Het derde team heeft het niet eenvoudig in de sterke tweede klasse van de Stichts Gooise Schaakbond. Ondanks de laatste plaats zag het team, dat op volle sterkte aantrad, goede mogelijkheden om punten te halen in de wedstrijd tegen De Rode Loper 4 uit Utrecht.
Het begin was niet bemoedigend. Wim Deurloo moest zijn loper geven voor een pion en later zelfs een toren. Marcel van Wingerden kreeg een stelling op het bord met een dichtgeschoven pionnenstelling met remise als resultaat. Mark Couwenberg werd totaal verrast door een familieschaak, hetgeen hem de kwaliteit kostte. Ondanks fel verzet en ondanks de nodige tegenkansen werd hem dit noodlottig. Dit betekende een 2,5 – 0,5 tussenstand.
Bert van Geldere kwam niet zo goed uit de opening maar vocht op de van hem bekende wijze terug. Deze strijd werd beloond met een remise, maar achteraf zou zelfs blijken dat hij een grote kans op de winst had gemist. Jan Post kwam goed uit de opening maar kon tegen een stug verdedigende speler geen doorbraak forceren en moest zelfs oppassen dat hij niet mat zou gaan. Dus ook remise waardoor er nog steeds sprake was van een achterstand van twee punten.
Rob van Driel haalde rustig spelend het volle punt binnen en bracht hiermee de spanning even terug. Echter, Arjan Uittenbogaard moest aan het eerste bord het hoofd buigen. Het loperpaar van zijn tegenstander hield de hele stelling onder controle waardoor het paard van Arjan niet mee kon doen. De nederlaag van het team was hiermee een feit.
Zoals vaker was Bert van Hees nog als laatste bezig. Hij slaagde er in zijn tegenstander meer tijdnood te bezorgen dan hij zelf had maar die voorsprong in tijd verdween weer waarna het heel spannend werd. Bert hield zijn hoofd koel en maakte, in tegenstelling tot zijn tegenstander, geen fouten.
Een 4,5 – 3,5 nederlaag dus voor het derde team. Jammer, maar met het getoonde spel en spelbeeld toont het team aan niet kansloos te zijn. Daarbij volgen nog genoeg kansen tegen teams die ook laag geklasseerd staan, zodat handhaving in de tweede klasse nog absoluut haalbaar en mogelijk is.
