Terug naar nieuwsoverzicht

Ruime winst Regiohakkers op PSV Dodo

Afgelopen zaterdag moesten De Regiohakkers spelen tegen PSV Dodo in Putten. Hieronder hun verslag.

Op papier zijn ze de zwakste ploeg in de klasse maar behaalde wel eerder een gelijkspel tegen het sterke Zukertort en won ook van SG Amersfoort. We moeten dus zeker op onze hoede zijn, want rating zegt niet alles. We moeten dit ook kunnen waar maken en alles kan nog gebeuren.

De start voor ons was alleen minder. Er kwam een ziektemelding in de nacht van vrijdag op zaterdag. Helaas waren er geen invallers meer, waardoor we met een man minder moesten spelen. Hierdoor hebben we bord 2 met zwart leeg gelaten en moesten we aan de slag om de achterstand goed te maken.

Gert-Jan begon op bord 1 met een rustige opening waarin hij dacht gelijkwaardig te staan. Echter vergiste hij zich in een voorzetting waardoor zijn tegenstander wel het betere spel kreeg.

Aan bord 3 kwam Rik ook niet goed uit de opening kwam. Hij ruilde vrij snel zijn witte loper af en kreeg hierdoor ruimtegebrek omdat hij de controle verloor over de witte velden en ook in ontwikkeling achter kwam. Zijn tegenstander leek hier goed gebruik van te maken.

Jesper kreeg een ruilvariant tegen en kwam redelijk gelijk te staan. Hij probeerde meer ruimte te creëren maar zijn tegenstander speelde dit goed tegen en het blijft gelijk.

Tim speelde de opening vrij goed en kreeg al snel het initiatief. Het leek goed te gaan maar zijn tegenstander was heel handig in deze stelling en vond keer op keer de juiste zet. Tim kon nog niet direct uitbouwen.

Hemmo speelde de opening weer heel rustig, zoals hij dit al eerder dit seizoen heeft gedaan met zwart. De opbouw kwam langzaam op gang en probeer zijn stukken beter te zetten.

Bij Sander leek het een schuifpartij te worden. Zijn tegenstander stelde alles defensief op en Sander wilde ook niet direct beginnen met aanvallen en zette eerst alles goed.

Bob speelde aan het laatste bord. Hij kwam iets te laat door de lange reis en kreeg al snel een tijdachterstand gezien zijn tegenstander de opening heel snel speelde en hijzelf toch veel tijd verbruikte. Zijn tegenstander begon heel aanvallend maar begon daarna zijn stukken passief neer te zetten. Bob kon hierdoor zijn stukken ook verbeteren en belangrijke velden te pakken.

Na een tijdje werden de stelling wel iets duidelijk, niet allemaal. Gert-Jan kwam er nog altijd niet goed en zijn tegenstander hield hem goed onder druk waar Gert-Jan niet goed raad mee wist.

Rik probeerde er nog iets meer van te maken maar verloor helaas een pion. Echter ging zijn tegenstander daarna terug in een defensieve houding waardoor Rik probeerde compensatie te vinden via de F-lijn, iets wat lukte. Jesper probeerde nog altijd voordeel uit zijn stelling te halen. Er werd veel geruild maar het bleef redelijk gelijk.

Tim had nog altijd het initiatief maar kan nog niet doorbreken. Alles werd nog altijd gepareerd en was dit initiatief genoeg?

Hemmo kwam steeds beter in de stelling en begon tegenkansen te krijgen. Dit resulteerde zelf in een kwaliteit voorsprong maar het spel was wel voor zijn tegenstander en had ook nog heel sterk paard tegen. Hij moest toch heel nauwkeurig verdedigend maar kon hij de stelling toch nog houden?

Bij Sander gebeurde er niet veel. Zijn tegenstander schoof de damevleugel volledig dicht waar Sander net wat probeerde er iets van te maken. De stelling bij Bob ging wel de goeie kant op. Zijn tegenstander had na de opening geen plan meer en begon zich defensief op te stellen. Bob bereidde een aanval voor, die er daarna ook kwam. Zijn tegenstander had hier niet echt een oplossing voor en kwam niet goed te staan. Uiteindelijk vond wit wel iets maar het ging wel ten koste van het overhouden van een slechte loper en twee vrijpionnen tegen.

De tijdnoodfase kwam eraan en nog altijd was er die 1-0 achterstand.

De borden zagen er over het algemeen goed uit maar in tijdnood kan alles gebeuren. In dit geval leek het ineens onze kant uit te vallen. Rik kreeg de winnende aanval via de F-lijn en vond een manier om door te breken, wat genoeg was voor de overwinning. In de stelling van Jesper werd er veel geruild maar maakte in tijdnood gebruik van de foutjes van zijn tegenstander en kwam in een betere stelling en won wel mooi.

Hemmo had het voor elkaar gekregen om het sterke paard te ruilen waarna de aanval van zijn tegenstander voorbij was. Ineens ging het bord daar leeg en het een eindspel in met nog altijd een kwaliteit voor. Hemmo kon dit ook afmaken. Bij Bob werd ook alles geruild en de slechte loper van zijn tegenstander bleef nog altijd over en won ook zijn partij.

Nadat alles op de damevleugel bij Sander was dichtschoven, wilde Sander toch kansen creëren en kom dit ook vanwege ruimtevoordeel. Hij besloot zijn stelling om te gooien en het via de andere kant alsnog te proberen. Zijn tegenstander zag de bui al hangen en bood nog remise aan die niet werd aangenomen. Tijdnood kwam en het snelschaken ging Sander iets beter af. Hij breek door via de h-lijn en vond tactisch een stuk. Alsof dit niet genoeg was, bleef Sander doorgaan met de aanval, waarna hij ineens heel hard riep “Mat”. Ok, bij Sander is het dus ook gedaan. Stand was ineens 5-1, met Tim en Gert-Jan nog te gaan.

Gert-Jan en zijn tegenstander zaten al vroeg in tijd. Als ik het goed had gezien, moesten ze nog 15 zetten doen in net 5 minuten en dat ook nog in een onduidelijke en lastige stelling. Toch werd er door beiden nog lang na gedacht en pas in de laatste 2 minuten ineens heel snel gezet (toen werd er ook niet meer door de heren genoteerd). Gert-Jan zijn vlag viel. Zou die de 40 zetten nu net wel of niet hebben gehaald? Reconstructie was hier nodig en het bleek dat Gert-Jan 41 zetten had gedaan, net genoeg dus. Zet 40 van Gert-Jan was niet goed maar zijn tegenstand kon er niet van profiteren en speelde door tijdsdruk meteen. De reconstructie was gebeuren en ze konden weer verder. Na deze zet speelden ze nog wel even door maar de stelling was inmiddels remiseachtig wat het ook werd.

In tijdnood kwam ook Tim´s bord. Zijn tegenstander had minder tijd en ook nog altijd een lastigere stelling voor hem. Tim hield de druk op de ketel. Met een tactische zet won Tim een pion en kwam zo ook de tijdnood door. Deze winst bleek genoeg te zijn om de overwinning ook binnen te halen.

De einduitslag was dan ook 6,5 – 1,5. Hiermee blijven we bovenin mee doen. Koploper ASV 2 won ook met deze cijfers waardoor hun voorsprong blijft en met 2 ronden te gaan, gaat het nog heel spannend worden.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *