Warme 2e speelavond Merwede jeugdschaakcompetitie: Van lekke band tot chipsmoment

Warme 2e speelavond Merwede jeugdschaakcompetitie: Van lekke band tot chipsmoment

Voor de tweede speelavond van de Merwede jeugdschaakcompetitie waren de 17 viertallen van Dordrecht, Giessen en Linge, Meerkerk, PASCAL, Sleeuwijk en Sliedrecht op 20 april 2018 uitgeweken naar het Denksportcentrum in Papendrecht. Onderweg ernaartoe kreeg het eerste team van Meerkerk autopech. Een lekke band maakte verder doorrijden onmogelijk. Snel werd een reserve auto met chauffeur geregeld, zodat de vertraging van ronde 1 beperkt bleef tot een kwartier.
Over reserves gesproken, of het nu door het uitzonderlijk warme voorjaarsweer kwam of niet, maar diverse teams hadden nogal met wat afzeggingen te maken. Deels werd dit opgelost met reservespelers. Voor het andere deel werd de oplossing gevonden door spelers die de ene schaakclub over had, te laten mee schaken in teams van andere clubs. Mooi dat dit zo kon gebeuren.
Zo werd het als vanouds een gezellige, gemoedelijke en sportieve schaakavond, waar iedereen tevreden en met plezier op kan terug kijken. Op de borden werden spannende partijen gespeeld die de ene keer door de witte stukken werden gewonnen en de andere keer door de zwarte stukken. In de poules 1 en 2 werd geen enkele remise genoteerd, wat toch wel heel bijzonder genoemd mag worden, omdat de spelers erg aan elkaar gewaagd zijn. In poule 3 eindigden 2 van de 24 partijen in remise. Deze kwamen op naam van Dennis van den Boomgaard (Giessen en Linge 3) en Boaz Huisman (PASCAL 2) en van Jennifer de Bruin (Meerkerk 2) en Siem de Jager (PASCAL 2). In poule 4 remiseerden de spelers in 7 van de 40 partijen. Baruch Alberts (Sliedrecht 2) werd in deze poule met 2 keer een half punt de remisekoning.
Voor een aantal spelers was het hoogtepunt van de avond opnieuw het chipsmoment, dat dit keer vlak voor het ingaan van de laatste ronde werd ingelast. Na het gekraak tussen de kiezen, werden de hersens nog eenmaal gekraakt om promotie te bewerkstelligen of degradatie te voorkomen.
Poule 1
In poule 1 pakte Giessen en Linge de eerste plaats door van Sleeuwijk te winnen, terwijl PASCAL tegen Sliedrecht op een gelijkspel bleef steken en genoegen moest nemen met de tweede plaats. Mede hierdoor degradeert Sleeuwijk 1 naar poule 2.

Poule 2
Daartegenover staat echter dat Sleeuwijk 2 poule 2 wist te winnen door in de laatste ronde directe concurrent Giessen en Linge 2 te verslaan. En dus promoveert Sleeuwijk 2 naar poule 1. Stuivertje wisselen heet dat. We zijn benieuwd wat dit op de slotavond van 25 mei voor de opstellingen van Sleeuwijk 1 (in poule 2) en Sleeuwijk 2 (in poule 1) gaat betekenen.
Het degradatieduel in de laatste ronde van poule 2 tussen Meerkerk 1 en Dordrecht 1 eindigde in 3 tegen 1. Voor Dordrecht betekent dit dat het de volgende keer in poule 3 gaat proberen het verloren gegane terrein meteen weer terug te winnen.

Poule 3
In poule 3 veroverde Meerkerk 2 de promotieplaats door in de laatste ronde overtuigend PASCAL 2 te verslaan, dat tot dat moment de ranglijst aanvoerde. Giessen en Linge 3 wist in deze poule het vege lijf te redden ten koste van Sleeuwijk 3, dat dus naar poule 4 degradeert.

Poule 4
Uit die poule 4 promoveert Sliedrecht 2. Maar het had niks gescheeld (slechts 1 bordpuntje verschil) of Dordrecht 2 was er met de promotie vandoor gegaan. Weliswaar had Sliedrecht het onderlinge duel gewonnen, maar het verslikte zich daarna in Meerkerk 3, waardoor Dordrecht in matchpunten weer op gelijke hoogte kwam. In de laatste ronde wonnen beide teams met de maximale score van 4 tegen 0 van PASCAL 3 en Meerkerk 4, zodat Sliedrecht de voorsprong van het ene bordpunt behield.

De derde en tevens laatste speelavond van de voorjaarseditie van de Merwede jeugdschaak competitie zal op 25 mei in Sliedrecht plaatsvinden. In poule 1 wordt dan gestreden om de grote beker, maar individueel zijn er ook prijzen te winnen, waarbij tevens de resultaten van eerdere speelavonden meetellen. Wat dat betreft deden spelers als Boaz van den Donk, Boaz Verheuvel, Kristel van Middelkoop, Max Eppinga, Mayhan Shirali, Rafaël Alberts, Robin Tenhunen en Shams Yaseen goede zaken door tijdens deze tweede speelavond de volle buit van 3 punten binnen te halen. Spekkoper was echter de pas 6 jarige Floris Blom, die als invaller in diverse teams 4,5 uit 5 wist te scoren!!!

Uitgebreide uitslagen staan hier.

Een mooie fotoreportageEen mooie fotoreportage is hier te zien!

Hans van den Beukel, Schaakclub PASCAL, Papendrecht

Merwede jeugdcompetitie

Merwede jeugdcompetitie

De tweede editie van de Merwede jeugdschaakcompetitie ging afgelopen vrijdag van start. Omstreeks kwart over zeven schudden 64 spelers elkaar de hand, waarna de strijd op 64 velden kon beginnen.

De regionaal befaamde jeugdschaak competitie wordt georganiseerd door een vijftal verenigingen: Dordrecht, Giessen/Linge, Pascal, Sliedrecht en Meerkerk. Speellocatie voor de eerste avond was Sliedrecht. De tweede avond vind plaats op 20 april in Papendrecht waarna de afsluitende avond op 25 mei in Sliedrecht is.

Nieuw deze avond was dat matchpunten doorslaggevend zijn voor de stand, voorheen werden bordpunten geprioriteerd. Dit leidde op de eerste speelavond in elk van de vier poules tot spannende teamstrijd. In poule 1 was Pascal 1 het sterkste team met 6 matchpunten, drie keer winst! Sleeuwijk 1 en Giessen/Linge 1 mogen het de volgende keer weer in deze poule proberen. Voor Dordrecht 1 viel het doek, ze werden vierde en mogen de volgende speelavond een niveau lager aantreden in poule 2. Sliedrecht 1 was op de laatste avond van de eerste editie verrassend vierde geeindigd en gedegradeerd naar poule 2. De vier Sliedrechtse spelers wisten poule 2 te winnen en mogen de volgende keer weer de strijd aan op het hoogste niveau. Sleeuwijk 3 werd in poule 2 vierde en gaat naar poule 3. In poule 3 won Meerkerk 1, Sliedrecht 2 werd laatste. In poule 4 won Meerkerk 2.

De spelers en organisatoren mogen terugkijken op een zeer geslaagde openingsavond van de tweede editie van de Merwerde jeugdschaakcompetitie. Het enthousiasme en plezier voor het schaakspel bij kinderen, ouders en jeugdleiders was groots in de speelzaal en in de auto’s op weg naar huis.

Hier een mooie fotoreportage!

« 1 van 3 »

Regionale schoolschaakkampioenschappen Maarssen

Regionale schoolschaakkampioenschappen Maarssen

Afgelopen zaterdag 10 maart was het regionale kampioenschap. Hier gingen de winnaars van ons eigen schoolschaaktoernooi, wat 7 februari is gespeelt, naar toe. Door onverwachte omstandigheden mocht niet alleen de winnaar, De Hoeksteen uit Giessenburg, aantreden, maar ook het hoogst geplaatste onderbouw team. Dit was het 4e team van De Springplank, uit Meerkerk. En door uitval mocht er nog een 3e team naar toe, uit de Bovenbouw, wat het eerste team van De Springplank, Meerkerk bleek.

Een kleine update en terugblik van de schaakdag door Jan Verspuij, begeleider van De Hoeksteen.
Het was een spannende en intensieve schaakdag in Maarssen. Met 36 goede ploegen uit het midden van Nederland.
Maar liefst 9 ronden werden gespeeld.
Alles is prima en in goede en prettige sfeer sfeer verlopen met de 5 spelers, de ouders en begeleiding.
Ze hebben allen goed en serieus gespeeld.
De spelers hebben nagenoeg gelijkelijk gepresteerd. Dat was voor het teamgebeuren mooi.
Drie teams (van de 36!) waren het sterkste. Alles van een pittig niveau.
Van het begin af aan was het spannend en deden de jongens goed mee. De eerste twee wedstrijden eindigden in een gelijkspel. En ieder had een keer gewonnen en verloren.
Tot de laatste wedstrijd was het spannend of we nog bij de eerste zes zouden eindigen voor deelname aan de landelijke finale.
De laatste wedstrijd ging echter verloren en zodoende kwamen we één wedstrijdpunt te kort. In de eindrangschikking werden we daardoor uiteindelijk 15e.
We konden daar wel mee leven.
Inmiddels hebben we een goede schaakgroep.
Christiaan en Boaz gaan van school af.
Maar er blijft genoeg talent over om het volgend schooljaar weer op te pakken. Eventueel weer vanaf de periode na de herfstvakantie
Mogelijk ruimen we ook plaats in voor nieuwe/jonge starters, door bij voorbeeld voor de herfstvakantie (in september-oktober) met deze groep al wat te gaan doen.
Dat zal t.z.t. in overleg met juffrouw Dirja worden besproken.

Graag willen we bedanken voor de samenwerking.
We hebben het met plezier en voldoening gedaan.

Jan Verspuij

Zie voor het wedstrijdoverzicht van 10-3:
www.schaakclubvegtlust.nl/regioschoolschaak

Team Tweemaster op het regionale Schoolschaaktoernooi

Team Tweemaster op het regionale Schoolschaaktoernooi

Zaterdag 11 maart vond het regionale schoolschaaktoernooi plaats. Winnaars van de eerdere lokale voorrondes traden aan om de strijd aan te gaan met andere schoolteams uit de wijde regio Utrecht.
Het 1e team van De Tweemaster uit Gorinchem won het lokale toernooi dat in februari door onze club werd gehouden. Dit team speelde nu dan ook in Maarssen hun partijen.
Het schaakniveau in dit toernooi lag erg hoog, veel deelnemende school teams kennen een lange traditie van schoolschaken en doen reeds jaren mee. De nieuwkomers in deze arena van De Tweemaster hadden het dan ook niet eenvoudig. Toch wisten ze behoorlijk wat punten bij elkaar te spelen en eindigden daarmee netjes in de middenmoot.

Supermooi Schoolschaaktoernooi

Supermooi Schoolschaaktoernooi

Woensdagmiddag 15 februari hielden we ons jaarlijkse Schoolschaaktoernooi. 26 teams van lagere scholen uit de gehele regio speelden tegen elkaar. Het toernooi vond plaats in de grote zaal van De Til in Giessenburg. De kids speelden in teams van 4 schoolmaatjes hun partijen met 10 minuten bedenktijd per persoon.

De teams werden verdeeld over twee groepen, tussenbouw en bovenbouw. De tussenbouw streed om een toegangsplek voor het Nederlands kampioenschap Schoolschaken, later dit schooljaar.

De bovenbouw streed om een toegangsticket voor het regionale toernooi wat in maart zal plaatvinden.

De tussenbouw groep werd soeverein gewonnen door team 1 van De Morgenster uit Sleeuwijk. Dit team gaat dan ook door naar het Nederlands Kampioenschap. De tweede en derde plaats gingen naar respectievelijk De Springplank uit Meerkerk en De Tamboerijn uit Gorinchem.

De bovenbouw groep werd gewonnen door het 1e team van De Tweemaster uit Gorinchem. Een team van Springplank uit Meerkerk en De Mariëngaarde uit Gorinchem gingen met plaats twee en drie naar huis.

« 1 van 2 »

De volledige uitslagen zijn te vinden:

 

 Bovenbouw        
 15-feb-17Ronde      
StandTeam1234567Totaal
1Tweemaster 444342,54425,5
2Springplank 53041,543318,5
3Mariengaarde 1140,5243,5318
4Springplank 42,513,542,50417,5
5Anne Frank 123231,513,516
6Rank 24312,523015,5
7Morgenster 3432023115
8Rank 1042,51,520,5414,5
9Jenaplan2332,51,51114
10Morgenster 51,541,53,5021,514
11Hoeksteen 123,511042,514
12Tweemaster 31143310,513,5
13Tweemaster 22110,51,53,5312,5
14Mariengaarde 23,50,50212312
15Merwedonk 1313022,5011,5
16Morgenster 4001,542,51,5110,5
17Springplank / De Rank0,502,512017
18Merwedonk 2000020,502,5

 

Onderbouw        
 Tamboerijn 1Morgenster 1Morgenster 2Springplank 1Springplank 2Springplank 3Tweemaster 1Samen onderweg
Morgenster 13X42,54444
Springplank 121,53X33,533,5
Tamboerijn 1X1323,52,533,5
Springplank 20,5031X322,5
Samen onderweg0,503,50,51,52,52,5X
Springplank 31,502,50,51X31,5
Tweemaster 1102121X1,5
Morgenster 210X111,520,5

 

Krasse knarren

Krasse knarren

We hebben op onze schaakclub leden van 6 jaar oud, U kunt op deze site daar veel over lezen. Maar vergeet ook onze ouderen niet! Ons oudste lid, Gijs Bos, hoopt dit jaar 90 jaar te worden. Een mooi gegeven toch, dat we als club leden hebben van 6 tot bijna 90 jaar oud?
Gijs speelt nog graag een potje mee in de interne competitie. Omdat hij niet meer zo mobiel is worden de partijen tegen Gijs bij hem thuis gespeeld. Deze avonden beginnen ondertussen een zekere legendarische status te krijgen binnen de club. Niet zo zeer vanwege het spelniveau, dat is weliswaar nog heel redelijk maar niet genoeg voor de prijzen. Maar des te meer vanwege de gastvrije ontvangst door Gijs en zijn kinderen. De catering is werkelijk voortreffelijk, familie Bos laat het je aan niks ontbreken! Oh ja, nog even over het spelniveau: vergis je niet want deze meneer is nog heel scherp en loert altijd naar scherpe mogelijkheden om het zijn tegenstander flink lastig te maken!

En maken we nu een stapje in de tijd (zo’n 10 jaar later geboren) dan komen we bij Gerard Brand uit. Een stukje jonger dus maar even goed van respectabele leeftijd. Gerard kiest er voor om niet zelf meer mee te spelen in de interne competitie, hoewel hij qua spelniveau waarschijnlijk nog best om de prijzen mee zou kunnen doen. Maar Gerard is wel steeds trouw aanwezig om de partijen te aanschouwen en na afloop mee te analyseren. Ik als matig schaker ben nog regelmatig verbaasd over opmerkingen, tips en adviezen die Gerard over mijn partijen kan geven, soms weken nadien nog. En dat terwijl hij tientallen partijen bekijkt. Het spelinzicht en geheugen van Gerard zijn voor mij haast ongelofelijk.
Ook erg gewaardeerd zijn de trainingen die Gerard regelmatig geeft aan onze clubgenoten. Deze zijn niet alleen erg leerzaam, maar worden ook op een heel prettige manier gegeven. Een leven lang onderwijservaring laat zich blijken.