Terug naar nieuwsoverzicht

Eddy Korevaar wint 3e ronde snelschaakkampioenschap (Jaco Vonk snelschaakkampioen 2018-2019)

Alweer voor de vijfde keer vond de prijsuitreiking van SC De Giessen en Linge plaats bij Autobedrijf Visscher in Gorinchem. Hierbij past een woord van dank aan Gerard de Gans en zijn dochter die ervoor zorgde dat de schakers niets te kort kwamen.

 

Na de prijsuitreiking werd gestreden om de laatste prijs: snelschaakkampioen. Er waren vele kanshebbers, omdat in de eerste twee ronden verschillende spelers op het podium stonden. Louis Rutgers en André van Wingerden golden als favorieten, omdat zij respectievelijk de eerste en tweede ronde hadden gewonnen.

 

In de eerste ronde werd Henk Boot pootje gelicht door Wim Rietveld. Een grote verrassing op papier, maar Wim heeft wel vaker van een topspeler gewonnen.

 

In de tweede ronde kreeg kanshebber Eddy Korevaar een tik van Jeroen Brandsma, maar ook hier gold dat het ratingverschil gebaseerd was op lange partijen. Jeroen is namelijk een geducht snelschaker.

 

In de derde ronde trok Jeroen de lijn door en won van nieuwkomer Henri Houweling. Henri speelde een sterke partij, maar kon zijn aanval niet bekronen. Daarna vergat hij te vluchten naar remise en verloor uiteindelijk op de klok.

Jaco Vonk had ook 3 uit 3, daarachter volgde een contingent spelers met 2 uit 3.

 

In de vierde ronde won Jaco van Jeroen en kwam daarmee alleen op kop. De genoemde kanshebbers Louis en André haakten in deze ronde af met respectievelijk verlies tegen Henri Houweling en Taco van de Poll. Met 2 uit 4 zou het moeilijk worden om in de top te eindigen.

 

In de vijfde ronde versloeg Jaco de sterk spelende Henri en kreeg daarmee uitzicht op de titel. Eddy bleef in het spoor door een overwinning op de eveneens verrassende Taco. Jeroen wees Wim Rietveld terug en was ook nog in de race.

 

In de zesde ronde leek Jaco het toernooi te beslissen tegen Eddy Korevaar, maar hij kreeg de vis net niet op tijd op het droge. Eddy streek Jaco’s vlag en kwam daarmee op gelijke hoogte met Jaco. Jeroen deed ook zeer goede zaken, hij versloeg Henk Boot en kwam, net als Eddy en Jaco, op 5 uit 6.

 

In de allesbeslissende zevende ronde kreeg Jeroen klop van Taco waardoor hij van het podium afkukelde, omdat Taco ook op 5 punten eindigde, maar over meer weerstandspunten beschikte.

Jaco kwam niet verder dan remise tegen Wim Rietveld die hiermee zijn sterke toernooi besloot met 4,5 uit 7 (vijfde plaats).

Eddy wist als enige van het toptrio te winnen, hij versloeg Louis Rutgers die nog voor zijn laatste kans vocht om snelschaakkampioen van het seizoen te worden.

 

De eindstand van de avond:

Snelschaakkampioenschap Ronde 3
Eindstand na ronde 7
NrPnoNameRatingScoreSBTPRRC
13Korevaar, Eddy18546,024,0020221713
21Vonk, Jaco21645,522,2520071694
36Van de Poll, Taco16995,020,5018691720
49Brandsma, Jeroen16825,019,5019071761
512Rietveld, Wim15974,515,7518661788
62Boot, Henk19554,513,0017441603
78Rutgers, Louis16834,012,5017381700
87Van Wingerden, André16954,013,0017161666
913Tromp, Chris15764,010,5016531603
1017Dessens, John14363,57,7514681458
115Houweling, Henri17003,08,0016471706
1211Uittenbogaard, Arjan16403,07,5015941661
1310Post, Jan16453,05,0015091520
144Karelse, Hans17693,06,5015241517
1516De Gans, Gerard14733,04,5014581505
1614Van Hees, Bert15442,58,0015861688
1718Stam, Martijn13662,04,0013591544
1820Van der Heijde, Johan9692,03,5012091504
1919Van Houwelingen, Henk13591,52,7512351465
2015Couwenberg, Mark14771,02,0011751469

 

Door deze uitslag wist Jaco de titel “Snelschaakkampioen van 2018-2019”  te bemachtigen. Hij won geen van de drie toernooien, maar eindigde wel twee keer op de tweede plaats.

Eindstand:

 

  1. Jaco Vonk              4 punten
  2. Eddy Korevaar   7 punten
  3. Louis Rutgers   8 punten
  4. Jeroen Brandsma   8 punten
  5. André v. Wingerden   9 punten
  6. Henk Boot   9 punten
  7. Wim Rietveld 10 punten

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *