Terug naar nieuwsoverzicht

Verslag De Giessen en Linge 2 – Baarn 1 (25 februari 2014)

Het tweede team ging hard onderuit tegen Baarn 1 door met 1,5-6,5 te verliezen.

Tony Else (bord 1) kwam goed uit de startblokken maar maakte op zet 16 een foutje en vocht met een stuk tegen 2 pionnen nog lange tijd, maar moest uiteindelijk toch een onvermijdelijke nul noteren.

Milly Schakel (bord 2) taxeerde kwaliteitswinst in de openingsfase niet goed in. Gevolg was dat ze hierna achter de feiten aanliep en de positionele en later ook materiële schade niet meer wist te herstellen.

Henk Boot (bord 3) speelde een partij met wisselende kansen. Aan het einde van de partij ontging hem een venijnige finesse van zijn tegenstander waarmee ook hij met lege handen kwam te staan.

Eddy Korevaar (bord 4) slaagde er niet in zijn opgebouwde ruimtevoordeel in materieel voordeel omzetten. Met een vierlopereindspel was de route naar winst niet duidelijk en om die reden werd tot remise besloten.

Hans Karelse (bord 5) speelde met zwart een scherpe Konings-Indiër met vele verwikkelingen. Hans miste in het middenspel een kans op winnend voordeel en kwam vervolgens gedurende één zet in verliezende positie. Vervolgens was sprake van een wedstrijd met kleine kansen over en weer. Aan het eind van de partij kreeg Hans nog één opgelegde kans op de winst, maar helaas miste hij in de berekening een cruciale finesse. Hierna werd tot remise besloten.

Aan bord 6 kon André van Wingerden geen potten breken en ging er vrij recht toe recht aan vanaf. Ook Louis Rutgers (bord 7) kon het niet bolwerken. Ton Lodder (bord 8) boekte een snelle remise.

Kortom, een kansloze nederlaag waarbij alleen Eddy Korevaar, Hans Karelse en Ton Lodder halve potten konden breken.

Na zes ronden staat het tweede team met twee gewonnen, drie verloren en één gelijke wedstrijd bijna in de middenmoot van de eerste klasse van de regionale competitie. Opvallend is dat de meeste spelers over een score beschikken van rond de vijftig procent en er – voor wat betreft de individuele scores – geen sprake is van positieve of negatieve uitschieters.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *