Terug naar nieuwsoverzicht

Verslag ronde 1 senioren (3 september 2013)

Het nieuwe seizoen bij schaakclub De Giessen en Linge is van start gegaan met een mooie opkomst van 30 spelers en dat resulteerde in 15 partijen. In de eerste ronde spelen de spelers tegen elkaar die vorig seizoen direct na elkaar zijn geëindigd. En dit betekent veelal direct vuurwerk!

De topper was het duel tussen Jaco Vonk en Tim Schakel, de nummers één en twee van vorig seizoen. Beide spelers beukten er lustig op los. Beiden gaven geen krimp en zo kon geen van de spelers het beslissende gaatje vinden in de vijandelijke stelling. Totaal afgemat – gelijk aan boksers in de ring – werd het duel na de volle vier uur spelen remise gegeven op het moment dat de stelling tot op het bot afgekloven was. Computeranalyse achteraf wees uit dat Jaco de meeste kansen had gehad, maar dat Tim zich goed had verdedigd. Remise was dan ook een terechte uitslag, waarmee Tim het meeste tevreden kon zijn.

Maar er waren meer prachtige partijen, zoals het duel tussen Eddy Korevaar en Hans Karelse. In een Konings-Indiër had Hans op zet 16 licht voordeel. Hij offerde een stuk voor 2 pionnen, in de verwachting bij aanname van het offer een beslissende koningsaanval te krijgen. Kennelijk vreesde Eddy het offer ook, hij kwam dan ook met een tegenoffer, waarna het snel bergafwaarts ging voor hem. Bij aanname van het offer was het duel – bij zorgvuldig spel aan beide kanten – geëindigd in remise door herhaling van zetten.

Het duel tussen Henk Boot en Gerard Brand kende een speciale voorgeschiedenis. Beiden hebben hun sporen op het schaakbord meer dan verdiend en zijn nog steeds uitstekende schakers. Beiden kennen elkaar al jaren, Gerard was zo’n 45 jaar geleden de scheikundeleraar van Henk, maar ze hadden nog nooit in een officiële wedstrijd de degens met elkaar gekruist. Henk pakte de Hollandse opening van Gerard onorthodox aan en leek met agressief spel voordeel te pakken. Maar toen Gerard zijn verdediging op de juiste wijze organiseerde besloten beiden het punt te delen.

Tot slot is vermeldenswaard het duel tussen Bobby Fijlstra en het nieuwe lid Gergely Kosa. Bobby komt uit voor het eerste team, maar speelt normaal gesproken geen interne competitie. Gergely is een sterke speler en een aanwinst voor het eerste team. Mede met behulp van deze nieuwe aanwinst wil het eerste team van schaakclub De Giessen en Linge een gooi doen naar het kampioenschap in de derde klasse landelijke competitie. Het duel tussen beiden eindigde al snel in een puntendeling.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *