Terug naar nieuwsoverzicht

Tim Schakel wint Fischer Random Chess toernooi

Sinds 2015 wordt ieder seizoen een bijzondere schaakavond georganiseerd wat lijkt op een traditie in wording. Voor de derde maal werd een Fischer Random Chess toernooi gehouden, de toernooivariant die tot nu toe het meest wordt gewaardeerd. Iedere ronde worden de zware stukken op de onderste rij geplaatst in een min of meer willekeurige volgorde. Er wordt alleen nog rekening gehouden met de koning dus hoe dan ook tussen twee torens in moet blijven zodat aan beide zijden gerokeerd kan worden. In iedere ronde dus weer een nieuwe beginopstelling voor de spelers.

De vorige toernooien werden gewonnen door respectievelijk Jaco Vonk, Jan de Jong en Eddy Korevaar. Deze keer zou weer een nieuwe kampioen opstaan.

 

In de eerste ronde morste Jaco Vonk meteen een halfje tegen de stug spelende Wim Rietveld.

In de tweede ronde versloeg Jaco Eddy Korevaar die daarmee al op een grote achterstand werd gezet, omdat hij de eerste ronde al verrassend van Mark Couwenberg had verloren.

In de derde ronde stond de topper Henk Boot – Tim Schakel op het programma. Henk wist in die partij goed raad met de alternatieve beginopstelling en wist Tim in no timetot opgave te dwingen. Een sterke partij.

In de vierde ronde kreeg Henk met Jaco aan de stok. Het werd een spannende partij waarin Jaco in het slot iets handiger met de tijd omging. In die fase was de strijd nog alleszins kansrijk voor beide partijen, maar de tijd was nu eenmaal op voor Henk.

Daarmee kwam Jaco op kop van de ranglijst, maar dat duurde niet lang, want in ronde 5 wist Tim Schakel in een mooie partij van hem te winnen. Jaco verdiende weliswaar een pionnetje, maar Tim had de beste stelling en won op basis daarvan overtuigend de partij.

Na ronde 5 dus Tim en Henk op kop met 4 uit 5, gevolgd door Jaco met 3,5 punt.

In ronde 7 werd Jaco uitgeschakeld door André van Wingerden. André ging beduidend beter om met de Fischer-opstelling en wist Jaco onoverkomelijke problemen te bezorgen met als gevolg een mooie overwinning. Hans Karelse wipte ook nog over Jaco heen en hield met André nog een kleine kans op de eindoverwinning. Tim hield met kunst-en-vliegwerk zijn partij tegen Chris Tromp overeind en wist in een sterke eindfase pas te winnen.

In de laatste ronde maakten Tim en Henk geen fout en eindigden gezamenlijk met 6 uit 7. Tim had echter iets meer weerstandspunten en eindigde op basis daarvan op de eerste plaats. Henk dus tweede en uiteindelijk Jaco toch nog derde, maar wel op ruime achterstand. André verloor ongelukkig van Henk van der Hoek en eindigde daarmee op de vierde plaats met 4 uit 7. Eervolle vermelding ook voor Mark Couwenberg die ook met 4 uit 7 een sterk toernooi had gespeeld.

Eindstand:

NrPnoNameBirthdayRatingScoreWPSBTPRRCW-WE
12Schakel, Tim195820046,028,522,50213318231,07
23Boot, Henk195319866,028,023,50211918001,15
31Vonk, Jaco197121384,525,515,2519411796-1,35
49Van Wingerden, André198216634,029,013,00180817311,25
57Van der Hoek, Henk195716944,025,512,50171716250,32
65Karelse, Hans194717984,025,09,5017191612-0,53
711Couwenberg, Mark197515244,019,09,00169816321,62
812Post, Jan194715153,522,07,25156615450,55
910Tromp, Chris197115923,029,08,50170217480,75
104Korevaar, Eddy196518883,028,07,5017101623-1,39
116Delwel, Ernst195917783,021,56,0016151612-1,51
1214Visser, Huig195710022,020,52,00118816051,03
1313Van der Heijde, Johan196210111,519,02,25112315660,51
148Rietveld, Wim196316640,522,52,2511791538-3,47

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd.