Snelschaakkampioenschap gewonnen door Jaco Vonk

Strijd tegen de klok

In de derde ronde van snelschaakkampioenschap van De Giessen en Linge wist Jaco Vonk met een tweede plaats de snelschaaktitel van seizoen 2016-2017 binnen te slepen.

Het snelschaakkampioenschap wordt bepaald door de beste twee resultaten van drie snelschaaktoernooien op te tellen. Het eerste toernooi wordt gespeeld in september, het tweede in december en de laatste in mei tijdens de afsluitavond van het seizoen in.

Kanshebbers voor de titel waren Jaco Vonk (2e in september, 1e in december), Eddy Korevaar (1e in september, 6e in december), Louis Rutgers (6e in september en 2e in december) en Wim Rietveld (3e in zowel september en december).

Het derde toernooi kende een uitermate spannend verloop waarbij het kampioenschap pas in de laatste ronde werd beslist.

In de eerste ronde konden nog geen verrassingen worden genoteerd, maar in de tweede ronde wist Lemmy Schakel Jaco al een remise te ontfutselen. In een spannende partij bood Jaco remise aan op het moment dat beide spelers nog twee seconden op de klok hadden. Achteraf bleek dat Lemmy in die stelling in twee zetten mat kon geven, daar kwam Jaco dus goed weg. Louis Rutgers toonde zijn vorm door met goed spel van Henk Boot te winnen.

Na drie ronden lag Eddy Korevaar nog steeds op schema met drie overwinningen. Jaco verloor van Henk Boot en lag daarmee al 1,5 punt achter. Louis Rutgers en Wim Rietveld stonden op twee punten en deden dus nog steeds mee voor de eindtitel.

In de vierde ronde stond de topper Eddy – Tim op het programma. Laatstgenoemde won in een sterke partij en bracht daarmee de spanning weer helemaal terug. Door zijn overwinning kwam Tim alleen bovenaan met 3,5 uit 4 gevolgd door een grote groep achtervolgers met 3 uit 4.

In de vijfde ronde ging de ranglijst weer op zijn kop. Tim Schakel verloor van zoon Tijmen waarbij werd aangetekend dat dit volledig verdiend was. Tijmen kwam hiermee op kop van de ranglijst met 4 uit 5, maar had daarbij wel gezelschap van Eddy, die Louis van zich af wist te schudden. Chris Tromp bleek een derde kaper op de kust: ook hij had 4 uit 5. Hij had alleen nog maar verloren van Henk Boot in de eerste ronde. Maar ook deze drie koplopers waren nog lang niet verzekerd van een goed eindklassement: de top drie van de club (Jaco, Henk en Tim) en ook Lemmy hijgden hen namelijk in de nek met 3,5 uit 5.

En zo geschiedde: ook in de zesde ronde wisten de koplopers niet te winnen waardoor de spanning een hoogtepunt bereikte. De verliezers in deze ronde waren Tijmen en Lemmy, zij haakten af voor de eindzege. Lemmy kon het kunstje van broer Tijmen niet herhalen en verloor van haar vader. Eddy en Chris speelden remise waarbij Chris zichzelf iets tekortdeed.

Voor het ingaan van de laatste ronde waren er maar liefst vijf koplopers: Eddy, Tim, Henk, Jaco en Chris met 4,5 uit 6. De eerste vier mochten tegen elkaar en Chris werd gekoppeld aan Tijmen. Op papier geen slechte loting voor Chris, maar hij kwam er niet aan te pas tegen Tijmen die daarmee een prachtige score behaalde van 5 uit 7 dat resulteerde in een derde plaats op de eindranglijst.

Jaco won op redelijk eenvoudige wijze van Tim (zeer zeldzaam!) en eindigde daarmee op de tweede plaats (Tim vijfde). Henk Boot besloot zijn toernooi met een mooie overwinning op Eddy. Toen het spannend werd in de partij toonde hij zich behendiger dan tegenstander. Hiermee eindigde Henk op de eerste plaats. De laatste keer dat Henk een snelschaaktoernooi had gewonnen was in mei 2013 dus het was wel weer tijd voor een dergelijk resultaat.

Jaco bleef met zijn tweede plaats al zijn concurrenten voor en prolongeerde daarmee het snelschaakkampioenschap van De Giessen en Linge.

 

 

Eindstand Snelschaakkampioenschap 2016-2017 (top 5):

1. Jaco Vonk 3 punten

2. Eddy Korevaar 5 punten

3. Henk Boot 5 punten

4. Wim Rietveld 6 punten

5. Louis Rutgers 8 punten

 

 

Schaakjeugd sluit seizoen af met gezellige avond

Syntess is onze shirt sponsor

Vrijdagavond 26 mei hebben we met de schaakjeugd een prachtig seizoen afgesloten.
Eerst zijn we langs geweest bij onze sponsor, Syntess Software. Hier hebben we nader kennis gemaakt. De club met het bedrijf en het bedrijf met de club. De directeur van Syntess, Abco de Munck, heeft uitgelegd waarom hij het belangrijk vind om betrokken te raken bij onze club. Zijn bedrijf levert slimme software oplossingen voor bedrijven en daar hebben ze continue slimme koppen voor nodig. Daarnaast leveren ze hun producten in de wijde regio en onze kids leveren met deelname aan de vele toernooien een goede bijdrage aan de naamsbekendheid.
Syntess sponsort ook Ireen Wust, iets van een heel ander kaliber. Men had Ireen zelfs gevraagd om ook even langs te komen. Helaas was ze verhinderd, ze had een verjaardag…
Syntess had voor alle kids nog een leuke verrassing in petto: voor iedereen lag een fidget spinner klaar. Dat was een schot in de roos!

Directeur van Syntess speelt een potje tegen Levi

Vanaf de sponsor zijn we met alle kids en ouders naar Buiten de Waterpoort gegaan. Daar hebben we met z’n allen een patatje gegeten, een potje gevoetbald en hebben we de prijsuitreiking van de interne jeugdcompetitie gehouden.
De ranglijst van deze competitie is elders op onze website te vinden.

We kijken met z’n allen terug op een mooi seizoen. We hebben een prachtige ploeg mensen met een prima sfeer. Er zijn tal van leuke resultaten geboekt op toernooien.

We hebben ook al wat vooruit gekeken naar het volgende seizoen. Hier staan weer tal van nieuwe zaken op stapel, zoals stertrainingen, het opzetten van een regionale competitie met clubs uit o.a. Sliedrecht, Sleeuwijk, Meerkerk en uitbreiding van onze trainers staf.
Schaakschool gaat nu met vakantie, maar kijkt ook al weer uit naar het nieuwe seizoen!

Team Tweemaster op het regionale Schoolschaaktoernooi

Team Tweemaster op het regionale Schoolschaaktoernooi

Zaterdag 11 maart vond het regionale schoolschaaktoernooi plaats. Winnaars van de eerdere lokale voorrondes traden aan om de strijd aan te gaan met andere schoolteams uit de wijde regio Utrecht.
Het 1e team van De Tweemaster uit Gorinchem won het lokale toernooi dat in februari door onze club werd gehouden. Dit team speelde nu dan ook in Maarssen hun partijen.
Het schaakniveau in dit toernooi lag erg hoog, veel deelnemende school teams kennen een lange traditie van schoolschaken en doen reeds jaren mee. De nieuwkomers in deze arena van De Tweemaster hadden het dan ook niet eenvoudig. Toch wisten ze behoorlijk wat punten bij elkaar te spelen en eindigden daarmee netjes in de middenmoot.

Supermooi Schoolschaaktoernooi

Supermooi Schoolschaaktoernooi

Woensdagmiddag 15 februari hielden we ons jaarlijkse Schoolschaaktoernooi. 26 teams van lagere scholen uit de gehele regio speelden tegen elkaar. Het toernooi vond plaats in de grote zaal van De Til in Giessenburg. De kids speelden in teams van 4 schoolmaatjes hun partijen met 10 minuten bedenktijd per persoon.

De teams werden verdeeld over twee groepen, tussenbouw en bovenbouw. De tussenbouw streed om een toegangsplek voor het Nederlands kampioenschap Schoolschaken, later dit schooljaar.

De bovenbouw streed om een toegangsticket voor het regionale toernooi wat in maart zal plaatvinden.

De tussenbouw groep werd soeverein gewonnen door team 1 van De Morgenster uit Sleeuwijk. Dit team gaat dan ook door naar het Nederlands Kampioenschap. De tweede en derde plaats gingen naar respectievelijk De Springplank uit Meerkerk en De Tamboerijn uit Gorinchem.

De bovenbouw groep werd gewonnen door het 1e team van De Tweemaster uit Gorinchem. Een team van Springplank uit Meerkerk en De Mariëngaarde uit Gorinchem gingen met plaats twee en drie naar huis.

« ‹ van 2 › »

De volledige uitslagen zijn te vinden:

 

 Bovenbouw        
 15-feb-17Ronde      
StandTeam1234567Totaal
1Tweemaster 444342,54425,5
2Springplank 53041,543318,5
3Mariengaarde 1140,5243,5318
4Springplank 42,513,542,50417,5
5Anne Frank 123231,513,516
6Rank 24312,523015,5
7Morgenster 3432023115
8Rank 1042,51,520,5414,5
9Jenaplan2332,51,51114
10Morgenster 51,541,53,5021,514
11Hoeksteen 123,511042,514
12Tweemaster 31143310,513,5
13Tweemaster 22110,51,53,5312,5
14Mariengaarde 23,50,50212312
15Merwedonk 1313022,5011,5
16Morgenster 4001,542,51,5110,5
17Springplank / De Rank0,502,512017
18Merwedonk 2000020,502,5

 

Onderbouw        
 Tamboerijn 1Morgenster 1Morgenster 2Springplank 1Springplank 2Springplank 3Tweemaster 1Samen onderweg
Morgenster 13X42,54444
Springplank 121,53X33,533,5
Tamboerijn 1X1323,52,533,5
Springplank 20,5031X322,5
Samen onderweg0,503,50,51,52,52,5X
Springplank 31,502,50,51X31,5
Tweemaster 1102121X1,5
Morgenster 210X111,520,5

 

Krasse knarren

Krasse knarren

We hebben op onze schaakclub leden van 6 jaar oud, U kunt op deze site daar veel over lezen. Maar vergeet ook onze ouderen niet! Ons oudste lid, Gijs Bos, hoopt dit jaar 90 jaar te worden. Een mooi gegeven toch, dat we als club leden hebben van 6 tot bijna 90 jaar oud?
Gijs speelt nog graag een potje mee in de interne competitie. Omdat hij niet meer zo mobiel is worden de partijen tegen Gijs bij hem thuis gespeeld. Deze avonden beginnen ondertussen een zekere legendarische status te krijgen binnen de club. Niet zo zeer vanwege het spelniveau, dat is weliswaar nog heel redelijk maar niet genoeg voor de prijzen. Maar des te meer vanwege de gastvrije ontvangst door Gijs en zijn kinderen. De catering is werkelijk voortreffelijk, familie Bos laat het je aan niks ontbreken! Oh ja, nog even over het spelniveau: vergis je niet want deze meneer is nog heel scherp en loert altijd naar scherpe mogelijkheden om het zijn tegenstander flink lastig te maken!

En maken we nu een stapje in de tijd (zo’n 10 jaar later geboren) dan komen we bij Gerard Brand uit. Een stukje jonger dus maar even goed van respectabele leeftijd. Gerard kiest er voor om niet zelf meer mee te spelen in de interne competitie, hoewel hij qua spelniveau waarschijnlijk nog best om de prijzen mee zou kunnen doen. Maar Gerard is wel steeds trouw aanwezig om de partijen te aanschouwen en na afloop mee te analyseren. Ik als matig schaker ben nog regelmatig verbaasd over opmerkingen, tips en adviezen die Gerard over mijn partijen kan geven, soms weken nadien nog. En dat terwijl hij tientallen partijen bekijkt. Het spelinzicht en geheugen van Gerard zijn voor mij haast ongelofelijk.
Ook erg gewaardeerd zijn de trainingen die Gerard regelmatig geeft aan onze clubgenoten. Deze zijn niet alleen erg leerzaam, maar worden ook op een heel prettige manier gegeven. Een leven lang onderwijservaring laat zich blijken.

Deelname aan gezellig toernooi voor Alpe d’HuZes

Folker den Hollander is gastheer

Folker den Hollander, leerling van het Altena college kwam op het idee om een schaaktoernooi te organiseren. Hiermee wil hij geld op halen voor kanker onderzoek. Zijn school doet namelijk mee aan de Alpe d’HuZes, een enorme uitdaging waar leerlingen de Alpe d’Huez proberen te bedwingen.

Folker kreeg veel bijval voor zijn idee. Al jaren begeleiden Jacco Bouman en Theo van Zuidam vanuit basisschool De Morgenster een enthousiaste club kinderen in hun schaakloopbaan. De lagere-scholieren nemen ondertussen hun enthousiasme mee naar de middelbare school waar het schaakvirus dus ook flink rondwaart.

Vrijdag avond 27 januari vond het toernooi plaats. Vele tientallen mensen uit de wijde regio deden mee, in leeftijd variërend van 8 tot 77 jaar. De deelnemers werden verdeeld in 3 groepen, lagere scholieren, middelbare scholieren en volwassenen. Als schaakclub Giessen en Linge waren we met zo’n 10 jeugdleden, 4 senior leden en ook nog 2 schaakvaders aanwezig.

Vijf rondes werden er gespeeld. Daarnaast was er een levend schaakbord. Verder zorgde de verkoop van drinken en zelf gebakken cup-cakes en appelflappen voor flink wat extra opbrengst.

De sfeer was super, verheugend om steeds weer opnieuw te zien hoe kinderen en volwassenen van de schaaksport genieten.

Hoewel dit toernooi vooral voor het goede doel en voor de lol was, was het competitie element natuurlijk steeds aanwezig. Trots kunnen we als club dan ook zijn op de prestaties van onze jeugd spelers. Robin Tenhunen was opnieuw ongeslagen en ging met een prachtige gouden beker naar huis. Hetzelfde gold voor Freek in de lagere-school groep en een mooie derde prijs ging naar Dean.

Alle complimenten voor het mooie initiatief en de geslaagde avond voor Folker en al zijn helpers uit Sleeuwijk!

Op de Facebook pagina zijn nog wat leuke foto’s te bekijken!