Eddy Korevaar wint 3e ronde snelschaakkampioenschap (Jaco Vonk snelschaakkampioen 2018-2019)

Eddy Korevaar wint 3e ronde snelschaakkampioenschap (Jaco Vonk snelschaakkampioen 2018-2019)

Alweer voor de vijfde keer vond de prijsuitreiking van SC De Giessen en Linge plaats bij Autobedrijf Visscher in Gorinchem. Hierbij past een woord van dank aan Gerard de Gans en zijn dochter die ervoor zorgde dat de schakers niets te kort kwamen.

 

Na de prijsuitreiking werd gestreden om de laatste prijs: snelschaakkampioen. Er waren vele kanshebbers, omdat in de eerste twee ronden verschillende spelers op het podium stonden. Louis Rutgers en André van Wingerden golden als favorieten, omdat zij respectievelijk de eerste en tweede ronde hadden gewonnen.

 

In de eerste ronde werd Henk Boot pootje gelicht door Wim Rietveld. Een grote verrassing op papier, maar Wim heeft wel vaker van een topspeler gewonnen.

 

In de tweede ronde kreeg kanshebber Eddy Korevaar een tik van Jeroen Brandsma, maar ook hier gold dat het ratingverschil gebaseerd was op lange partijen. Jeroen is namelijk een geducht snelschaker.

 

In de derde ronde trok Jeroen de lijn door en won van nieuwkomer Henri Houweling. Henri speelde een sterke partij, maar kon zijn aanval niet bekronen. Daarna vergat hij te vluchten naar remise en verloor uiteindelijk op de klok.

Jaco Vonk had ook 3 uit 3, daarachter volgde een contingent spelers met 2 uit 3.

 

In de vierde ronde won Jaco van Jeroen en kwam daarmee alleen op kop. De genoemde kanshebbers Louis en André haakten in deze ronde af met respectievelijk verlies tegen Henri Houweling en Taco van de Poll. Met 2 uit 4 zou het moeilijk worden om in de top te eindigen.

 

In de vijfde ronde versloeg Jaco de sterk spelende Henri en kreeg daarmee uitzicht op de titel. Eddy bleef in het spoor door een overwinning op de eveneens verrassende Taco. Jeroen wees Wim Rietveld terug en was ook nog in de race.

 

In de zesde ronde leek Jaco het toernooi te beslissen tegen Eddy Korevaar, maar hij kreeg de vis net niet op tijd op het droge. Eddy streek Jaco’s vlag en kwam daarmee op gelijke hoogte met Jaco. Jeroen deed ook zeer goede zaken, hij versloeg Henk Boot en kwam, net als Eddy en Jaco, op 5 uit 6.

 

In de allesbeslissende zevende ronde kreeg Jeroen klop van Taco waardoor hij van het podium afkukelde, omdat Taco ook op 5 punten eindigde, maar over meer weerstandspunten beschikte.

Jaco kwam niet verder dan remise tegen Wim Rietveld die hiermee zijn sterke toernooi besloot met 4,5 uit 7 (vijfde plaats).

Eddy wist als enige van het toptrio te winnen, hij versloeg Louis Rutgers die nog voor zijn laatste kans vocht om snelschaakkampioen van het seizoen te worden.

 

De eindstand van de avond:

Snelschaakkampioenschap Ronde 3
Eindstand na ronde 7
NrPnoNameRatingScoreSBTPRRC
13Korevaar, Eddy18546,024,0020221713
21Vonk, Jaco21645,522,2520071694
36Van de Poll, Taco16995,020,5018691720
49Brandsma, Jeroen16825,019,5019071761
512Rietveld, Wim15974,515,7518661788
62Boot, Henk19554,513,0017441603
78Rutgers, Louis16834,012,5017381700
87Van Wingerden, André16954,013,0017161666
913Tromp, Chris15764,010,5016531603
1017Dessens, John14363,57,7514681458
115Houweling, Henri17003,08,0016471706
1211Uittenbogaard, Arjan16403,07,5015941661
1310Post, Jan16453,05,0015091520
144Karelse, Hans17693,06,5015241517
1516De Gans, Gerard14733,04,5014581505
1614Van Hees, Bert15442,58,0015861688
1718Stam, Martijn13662,04,0013591544
1820Van der Heijde, Johan9692,03,5012091504
1919Van Houwelingen, Henk13591,52,7512351465
2015Couwenberg, Mark14771,02,0011751469

 

Door deze uitslag wist Jaco de titel “Snelschaakkampioen van 2018-2019”  te bemachtigen. Hij won geen van de drie toernooien, maar eindigde wel twee keer op de tweede plaats.

Eindstand:

 

  1. Jaco Vonk              4 punten
  2. Eddy Korevaar   7 punten
  3. Louis Rutgers   8 punten
  4. Jeroen Brandsma   8 punten
  5. André v. Wingerden   9 punten
  6. Henk Boot   9 punten
  7. Wim Rietveld 10 punten

André van Wingerden wint tweede snelschaakronde De Giessen en Linge

André van Wingerden wint tweede snelschaakronde De Giessen en Linge

De tweede ronde van het snelschaakkampioenschap van SC De Giessen en Linge leverde spectaculaire uitslagen op én een verrassende winnaar!

 

In de eerste ronde liep favoriet Jaco Vonk al meteen averij op. Tegenstander Wim Rietveld bleef de gehele partij in het spoor en bood na een blunder van Jaco meteen remise aan om de tijdnoodfase te ontlopen. Jaco nam dit aanbod aan, maar achteraf was dit voor Wim een ongunstige uitslag, omdat hij de partij in twee zetten had kunnen uitmaken!

 

Na de tweede ronde waren er nog maar twee spelers over die de volle buit hadden: Hans Karelse en André van Wingerden. Zij mochten in de derde ronde tegen elkaar met Hans als winnaar.

 

In de vierde en vijfde ronde zette Hans zijn zegereeks voort met overwinningen op Eddy Korevaar en Marcel van Wingerden. Hij stond inmiddels een vol punt voor op André.

 

In de zesde ronde kreeg Hans klop van Jaco die zijn zeer stroeve start te boven leek te komen. André was er als de kippen bij, hij won netjes van Eddy en nestelde zich mede aan kop van de ranglijst.

 

In de laatste ronde had Hans het nog in eigen hand, maar hij verslikte zich in Wim Rietveld en sloot het toernooi, ondanks de mooie serie van vijf overwinningen, een beetje in mineur af met een tweede plaats.

De winnaar van het toernooi zou dus uit de partij André – Jaco komen. Het was een spannende partij waarin Jaco opeens een kwaliteit won. André werd hier niet zenuwachtig van en versterkte zijn stelling met zijn paarden in het centrum. Uiteindelijk bezweek Jaco onder de druk en liet zijn dame te grazen nemen. Het verzet was gebroken en André werd daarmee de winnaar van het toernooi.

Saillant detail: André heeft één keer eerder een snelschaakronde gewonnen en wel op 5 juni 2001, bijna 18 jaar geleden!

Marcel van Wingerden eindigde op een mooie derde plaats.

 

De laatste ronde van het snelschaakkampioenschap wordt eind mei gespeeld en zal de beslissing moeten brengen. Grote kanshebbers zijn Louis Rutgers (winnaar 1eronde) en André van Wingerden (winnaar 2eronde), maar Jaco Vonk en Hans Karelse (beiden een 2eplaats) dichten zich ook nog kansen toe. Tenslotte zijn Henk Boot en Marcel van Wingerden (beiden een 3eplaats) ook nog niet kansloos.

 

 

 

 

 

 

 

 

Snelschaakkampioenschap De Giessen en Linge (Ronde 2)
Rate of play10 min. p.p.p.p.
Date05-02-19
NoPnoNaamRatingPuntenTPRRcW-WeR1R2R3R4R5R6R7
14Van Wingerden, André16956,020481749+2.7811b17w13b05w110b12w11w1
23Karelse, Hans17695,018511635+0.8110w115b14w12b19w11b08w0
39Van Wingerden, Marcel15935,017341544+1.452w012b115w18b13b010w15b1
41Vonk, Jaco21644,518801657-1.888w½6b12w012b15w13w14b0
58Rietveld, Wim15974,516721533+0.861b½13w15b09w015w111b13b1
610Tromp, Chris15764,015711542+0.073b011w114b17w14w09b0+
711Capelle, Bram15554,015751477+0.414w010b06w115b114b18w02b1
82Korevaar, Eddy18543,517281728-1.149b15w½1b13w07b14b011w0
95Rutgers, Louis16833,516381609-0.3612w12b½8w14b01b013w19w0
1012Van Houwelingen, Henk13593,513901514+0.125b09w0+1w06b½14w113b1
116Post, Jan16453,514581448-1.3913b01w011b0+12w½15b17w1
127Uittenbogaard, Arjan16403,014171462-1.5714w14b013w110b02w0+6b0
1315Van der Heijde, Johan9692,010351527+0.14+3w09b011w08b06w014b1
1413Eijndhoven, Edwin10002,010541487+0.086w18b07b014w0+5b012w0
1514Eijndhoven, Peter10002,09821350-0.387b0+10w013b111w012b015w0

 

Verslag ALV en eerste ronde snelschaken

Verslag ALV en eerste ronde snelschaken

De avond begon met de ALV. Voorzitter Ernst Delwel stond eerst stil bij het overlijden van het erelid Jan Piet van den Dool, die vanaf de oprichting van de schaakvereniging in 1964, toen nog De Giessen, als secretaris jarenlang grote verdiensten voor de club heeft gehad.

Uit de verschillende jaarverslagen bleek dat de vereniging het afgelopen jaar een lichte toename van het aantal leden heeft gezien vooral bij de jeugd en er financieel gezond voorstaat. Vooral het verslag van de jeugdleider was erg positief: op vrijdag wordt in Gorinchem geschaakt, er wordt aan verschillende regionale Grand Prix toernooien meegedaan en er was een mooi toernooi met clubs uit de omgeving. Er werd uitvoerig stilgestaan bij de mogelijkheden om jeugd en senioren gezamenlijk te laten spelen, wat nu lastig is omdat de senioren op dinsdag in Giessenburg spelen en de jeugd op vrijdag in Gorinchem.

Door het loskoppelen van de landelijke KNSB-competitie en de regionale competities, terwijl een drietal regionale bonden waaronder de SGS (Sticht Gooise Schaakbond) hun competities in elkaar gevlochten hebben, zal het in het begin van de externe competitie onduidelijk zijn, hoe sterk de tegenstanders zijn.

Een laatste belangrijk punt hield verband met de interne competitie, waarin levendig werd gediscussieerd over een reglementswijziging.

Hoewel de vergadering pas rond 22.30 uur was afgelopen, was  er nog voldoende animo om een enigszins ingekorte eerste ronde van het snelschaakkampioenschap te houden.

In de eerste ronde moest Jaco een remise aan Jeroen toestaan die actief speelde. Na de eerste twee ronden had Henk weliswaar tweemaal gewonnen, maar in de derde ronde verloor hij net als vorig jaar van een sterk spelende Louis. Ook hield Louis Jaco op remise, die op zijn beurt ook aan Eddy een remise moest toestaan: driemaal remise in vijf ronden snelschaak is opvallend, en was goed voor de tweede plaats. Maar Louis gaf behalve aan Jaco alleen aan Jeroen een remise af, zodat hij de winnaar van de eerste ronde werd. Jeroen en Henk legden beslag op een gedeelde derde plaats.

Zaterdag 15 september was het de eerste wedstrijd in de KNSB tegen een nieuwe tegenstander, Spijkenisse 2. Er was een valse start met nederlagen van Henk Boot en Hans Karelse. Vervolgens kwam er wel een overwinning van Roelof Stienstra en remise van Louis Rutgers. Maar omdat Eddy Korevaar zijn wedstrijd verloor was de winst van de kopmannen Jaco Vonk en Tim Schakel helaas niet meer van belang. Een nipte 3,5-4,5 nederlaag. Hopelijk gaat het de volgende keer beter.

Hemmo Mulder wint tweede ronde snelschaakkampioenschap (2 januari 2018)

Op de eerst  mogelijke dag van het nieuwe jaar (1 januari niet meegerekend) stond de tweede ronde van het snelschaakkampioenschap op het programma. De bezetting was een beetje aan de magere kant met twaalf deelnemers, maar dat mocht de pret zeker niet drukken.

Omdat onze wedstrijdleider afwezig was moest geïmproviseerd  worden met de indeling. Eddy wist als vervanger van Jaco hier wel raad mee en ging over tot het vormen van twee groepen van zes deelnemers. De indeling was zodanig dat op papier sprake was van twee ongeveer even sterke groepen. Speciale aanwezige was Hemmo Mulder die uitsluitend meedoet aan de wedstrijden van het eerste team.

Het was even een discussie hoe verder te gaan nadat de voorronden waren gespeeld. De aanvankelijke gedachte was om zes dubbelrondige tweekampen te houden, dus de nummer 1 van poule A speelt tegen de nummer 1 van poule B, de nummer 2 van poule A speelt tegen de nummer 2 van poule B, enzovoort. Maar later is, met name om reden dat het kampioenschap dan wel erg snel zou zijn afgelopen, gekozen voor drie vierkampen.

Voorronde poule A 

In groep A speelden Henk Boot, Hemmo Mulder, Hans Karelse, Tijmen Schakel, Jan Post en Kees Bons. Het werd een spannende strijd waarbij de nummers 1 tot en met 4 elkaar slechts één punt ontliepen. Hans wist van Hemmo te winnen maar verloor van Henk en Tijmen. Met drie punten eindigde Hans op de vierde plaats. Tijmen speelde een sterk kampioenschap en eindigde met drie gewonnen partijen, één remise (tegen Henk) en één verliespartij (tegen Hemmo) op de gedeeld tweede plaats. Ook Hemmo behaalde dit aantal en hierdoor kon Henk door een remise tegen Tijmen in de laatste ronde met een half puntje meer groepswinnaar worden.

Henk ging door zijn winst in deze poule door naar de finalepoule. Omdat Hemmo het onderlinge duel van Tijmen had gewonnen ging ook Hemmo door naar de eerste groep.  Tijmen miste hierdoor zijn kans om zijn sterke resultaat van de eerste ronde (gedeeld eerste, op weerstandspunten tweede) een goed vervolg te geven en voor hem was de vijfde plaats in dit kampioenschap het hoogst haalbare. Voor Jan en Kees bleek dit geweld iets te zwaar. Zij speelden onderling remise en eindigden gebroederlijk op de gedeeld vijfde plaats.

Voorronde poule B 

In groep B speelden Tim Schakel, Eddy Korevaar, Louis Rutgers, Chris Tromp, John Dessens en Huig Visser. In deze groep exact hetzelfde beeld. Ook hier verschilden de nummers één en vier slechts één punt. Chris Tromp speelde een uitstekend kampioenschap met als hoogtepunt zijn winst op Tim Schakel. Hij toonde zich in een tactische strijd de sterkste en was volop in de strijd voor plaatsing voor de eerste finalegroep. Door verlies tegen Eddy Korevaar in de laatste ronde, waar Chris opnieuw uitstekend tegenstand bood, en eerder verlies tegen Louis Rutgers bleef hij steken op drie punten. Hiermee eindigde Chris op de vierde plaats. Op de gedeeld tweede plaats eindigden Tim Schakel en Louis Rutgers met drieënhalf punt.

Met vier punten (remises tegen Tim en Louis) eindigde Eddy op de eerste plaats. Direct daaronder was het dringen geblazen om de tweede finaleplaats. Waar zoon Tijmen de finalegroep miste viel het kwartje voor Tim wel de goede kant op omdat hij het onderlinge duel van Louis had gewonnen. Louis en Chris plaatsten zich voor de tweede groep. Huig en John eindigden op respectievelijk de vijfde en zesde plaats.

Finalegroep 3 

In groep 3 was Jan oppermachtig en wist al zijn partijen te winnen. Op plaats twee en drie eindigden John en Kees met anderhalf punt gelijk. Omdat hun onderling resultaat remise was, moesten beiden de tweede plaats delen. Huig eindigde als vierde. In de voorronde wist Huig nog van John te winnen, ditmaal was het andersom. Hiermee bleef niemand puntloos en behaalden alle deelnemers minimaal één overwinning.

Finalegroep 2 

In groep 2 wist Tijmen al zijn partijen te winnen waarmee hij winnaar werd van poule twee en in de eindrangschikking beslag legde op de vijfde plaats. Chris werd ongedeeld tweede met anderhalf punt. Hij won van Hans en deelde de punten met Louis. Door zijn overwinning op Louis legde Hans beslag op de derde plaats. Louis eindigde met een half punt minder als vierde.

Finalegroep 1 

In de eerste poule begonnen Henk en Hemmo sterk met overwinningen op respectievelijk Tim en Eddy. Henk verloor vervolgens van een sterk spelende Eddy terwijl Hemmo in de openingsfase de zetten herhaalde tegen Tim. Doorspelen zou te grote risico’s met zich meegebracht hebben. Tim wist de laatste ronde Eddy te verslaan en passeerde hem hiermee in de eindrangschikking. Hemmo won van Henk waarmee hij overtuigend winnaar werd. Met tweeënhalf punt bleef hij Tim een vol punt voor. Eddy en Henk eindigden een half punt hierna op plaats drie en vier.

Eindrangschikking ronde 2 snelschaakkampioenschap seizoen 2017-2018  

1. Hemmo Mulder; 2. Tim Schakel; 3. Eddy Korevaar 4. Henk Boot; 5. Tijmen Schakel; 6. Chris Tromp; 7. Hans Karelse; 8. Louis Rutgers; 9. Jan Post 10/11. John Dessens en Kees Bos 12. Huig Visser

Tussenstand snelschaakkampioenschap seizoen 2017-2018 

De derde en laatste ronde van het snelschaakkampioenschap belooft ongemeen spannend te worden. Van de drie ronden wordt het minste resultaat weggestreept en de punten van de klassering van de twee beste ronden bij elkaar opgeteld. Degene met de minste punten is de snelschaakkampioen van het seizoen 2017-2018.

Er zijn tot nu toe twee winnaars te weten Jaco Vonk en Hemmo Mulder. Wint één van beiden de derde ronde dan is diegene de nieuwe kampioen. Voor Jaco zou dit prolongatie van zijn titel betekenen.

Maar er zijn meer kapers op de kust. Tijmen en Tim Schakel zijn met tweede plaatsen in respectievelijk de eerste en tweede ronde ook nog kanshebbers. Bij winst in de laatste ronde eindigen zij minimaal gelijk met Jaco of Hemmo. Bij gelijk eindigen ligt toewijzing van de kampioen ingewikkeld. Ook Henk Boot en Eddy Korevaar zijn met ieder een derde plaats op zak bij een overwinning in de laatste ronde nog kansrijk, maar zijn daarbij wel afhankelijk wie er dan als tweede eindigt. In het geval dat dit dan Jaco of Hemmo zal zijn, dan is winst in de laatste ronde onvoldoende.

Al met al kunnen we terugzien op een gezellig en dus geslaagde snelschaakronde. Een mooie start van het jaar 2018! Wat ook opviel was dat niemand kansloos was en er voor ieder punt keiharde strijd werd geleverd. Dit leverde meerdere verrassende uitslagen op. Ook dit gegeven maakte het kampioenschap succesvol!

Tim Schakel.

Tijmen Schakel grijpt net naast toernooiwinst

Tijmen Schakel grijpt net naast toernooiwinst

De eerste ronde van het snelschaakkampioenschap van schaakclub De Giessen en Linge was een spannende aangelegenheid. Verantwoordelijk hiervoor was Tijmen Schakel die het de topspelers behoorlijk lastig maakte.

In ronde 1 eindigden alle partijen in een logische uitslag. Alleen Tijmen moest genoegen nemen met remise tegen John Dessens.

In ronde 2 verslikte Henk Boot zich in Louis Rutgers en haakte daarmee even af. Louis heeft al vaker aangetoond dat hij goede resultaten kan halen tegen Henk.

In ronde 3 bereikte Tim een technisch gewonnen eindspel door een blunder van Jaco, maar met nog 16 seconden op de klok (Jaco had nog wat meer seconden) voorzag hij dat hij de partij niet tijdig naar winst zou kunnen voeren. Derhalve bood hij remise aan dat meteen werd aangenomen.

Henk Boot raakte nog verder achterop door een remise tegen André van Wingerden. Tijmen had zich inmiddels bij de koplopers (Tim en Jaco) gevoegd.

In ronde 4 speelden Tijmen en Jaco een spannende partij. Jaco offerde een kwaliteit voor mooi spel, kreeg dat ook, maar hij vergat daarbij dat zijn tijd bijna op was. De partij moest ‘opeens’ worden afgeraffeld en dat buitenkansje werd zeer handig door Tijmen in zijn voordeel beslecht. Tim versloeg Louis Rutgers en bleef bij Tijmen in het spoor.

In ronde 5 deed Tijmen weer van zich spreken. Hij versloeg nu zijn vader en kwam daarmee alleen op kop met een voorsprong van een vol punt op zowel Tim als Jaco. Henk Boot was inmiddels teruggekomen en stond nu op gelijke hoogte met Tim en Jaco.

In de laatste ronde speelde Tijmen tegen Henk en ging op voor de toernooiwinst. Helaas redde hij het niet tegen een goed spelende Henk. Henk kwam daarmee op gelijke hoogte in punten en ook Tim en Jaco haakten weer aan. Met z’n vieren eindigden ze met 4,5 uit 6 op de gedeeld eerste plaats.

De weerstandspunten gaven nu de doorslag en dat pakte in het voordeel uit van Jaco. Zuur voor Tijmen, want hij had een mooie score van 2 uit 3 tegen zijn concurrenten behaald.

Tijmen eindigde op de tweede plaats, Henk werd derde en Tim viel buiten de prijzen met zijn vierde plaats.

Op plaats 5 en 6 eindigden Hans Karelse en Louis Rutgers met respectievelijk 3,5 en 3 punten. Louis had het sterkste programma gehad.

NrPnoNameRatingScoreWPSBTPRRCW-WE
11Vonk, Jaco21674.521.014.2520491856-0.62
27Schakel, Tijmen16754.520.015.25200218092.42
32Boot, Henk20474.519.014.5019281735-0.65
43Schakel, Tim20344.519.012.2519751782-0.18
54Karelse, Hans18333.519.59.0018051748-0.11
65Rutgers, Louis17893.023.09.50182418240.22
76Wingerden, André van16473.017.56.50167616760.17
88Capelle, Bram16563.015.54.0015471547-0.82
911Couwenberg, Mark15442.519.55.75164116980.53
1012Gans, Gerard de14482.518.56.25159916560.93
119Tromp, Chris16002.515.03.0015641621-0.37
1213Houwelingen, Henk van13502.013.02.50140115260.3
1310Post, Jan14721.515.01.5013581551-0.96
1414Dessens, John13330.516.52.2511661567-0.86

Snelschaakkampioenschap gewonnen door Jaco Vonk

Snelschaakkampioenschap gewonnen door Jaco Vonk

In de derde ronde van snelschaakkampioenschap van De Giessen en Linge wist Jaco Vonk met een tweede plaats de snelschaaktitel van seizoen 2016-2017 binnen te slepen.

Het snelschaakkampioenschap wordt bepaald door de beste twee resultaten van drie snelschaaktoernooien op te tellen. Het eerste toernooi wordt gespeeld in september, het tweede in december en de laatste in mei tijdens de afsluitavond van het seizoen in.

Kanshebbers voor de titel waren Jaco Vonk (2e in september, 1e in december), Eddy Korevaar (1e in september, 6e in december), Louis Rutgers (6e in september en 2e in december) en Wim Rietveld (3e in zowel september en december).

Het derde toernooi kende een uitermate spannend verloop waarbij het kampioenschap pas in de laatste ronde werd beslist.

In de eerste ronde konden nog geen verrassingen worden genoteerd, maar in de tweede ronde wist Lemmy Schakel Jaco al een remise te ontfutselen. In een spannende partij bood Jaco remise aan op het moment dat beide spelers nog twee seconden op de klok hadden. Achteraf bleek dat Lemmy in die stelling in twee zetten mat kon geven, daar kwam Jaco dus goed weg. Louis Rutgers toonde zijn vorm door met goed spel van Henk Boot te winnen.

Na drie ronden lag Eddy Korevaar nog steeds op schema met drie overwinningen. Jaco verloor van Henk Boot en lag daarmee al 1,5 punt achter. Louis Rutgers en Wim Rietveld stonden op twee punten en deden dus nog steeds mee voor de eindtitel.

In de vierde ronde stond de topper Eddy – Tim op het programma. Laatstgenoemde won in een sterke partij en bracht daarmee de spanning weer helemaal terug. Door zijn overwinning kwam Tim alleen bovenaan met 3,5 uit 4 gevolgd door een grote groep achtervolgers met 3 uit 4.

In de vijfde ronde ging de ranglijst weer op zijn kop. Tim Schakel verloor van zoon Tijmen waarbij werd aangetekend dat dit volledig verdiend was. Tijmen kwam hiermee op kop van de ranglijst met 4 uit 5, maar had daarbij wel gezelschap van Eddy, die Louis van zich af wist te schudden. Chris Tromp bleek een derde kaper op de kust: ook hij had 4 uit 5. Hij had alleen nog maar verloren van Henk Boot in de eerste ronde. Maar ook deze drie koplopers waren nog lang niet verzekerd van een goed eindklassement: de top drie van de club (Jaco, Henk en Tim) en ook Lemmy hijgden hen namelijk in de nek met 3,5 uit 5.

En zo geschiedde: ook in de zesde ronde wisten de koplopers niet te winnen waardoor de spanning een hoogtepunt bereikte. De verliezers in deze ronde waren Tijmen en Lemmy, zij haakten af voor de eindzege. Lemmy kon het kunstje van broer Tijmen niet herhalen en verloor van haar vader. Eddy en Chris speelden remise waarbij Chris zichzelf iets tekortdeed.

Voor het ingaan van de laatste ronde waren er maar liefst vijf koplopers: Eddy, Tim, Henk, Jaco en Chris met 4,5 uit 6. De eerste vier mochten tegen elkaar en Chris werd gekoppeld aan Tijmen. Op papier geen slechte loting voor Chris, maar hij kwam er niet aan te pas tegen Tijmen die daarmee een prachtige score behaalde van 5 uit 7 dat resulteerde in een derde plaats op de eindranglijst.

Jaco won op redelijk eenvoudige wijze van Tim (zeer zeldzaam!) en eindigde daarmee op de tweede plaats (Tim vijfde). Henk Boot besloot zijn toernooi met een mooie overwinning op Eddy. Toen het spannend werd in de partij toonde hij zich behendiger dan tegenstander. Hiermee eindigde Henk op de eerste plaats. De laatste keer dat Henk een snelschaaktoernooi had gewonnen was in mei 2013 dus het was wel weer tijd voor een dergelijk resultaat.

Jaco bleef met zijn tweede plaats al zijn concurrenten voor en prolongeerde daarmee het snelschaakkampioenschap van De Giessen en Linge.

 

 

Eindstand Snelschaakkampioenschap 2016-2017 (top 5):

1. Jaco Vonk 3 punten

2. Eddy Korevaar 5 punten

3. Henk Boot 5 punten

4. Wim Rietveld 6 punten

5. Louis Rutgers 8 punten