Terug naar nieuwsoverzicht

Uitslag en verslag snelschaakkampioenschap ronde 1

Na de algemene ledenvergadering werd de eerste ronde van het snelschaakkampioenschap gespeeld. Vanwege de uitgelopen vergadering moest het aantal ronden worden ingekort tot zes met 5 minuten per persoon per partij.

In de eerste ronde werd kampioen Henk Boot verrast door voorzitter Ernst Delwel. Henk verspeelde een stuk waarna Ernst de partij strak naar winst voerde.

In de tweede ronde verloor Henk opnieuw, dit keer van Louis Rutgers. Hiermee was Henk eigenlijk al uitgeschakeld voor de eindzege. Jaco Vonk liep ook averij op. Hij speelde tegen Jan de Jong een goede partij, maar Jan gaf zich niet zomaar gewonnen en wist Jaco door de vlag te jagen. De partij eindigde daarmee in remise, omdat Jan alleen nog beschikte over zijn koning.

In de derde ronde bleef één speler over met een 100%-score: Eddy Korevaar. Hij wees André van Wingerden terug. Jan de Jong en Jaco Vonk volgden op een half punt.

In de vierde ronde was het aan Jaco om de koploper beentje te lichten. Hij kwam een pion voor, maar moest toestaan dat Eddy een pion op de zevende rij kreeg. Met kunst- en vliegwerk wist Jaco dat probleem op te lossen, maar dat kostte veel tijd. In het ontstane eindspel had Jaco nog steeds een pion meer waarbij Eddy een remiseaanbod plaatste. Jaco sloeg dit af en probeerde ijzer met handen te breken. Dat kostte hem al zijn pionnen en uiteindelijk ging hij ook door zijn vlag. Eddy kwam hiermee een vol punt voor op zijn naaste belagers Jan de Jong en Wim Rietveld.

In de vijfde ronde ontmoetten Eddy en Jan elkaar. Het werd een spannende partij waarbij beiden kansen hadden op de overwinning. Uiteindelijk hield Eddy het hoofd koel en wikkelde af naar een gewonnen eindspel.

In de laatste ronde kreeg Wim Rietveld de mogelijkheid om Eddy te achterhalen. Wim had namelijk slechts één verliespunt. Eddy bleek echter in bloedvorm en wist ook Wim aan de zegekar te binden.

Hiermee werd Eddy met 6 uit 6 kampioen, op gepaste afstand gevolgd door Jaco met 4,5 punt. Op de derde plaats eindigde Wim Rietveld met 4 punten. André van Wingerden, Jan de Jong en Henk Boot werden respectievelijk 4e, 5e en 6e met 3,5 punt.

Doordat Henk zijn eerste twee wedstrijden verloor, kreeg hij niet meer de mogelijkheid om tegen Eddy en Jaco uit te komen.

NrPnoNameRatingScoreSBTPRRCW-WE
13Korevaar, Eddy18836,020,50249517602,06
22Vonk, Jaco20834,513,7519641771-0,65
39Rietveld, Wim16854,09,00185517301,34
47Wingerden, André van16943,59,25181717601,01
55Jong, Jan de18113,59,25189518380,68
61Boot, Henk21273,56,7518401783-1,82
78Delwel, Ernst16863,09,00183918391,08
84Karelse, Hans18403,05,0015921592-1,77
96Rutgers, Louis17422,55,7516491706-0,80
1014Houwelingen, Henk van13822,53,25153815951,04
1110Capelle, Bram16012,02,5015401665-0,60
1211Couwenberg, Mark14981,54,2514901683-0,21
1313Koutstaal, Martijn14651,53,2514491642-0,27
1412Post, Jan14981,01,5013581631-1,09

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *