|
opgericht 13 oktober 1964 |
|
|
FOR IMMEDIATE RELEASE. Schaaknieuws schaakclub De Giessen
gespeeld op 6 januari 2009
Interne competitie De drie koplopers, Kasper Euser, Jaco Vonk en Tim Schakel lieten geen steken vallen. Bij Jaco ging het in zijn partij tegen Eddy Korevaar overigens bepaald niet vanzelf, maar omdat ook Eddy voor de volle winst ging en zich in de tijdnood van Jaco verslikte, ging het volle punt tóch naar Jaco.
Interessante partijen werden er zeker gespeeld. Bert van Hees kwam een stuk achter te staan tegen Jan Piet van der Dool, al beschikte hij wel over de nodige compensatie. Middels een fraaie combinatie wist Bert zijn tegenstander te verschalken. Een mooie partij speelden óók Wim Koutstaal en Bert den Boer, maar het evenwicht werd nergens wezenlijk verbroken, zodat remise een logisch resultaat was.
De meest in het oog springende partij van deze avond speelden Rob van Driel en Henk van Houwelingen. Nadat Henk, al direct na de opening, een dodelijke zwakte op de witte velden rondom zijn koning had toegelaten, dirigeerde Rob zijn dame naar deze velden en zette Henk daarna pardoes schaakmat!
De uitslagen van de 16e ronde van de interne competitie:
Externe competitie De Regiohakkers, bestaande uit de sterkste schakers van schaakclub De Giessen en de Leerdamse Schaakvereniging, speelden in de hoogste klasse van de Stichts Gooise Schaakbond een topwedstrijd tegen het eerste team van DBC uit De Bilt. De kampioen van deze klasse promoveert naar de landelijke competitie.
Ondanks het feit dat de Regiohakkers behoorlijk verzwakt waren, met name nu zij topspeler Jesper Nederlof vanwege emigratie naar Noorwegen moeten missen, wisten zij een fraai gelijkspel uit het vuur te slepen. Het werd dus 4-4. Van de spelers van schaakclub De Giessen verloren Jaco Vonk, Kasper Euser en Sander van de Oort hun partij. Tim en Milly Schakel wisten hun partij te winnen. Door dit resultaat zijn de Regiohakkers nog volop in de strijd om het kampioenschap. De volgende wedstrijd is opnieuw een kraker. Dan komt het tweede team van Amersfoort op bezoek.
Voor meer informatie neem contact op met: |
|
|