hoevelaken en Jeroen Brandsma, namens de organiserende schaakvereniging met allen 4,5 uit 7.

Huisschaker Johan Leiding klampte ook nog aan met 4,5 punt, maar viel niet buiten de prijzen. Van schaakclub De Giessen en Linge deden verder mee: Chris Tromp (4 punten), Bram Capelle (3 punten) en Bert van Hees (1,5 punt).

In groep 1 (rating > 1700) speelde grootmeester Alexandre Dgebuadze (rating 2497) mee zodat weinig spelers de illusie hadden het toernooi op hun naam te gaan schrijven. Alleen Fred Slingerland uit Oegstgeest (rating 2346) zou in zijn buurt komen.

Na twee ronden stond Louis Rutgers van SC De Giessen en Linge fier bovenaan, hij had achtereenvolgens Nico van Brakel uit Zuilichem en de sterke Hamoen Habibi uit Oss verslagen. In de derde ronde moest hij zijn meerdere erkennen in Richard Koopman uit Spijkenisse die, gezien zijn bescheiden rating, een sterk toernooi speelde.

Alexandre Dgebuadze had inmiddeld twee concurrenten verslagen. In de tweede ronde versloeg hij Jaco Vonk van SC De Giessen en Linge in een spannende partij. Jaco kreeg zicht op remise, maar in het eindspel wist Dgebuadze de ingewikkelde stelling in zijn voordeel te beslechten. In de derde ronde liet Dgebuadze zijn directe concurrent Slingerland kansloos.

In de vijfde ronde wist Arjan Kreukniet uit Acquoy een remise af te dwingen tegen Dgebuadze, een zeer knappe prestatie. Dgbuadze zag daarmee Slingerland op een half punt naderen en moest in de laatste ronde aan de bak om de toernooi-overwinning veilig te stellen. Dat lukte redelijk eenvoudig tegen Gerben van Pel uit Hoevelaken die verder ook een sterk toernooi heeft gespeeld. Dgebuadze werd dus toernooiwinnaar met 6,5 punt, gevolgd door Slingerland met 6 punten, Vonk met 4,5 punt en Van Pel met 4 punten. Kreukniet viel net buiten de prijzen met eveneens 4 punten. Van de organiserende schaakvereniging deden ook Eddy Korevaar (3 punten) en Louis Rutgers (2 punten) mee in deze groep.

Eindstanden:

RankNameFlagsFed.TitleRatingScoreWPSBPSTPR
1Dgebuadze, AlexandreEn PassantBELGM24976,528,0026,0027,002570
2Slingerland, FredOegstgeestNEDIM23466,027,0020,5023,002359
3Vonk, JacoDe Giessen en LingeNED 21214,528,5014,0017,002069
4Van Pel, GerbenHoevelakenNED 18324,028,0011,7516,502055
5Kreukniet, ArjanAcquoyNED 18474,027,5012,2515,502017
6Habibi, HamoenRivierenlandNED 21823,523,5010,0016,501907
7Van Brakel, NicoZuilichemNED 18463,518,507,5011,001851
8Koopman, RichardSpijkenisseNED 17113,027,507,7516,001888
9Cardon, EmileHet Witte PaardNED 18033,024,507,5012,001927
10Korevaar, EddyDe Giessen en LingeNED 18363,022,507,009,001807
11Fürstenberg, TomVughtBEL 18082,520,505,008,001768
12Rutgers, LouisDe Giessen en LingeNED 17242,026,007,0013,001787
13Stoker, JoostSliedrechtNED 17502,022,004,757,001722
14Auwens, MichelGroesbeekNED 18421,519,003,504,501553
           
RankNameFlagsFed.TitleRatingScoreWPSBPSTPR
1Jaspers, RubenZuilichemNED 16875,026,5018,2520,001757
2Van Brakel, RemcoZuilichemNED 16864,529,5018,7520,001704
3Van Pel, DaanHoevelakenNED 16574,525,5015,7515,001662
4Brandsma, JeroenDe Giessen en LingeNED 16604,524,5014,2518,001698
5Leiding, JohanHuisschakerNED 16004,522,5012,2513,501672
6Van Ginkel, BenZuilichemNED 15214,030,5017,2520,001684
7Versluis, ArjenHuisschakerNED 16004,028,0014,7520,501667
8Groos, JanHuisschakerNED 16004,024,5011,5015,001614
9Tromp, ChrisDe Giessen en LingeNED 16064,023,5013,2516,001627
10Van Arendonk, PolleMagnusNED 15423,522,008,7513,001569
11Capelle, BramDe Giessen en LingeNED 15943,023,005,5010,001526
12Avedissian, MinasGoudaNED 15352,526,007,5012,001496
13Van den Berg, PaulHuisschakerNED 15002,522,006,2510,501456
14Houweling, HenryHuisschakerNED 15002,522,006,259,501464
15Van Hees, BertDe Giessen en LingeNED 15041,521,503,505,501327
16Visser, SebastiaanHuisschakerNED 15001,520,503,755,501318
           
RankNameFlagsFed.TitleRatingScoreWPSBPSTPR
1Van de Bund, W.H.F.GraveNED 14765,029,5020,7521,001545
2Van Houwelingen, ArcoSliedrechtNED 12215,028,5018,5021,001574
3Bonninga, JaapHuisschakerNED 14005,027,0017,5024,501496
4Bloemendaal, JelleHoevelakenNED 14005,027,0017,0019,001496
5Den Heijer, JeroenHuisschakerNED 14004,526,5016,0018,001506
6Pulles, MarcelZuilichemNED 14984,525,5016,5014,001477
7Slaats, HenkGraveNED 13724,027,5013,0016,001470
8Van den Akker, TonVughtNED 14754,024,0010,0013,001340
9Jongenelen, RoelDe KenteringNED 14824,020,509,0011,001353
10Van Arendonk, BasMagnusNED 13203,527,0013,2514,501357
11Van Os, HermanSpijkenisseNED 14103,521,506,0014,501302
12Kramer, HarryAcquoyNED 13973,028,5010,2514,501381
13Van den Bergh, JoopHuisschakerNED 14003,022,007,0015,001236
14Dessens, JohnDe Giessen en LingeNED 14693,020,004,5013,001227
15Van Denderen, WimAcquoyNED 13293,020,004,509,001182
16Eijndhoven, EdwinHuisschakerNED 10001,520,503,508,50921
17Eijndhoven, PeterHuisschakerNED 10001,520,002,005,50921

 

 

Remco Sprangers winnaar 29e Open Rapidkampioenschap Giessenburg

Remco Sprangers winnaar 29e Open Rapidkampioenschap Giessenburg

Het traditionele oktobertoernooi van Schaakclub De Giessen en Linge leek een prooi te worden voor Dharma Tjiam, de directeur van de Koninklijke Nederlandse Schaakbond. Met het ingaan van de laatste ronde stond hij een half punt voor op zijn naaste belager Remco Sprangers uit Waalwijk. Echter, Dick Schenkeveld trakteerde Tjiam in de laatste ronde op een nederlaag waardoor Remco tot kampioen kon worden getroond. In het onderlinge treffen met Tjiam dolf Remco het onderspit, maar zijn overige partijen wist hij overtuigend te winnen terwijl Tjiam in de tweede ronde ook al averij had opgelopen met een benauwde remise tegen Ed Oosterlaken. Daniël en Dick Schenkeveld uit Zuilichem eindigden gebroederlijk op de derde en vierde plaats met 5 punten. Michel Auwens uit Groesbeek speelde een sterk toernooi, maar viel met zijn vijfde plaats net buiten de prijzen. De spelers van de organiserende schaakclub (Bobby Fijlstra 4 punten, Jaco Vonk 3,5 punten, Eddy Korevaar 3 punten en Hans Karelse 0,5 punt) speelden een bijrol in dit kampioenschap. Jaco Vonk had wel een sterke start met in de derde ronde een overwinning op Dick Schenkeveld en in de vierde ronde een spannende partij tegen Dharma Tjiam die net verloren ging. Daarna ging het bergafwaarts met een plaats in de middenmoot tot gevolg.

In groep 2 werd Tom Fürstenberg uit Vught de winnaar. Tot en met ronde vijf had hij te maken met twee directe concurrenten: Gerben van Pel uit Hoevelaken en Joep Peeters uit Helmond. Tom verloor van Gerben in ronde 3, Gerben verloor van Joep in ronde 4 en Joep verloor weer van Tom in ronde 5. Bovendien was er nog een vierde kaper op de kust: Carlos Preuter. Hij had ook 4 punten, maar moest nog tegen Gerben en Joep. Kort achter de kopgroep zat Nils Neisingh, één van de jeugdtalenten van Schaakclub Magnus Leidsche Rijn (Utrecht). In de zesde ronde won Tom en speelden zijn vier achtervolgers onderling remise. Daarmee kwam hij alleen op kop en dat gaf hij niet meer weg. Ook in de laatste ronde won hij en werd dus de terechte winnaar van deze groep.

In groep 3 ging huisschaker/oud-clubschaker Arie Rijneveld uit Werkendam er als een raket vandoor met 4 uit 4. Alleen Henk Slaats uit Grave kon hem enigszins volgen, hij stond een half puntje achter. In het onderlinge treffen werd Arie teruggewezen door Henk die daarmee de koppositie overnam. Frank Unkrig uit Kleve was inmiddels naderbij geslopen en stond samen met Arie een half puntje achter op Henk. Frank was weliswaar met twee remises gestart, maar had daarna drie partijen op rij gewonnen. In de zesde ronde ging alles weer op zijn kop: Henk verloor zijn eerste wedstrijd en Arie verloor zijn tweede partij op rij. Frank Unkrig was hiermee de nieuwe koploper direct gevolgd door jeugdtalent Jelmer van Aken van de al eerdergenoemde schaakclub Magnus Leidsche Rijn. In de laatste ronde wist ook Frank zijn koppositie niet te behouden, hij verloor van Leandro Slagboom. Jelmer versloeg zijn directe concurrent Henk en eindigde daarmee tot zijn eigen verrassing in zijn eentje op de eerste plaats! Frank Unkrig, Arie Rijneveld, Leandro Slagboom en Bart Riemens eindigden respectievelijk op de tweede t/m vijfde plaats met 5 punten uit 7 wedstrijden.

Het toernooi kende met 57 deelnemers een goede bezetting en verliep zoals ieder jaar in een gemoedelijke sfeer. Op naar het 30e kampioenschap!

Remco Sprangers (19e toernooiwinnaar)

Volledige uitslagen

29e Open Rapidkampioenschap van Giessenburg (Groep 1)
NrPnoNameRatingBirthdayFlagFedScoreWPSBRCTPR
12Sprangers, Remco22321985WaalwijkNED6,029,0023,5020552364
21Tjiam, Dharma23831970MagnusNED5,528,5021,7520462305
33Schenkeveld, Daniel22021991ZZCNED5,027,5017,5019892147
44Schenkeveld, Dick21751986ZZCNED5,024,5017,5020182176
518Auwens, Michel18331963GroesbeekNED4,030,5015,0020942123
68Fijlstra, Bobby20081981DGLNED4,025,0013,0019892039
712Brandt, Thorsten19451976KleveGER4,022,5010,0019441994
87Van Esterik, Erik20161970UtrechtNED3,530,5012,5020672067
96Oosterlaken, Ed20221968Kijk UitNED3,528,5012,2520522052
109Blijlevens, Pim19821981HelmondNED3,528,0011,0020442044
1111Wuijts, Johan19501986HelmondNED3,526,0010,0020402036
125Vonk, Jaco21471971DGLNED3,524,5010,5020222022
1317Riemens, Koen18471997De PionNED3,522,009,2519401940
1415Wilhelm, Paul18561951ErasmusNED3,518,505,7519291929
1510Dijksman, Sebastiaan19661983StukkenjagersNED3,024,508,0020381986
1613Korevaar, Eddy19031965DGLNED3,019,503,5018971847
1716Kreukniet, Arjan18511987AcquoyNED2,522,505,2519501848
1814Merkx, Gaston19001956huisNED2,519,002,2519331831
1919Karelse, Hans18331947DGLNED0,520,500,2518921470
2020Robinson, Roland18111962HelmondNED0,518,500,2519221500
29e Open Rapidkampioenschap van Giessenburg (Groep 2)
NrPnoNameRatingBirthdayFlagFedScoreWPSBRCTPR
11Fürstenberg, Tom18051936VughtNED6,030,0024,5016901999
25Van Pel, Gerben17781994HoevelakenNED5,531,5024,2516641894
38Preuter, Carlos16861984NED5,528,5019,7516941924
47Peeters, Joep16931953HelmondNED4,530,5017,0016951797
514Versluis, Arjen1600huisNED4,524,0015,0017091811
615Bergers, Wim15431948Scheve TorenNED4,028,0013,0017651815
710Neisingh, Nils16672005MagnusNED4,027,0011,2516741724
86Kruis, Rob17391946AlmkerkNED4,024,0011,0016591709
912Van Wingerden, André16471982DGLNED3,525,509,2516421642
109Van Pel, Daan16861990HoevelakenNED3,523,007,7516821682
114Else, Tony17791960DGLNED3,028,508,7516661616
1211Capelle, Bram16561952DGLNED3,023,004,5016841634
132Franx, Jan-Paul1800thuisNED3,019,504,5016001550
1417Slob, Arie1500huisNED3,019,503,5016341584
153Rutgers, Louis17891948DGLNED2,519,002,5015881486
1616Van Ginkel, Ben15431944ZZCNED2,022,506,0016381480
1713Groos, Jan1600huisNED1,019,000,5016701361
1818Van den Akker, Ton14981945VughtNED0,518,001,0016531231
29e Open Rapidkampioenschap van Giessenburg (Groep 3)
NrPnoNameRatingBirthdayFlagFedScoreWPSBRCTPR
110Van Aken, Jelmer13952002MagnusNED5,527,0020,5013641594
21Unkrig, Frank14821973GER5,030,5020,7513221484
316Rijneveld, Arie1300huisNED5,028,0018,0013491507
415Slagboom, Leandro13082006Philidor 1847NED5,025,5017,0014211579
511Riemens, Bart13901961huisNED5,024,5014,5013551513
612Slaats, Henk13721959GraveNED4,530,5018,0013731475
718Van Arendonk, Polle10502008MagnusNED4,030,0015,0013821428
89Kramer, Harry13981970AcquoyNED4,028,5015,0013501400
913Van Wieringen, Chris13571948DGLNED4,026,5012,7513371387
1017Van Arendonk, Bas13001976huisNED4,023,5010,0013591409
114Bonenkamp, Jasper14472002MagnusNED4,021,507,5013861436
125Pulles, Marcel14451966ZZCNED3,025,006,0013051180
137Van den Berg, Paul14361961huisNED3,023,506,5013111187
142Van Hees, Bert14791966DGLNED3,023,006,0014041279
1514Barends, Henk13391940DordrechtNED3,019,505,5013811256
163Koutstaal, Martijn14671978DGLNED2,023,503,0013461193
176Jongenelen, Roel14441952De KenteringNED2,019,502,5013311061
1819Visser, Huig10311957DGLNED2,018,004,5014131131
198Franx, Pieter1400huisNED2,017,503,5013381065

Verslag Open Rapidkampioenschap (29 oktober 2016)

Het 28e rapidkampioenschap van Giessenburg is voor de tweede keer gewonnen door de Georgische grootmeester Alexandre Dgebuadze. In 2010 legde hij ook al beslag op de eerste plaats.

Volgens traditie wisten schakers van alle niveaus de weg naar Giessenburg te vinden. In groep 3 bevonden zich de schakers met een rating lager dan 1500. In deze groep werden ook de huisschakers ingedeeld. In groep 2 speelden de gevorderde schakers met een rating tussen 1500 en 1800. In groep 1 werd gespeeld om het kampioenschap. In deze groep liepen de ratings behoorlijk uiteen: Zes spelers met een rating tussen 1800 en 1900, één speler met een rating tussen 1900 en 2000, acht spelers met een rating tussen circa 2100 en 2300 en één grootmeester met een rating van circa 2500.

img-20161030-wa0001In groep 1 lieten de ratingfavorieten er geen gras over groeien en draaiden voortdurend mee in de top. Na drie ronden stond Dgebuadze alleen bovenaan met een 100%-score, maar in de vierde ronde wist hij ternauwernood remise te maken tegen Stefan Bekker. Ook in de vijfde ronde kwam hij niet verder dan remise tegen Tobias Kabos. Bekker kwam hiermee op gelijke hoogte met Dgebuadze met Kabos op een half punt achterstand. In de zesde ronde wisten ze alle drie hun partij te winnen zodat het kampioenschap pas werd beslist in de laatste ronde. In die laatste ronde ging Bekker in een gierend tijdnoodduel onderuit tegen oud-kampioen Jesper Nederlof die daarmee op een knappe vierde plaats eindigde.

Dgebuadze en Kabos wonnen opnieuw zodat Dgebuadze met 6 uit 7 kampioen werd, Kabos als tweede eindigde met 5,5 uit 7 en Bekker op plaats 3 met 5 uit 7.

Na Jesper Nederlof eindigde Jaco Vonk met 4 uit 7 op de zesde plaats. 75% van zijn punten werd gescoord tegen de familie De Wilde (en aanhang). Tussen Jesper en Jaco in eindigde Steven de Wilde met 4 uit 7 die een verrassend sterk toernooi heeft gespeeld (een TPR van 2180!). In de achterhoede eindigden achtereenvolgens Lemmy Schakel, Eddy Korevaar en Hans Karelse van schaakclub De Giessen en Linge.

img-20161030-wa0002In groep 2 ging Bram Capelle van De Giessen en Linge voortvarend te werk en kwam met 3 uit 3 aan de leiding, samen met David Berendsen. In de vierde ronde moest Capelle zijn meerdere erkennen in Berendsen die daarmee alleen op kop kwam. Berendsen speelde vervolgens een remise tegen Vllla Siu en verloor van Wim van Oostrum. Hij viel daardoor terug naar de tweede plaats, omdat Wim van Oostrum hem passeerde. In de laatste ronde speelden Van Oostrum en Siu om het kampioenschap met Berendsen op het vinkentouw.

Van Oostrum en Siu speelden onderling remise en Berendsen won van Kastelein. Uiteindelijk behield Van Oostrum de eerste plaats op weerstandspunten (5,5 uit 7), Berendsen werd dus tweede en Siu derde met 5 uit 7. Bram Capelle herstelde zich in de laatste twee ronden en werd knap vierde.

img-20161030-wa0003In groep 3 werd de groep gedomineerd door twee spelers: Arjen Versluis en Bonny Strik. Arjen wist de onderlinge confrontatie in de vierde ronde te winnen en ook in de ronden erna wist hij zijn partijen winnend af te sluiten. Met een prachtige 7 uit 7 werd deze huisschaker uit Hardinxveld-Giessendam eerste in deze groep. Bonny Strik uit Oisterwijk eindigde op de tweede plaats met 6 uit 7. Bart Riemens werd derde met 4,5 uit 7. Arie Slob, oud-kampioen van De Giessen en Linge in 1980, completeerde het viertal prijswinnaars met 4,5 uit 7.

Klik hier voor de eindstanden.

Eindstanden Open Rapidkampioenschap (29 oktober 2016)

Open Rapidkampioenschap van Giessenburg 2016: Eindstand groep 1

NrPnoNameClubM/FRatingScoreWPSBTPRRCW-WE
11GM Dgebuadze, AlexandreCharloisM25096,029,524,25251622070,06
23Kabos, TobiasZwarte SchaapM22845,526,519,50240421741,12
32Bekker, StefanWageningenM23215,030,019,75231821600,15
48Nederlof, JesperDe Giessen en LingeM21494,526,014,25220921070,71
516Wilde, Steven deSpijkenisseM17884,029,014,00218021303,19
69Vonk, JacoDe Giessen en LingeM20834,028,512,00214220920,58
75Woudsma, MartijnAlmereM21873,524,08,7520462046-1,13
812Kreukniet, ArjanAcquoyM18413,521,57,50200720071,35
96Wilde, Rik deDordrechtM21793,027,59,0021112161-0,64
104Colijn, StefanDe PionM22603,025,59,2520202070-2,05
1110Mensing, AndrewSliedrechtM19733,023,08,50199520450,06
127Schenkeveld, DickZZCM21503,020,56,5019341984-1,80
1314Wilhelm, PaulErasmusM18232,519,05,50184219440,03
1415Schakel, LemmyDe Giessen en LingeF18132,519,05,00188619880,46
1511Korevaar, EddyDe Giessen en LingeM18832,021,04,2518321990-0,70
1613Karelse, HansDe Giessen en LingeM18401,021,52,5016691978-1,39

Open Rapidkampioenschap van Giessenburg 2016: Eindstand groep 2

NrPnoNameFlagM/FRatingScoreWPSBTPRRCW-WE
13Oostrum, Wim vanZZCM17745,526,021,00191616861,16
28Berendsen, DavidKrimpen a/d IJsselM16975,525,517,50190716771,83
39Siu, VillaSpijkenisseF16885,027,517,50183016721,36
414Capelle, BramDe Giessen en LingeM16014,529,518,00181117092,01
55Kanne, KelvinPaul KeresM17424,524,013,75177116690,32
62Kastelein, GerardErasmusM17764,028,014,0017371687-0,34
71Furstenberg, TomVughtse TorenM17834,024,513,0017291679-0,45
811Schakel, TijmenDe Giessen en LingeM16743,526,012,25171917190,43
96Rutgers, LouisDe Giessen en LingeM17423,526,010,7516921692-0,45
1010Rietveld, WimDe Giessen en LingeM16853,525,59,50168716870,02
114Riemens, KoenDe PionM17523,521,010,2516621662-0,81
127Kruis, RobAlmkerkM17393,025,07,0016001650-1,32
1315As, Cor vanErasmusM16003,023,55,50161516650,10
1412Houwelingen, Arjo vanDe Giessen en Linge(ex)M16502,524,59,7515471649-1,02
1517Hees, Bert vanDe Giessen en LingeM15352,521,04,75156716690,23
1618Ginkel, Ben vanZZCM15222,022,03,0015171675-0,12
1716Buikema, HansLekstreekM15352,019,03,5014851643-0,51
1813Fijlstra, FransDe Giessen en Linge(ex)M16251,022,53,5013221631-2,44

Open Rapidkampioenschap van Giessenburg 2016: Eindstand groep 3

NrPnoNameFlagM/FRatingScoreWPSBTPRRCW-WE
114Versluis, ArjenHuisschakerM12007,028,028,00209513604,85
23Strik, BonnyOisterwijkM14846,029,022,00160512960,94
313Riemens, BartHuisschakerM12004,530,015,25136212601,50
47Slob, ArieHelvoirtM14004,525,014,75141713150,30
515Mensing, LuanaSliedrechtF10604,030,012,50136513152,60
61Akker, Ton van denVughtse TorenM15114,027,510,0014181368-0,78
75Kramer, HarryAcquoyM14203,529,510,2513431343-0,61
810Kanne, FrankTrioschaakM12973,518,57,25134513450,45
96Barends, HenkDordrechtM14103,026,05,0012181268-1,64
1011Groos, JanHuisschakerM12003,024,05,00129113410,72
114Geldere, Bert vanDe Giessen en LingeM14353,022,05,0012431293-1,71
122Berg, Paul van denTilburgM15003,019,55,0012731323-2,05
1312Heijde, Johan van derDe Giessen en LingeM12003,016,55,50129913490,81
1416Visser, HuigDe Giessen en LingeM10552,022,55,00117013280,72
158Houwelingen, Henk vanDe Giessen en LingeM13822,021,56,5010921250-2,61
169Denderen, Wim vanAcquoyM13640,022,50,006301365-3,49

Prijswinnaars alle groepen Open Rapidtoernooi (24 oktober 2015)

De volledige eindstanden van groep 1 hebben we eerder al gepubliceerd; de eindstanden van de groepen 2 en 3 zijn helaas mogelijk verloren gegaan. We doen ons best deze alsnog beschikbaar te kunnen stellen. Onderstaand in elk geval de prijswinnaars van de drie groepen.

Groep 1

1. Bruno Carlier | 6 punten
2. Alexandre Dgebuadze | 5 punten
3. Dharma Tjiam | 5 punten
4. Dick Schenkeveld | 4,5 punten

Groep 2

1. Paul Wilhelm en Freek Busstra | 5,5 punten
3. Ruben Hoogwerff | 5 punten
4. Arjan Kreukniet | 4 punten

Groep 3

1. Bonny Strik en Nils Neisingh | 5,5 punten
3. Karel den Boer | 4,5 punten
4. Hans Buikema | 4 punten