Eindstanden Open Rapidkampioenschap (29 oktober 2016)

Eindstanden Open Rapidkampioenschap (29 oktober 2016)

Open Rapidkampioenschap van Giessenburg 2016: Eindstand groep 1

NrPnoNameClubM/FRatingScoreWPSBTPRRCW-WE
11GM Dgebuadze, AlexandreCharloisM25096,029,524,25251622070,06
23Kabos, TobiasZwarte SchaapM22845,526,519,50240421741,12
32Bekker, StefanWageningenM23215,030,019,75231821600,15
48Nederlof, JesperDe Giessen en LingeM21494,526,014,25220921070,71
516Wilde, Steven deSpijkenisseM17884,029,014,00218021303,19
69Vonk, JacoDe Giessen en LingeM20834,028,512,00214220920,58
75Woudsma, MartijnAlmereM21873,524,08,7520462046-1,13
812Kreukniet, ArjanAcquoyM18413,521,57,50200720071,35
96Wilde, Rik deDordrechtM21793,027,59,0021112161-0,64
104Colijn, StefanDe PionM22603,025,59,2520202070-2,05
1110Mensing, AndrewSliedrechtM19733,023,08,50199520450,06
127Schenkeveld, DickZZCM21503,020,56,5019341984-1,80
1314Wilhelm, PaulErasmusM18232,519,05,50184219440,03
1415Schakel, LemmyDe Giessen en LingeF18132,519,05,00188619880,46
1511Korevaar, EddyDe Giessen en LingeM18832,021,04,2518321990-0,70
1613Karelse, HansDe Giessen en LingeM18401,021,52,5016691978-1,39

Open Rapidkampioenschap van Giessenburg 2016: Eindstand groep 2

NrPnoNameFlagM/FRatingScoreWPSBTPRRCW-WE
13Oostrum, Wim vanZZCM17745,526,021,00191616861,16
28Berendsen, DavidKrimpen a/d IJsselM16975,525,517,50190716771,83
39Siu, VillaSpijkenisseF16885,027,517,50183016721,36
414Capelle, BramDe Giessen en LingeM16014,529,518,00181117092,01
55Kanne, KelvinPaul KeresM17424,524,013,75177116690,32
62Kastelein, GerardErasmusM17764,028,014,0017371687-0,34
71Furstenberg, TomVughtse TorenM17834,024,513,0017291679-0,45
811Schakel, TijmenDe Giessen en LingeM16743,526,012,25171917190,43
96Rutgers, LouisDe Giessen en LingeM17423,526,010,7516921692-0,45
1010Rietveld, WimDe Giessen en LingeM16853,525,59,50168716870,02
114Riemens, KoenDe PionM17523,521,010,2516621662-0,81
127Kruis, RobAlmkerkM17393,025,07,0016001650-1,32
1315As, Cor vanErasmusM16003,023,55,50161516650,10
1412Houwelingen, Arjo vanDe Giessen en Linge(ex)M16502,524,59,7515471649-1,02
1517Hees, Bert vanDe Giessen en LingeM15352,521,04,75156716690,23
1618Ginkel, Ben vanZZCM15222,022,03,0015171675-0,12
1716Buikema, HansLekstreekM15352,019,03,5014851643-0,51
1813Fijlstra, FransDe Giessen en Linge(ex)M16251,022,53,5013221631-2,44

Open Rapidkampioenschap van Giessenburg 2016: Eindstand groep 3

NrPnoNameFlagM/FRatingScoreWPSBTPRRCW-WE
114Versluis, ArjenHuisschakerM12007,028,028,00209513604,85
23Strik, BonnyOisterwijkM14846,029,022,00160512960,94
313Riemens, BartHuisschakerM12004,530,015,25136212601,50
47Slob, ArieHelvoirtM14004,525,014,75141713150,30
515Mensing, LuanaSliedrechtF10604,030,012,50136513152,60
61Akker, Ton van denVughtse TorenM15114,027,510,0014181368-0,78
75Kramer, HarryAcquoyM14203,529,510,2513431343-0,61
810Kanne, FrankTrioschaakM12973,518,57,25134513450,45
96Barends, HenkDordrechtM14103,026,05,0012181268-1,64
1011Groos, JanHuisschakerM12003,024,05,00129113410,72
114Geldere, Bert vanDe Giessen en LingeM14353,022,05,0012431293-1,71
122Berg, Paul van denTilburgM15003,019,55,0012731323-2,05
1312Heijde, Johan van derDe Giessen en LingeM12003,016,55,50129913490,81
1416Visser, HuigDe Giessen en LingeM10552,022,55,00117013280,72
158Houwelingen, Henk vanDe Giessen en LingeM13822,021,56,5010921250-2,61
169Denderen, Wim vanAcquoyM13640,022,50,006301365-3,49

Prijswinnaars alle groepen Open Rapidtoernooi (24 oktober 2015)

Prijswinnaars alle groepen Open Rapidtoernooi (24 oktober 2015)

De volledige eindstanden van groep 1 hebben we eerder al gepubliceerd; de eindstanden van de groepen 2 en 3 zijn helaas mogelijk verloren gegaan. We doen ons best deze alsnog beschikbaar te kunnen stellen. Onderstaand in elk geval de prijswinnaars van de drie groepen.

Groep 1

1. Bruno Carlier | 6 punten
2. Alexandre Dgebuadze | 5 punten
3. Dharma Tjiam | 5 punten
4. Dick Schenkeveld | 4,5 punten

Groep 2

1. Paul Wilhelm en Freek Busstra | 5,5 punten
3. Ruben Hoogwerff | 5 punten
4. Arjan Kreukniet | 4 punten

Groep 3

1. Bonny Strik en Nils Neisingh | 5,5 punten
3. Karel den Boer | 4,5 punten
4. Hans Buikema | 4 punten

Eindstanden Open Rapidtoernooi senioren (24 oktober 2015)

Eindstanden Open Rapidtoernooi senioren (24 oktober 2015)

Groep 1

NrPnoTitleNameRatingScoreSBTPRRCW-WE
12IMCarlier, Bruno24346,024,25256222530,95
21GMDgebuadze, Alexandre24805,018,0024112253-0,41
33Tjiam, Dharma23785,017,25238822300,29
47Schenkeveld, Dick21754,518,50233622341,50
512Ydo, Pim19924,012,00210120511,01
610Pluymert, Piet20314,09,25214820981,04
714Dijksman, Sebastiaan19064,08,50210920591,82
86Wilde, Rik de22003,514,5021992199-0,01
94Colijn, Stefan22503,514,0022242224-0,17
105Schenkeveld, Daniël22023,58,0021752175-0,29
1115Brakel, Nico van19033,05,50194619960,35
128Boot, Henk20462,56,0019592061-0,94
1311Fijlstra, Bobby20042,54,0019532055-0,60
149Schakel, Tim20412,03,7518572015-1,82
1516Korevaar, Eddy18752,04,0018422000-0,33
1613Vos, Rik19801,03,0016861995-2,39

Groep 2

NrPnoTitleNameRatingScoreSBTPRRCW-WE
18Wilhelm, Paul17455,521,25199817682,22
21Busstra, Freek18695,517,25194617160,60
39Hooghwerff, Ruben17305,020,50193717791,97
44Kreukniet, Arjan18024,515,75184117390,40
53Schakel, Lemmy18054,512,2517751673-0,14
611Preuter, Carlos16704,011,50178017301,09
75Karelse, Hans17974,013,0017821732-0,09
82Morelis, Derk-Jan18083,512,0017751775-0,33
915Hoek, Henk van der16103,57,75170817080,91
106Rutgers, Louis17673,56,2516511651-1,01
1112Brakel, Remco van16473,57,00165316530,07
1210Praag, Rob van17303,06,5016231673-0,97
1313Plantfeber, Henk16412,56,2516001702-0,43
147Kruis, Rob17552,05,0015681726-1,76
1516Houwelingen, Henk van14151,00,5013821691-0,21
1614Berg, Jacques van den16210,51,7512721694-2,32

Groep 3

NrPnoTitleNameRatingScoreSBTPRRCW-WE
16Strik, Bonnie15135,522,00166114311,32
216Neisingh, Nils10675,519,25164514154,72
33Boer, Karel den16035,020,50167315150,68
44Buikema, Hans15694,015,5015441494-0,13
51Fijlstra, Frans16544,011,5015071457-1,17
65Capelle, Bram15494,011,0015001450-0,35
77Kok, Karel de15004,09,75153614860,37
811Brummelen, Rien van14534,010,75150414540,52
98Slob, Arie15003,511,5014901490-0,08
1015Groos, Jan13003,59,00147514751,53
119Hees, Bert van14793,56,2514121412-0,53
1213Berg, Paul van den14003,07,0013461396-0,49
1312Kramer, Harry14173,07,50150515550,76
142Geldere, Bert van16042,53,0013031405-2,73
1510Bouman, Jan14561,00,0011821491-2,17
1614Lubbers, Rob13320,00,007351470-2,25

Verslag Open Rapid Schaaktoernooi senioren (24 oktober 2015)

Verslag Open Rapid Schaaktoernooi senioren (24 oktober 2015)

Alweer voor de 27e keer werd het jaarlijkse schaaktoernooi van schaakclub De Giessen en Linge gespeeld, zoals gebruikelijk op één van de laatste zaterdagen van oktober.

Er werd gespeeld in drie groepen. Groep 1 was ditmaal zeer sterk bezet en onder hen zelfs een grootmeester, te weten Alexandre Dgebuadze uit Georgië en tegenwoordig wonend in België. Naast hem speelde ook een internationaal meester mee, te weten Bruno Carlier die het toernooi al eerder op zijn naam had geschreven en Dharma Tijam, eveneens een zeer sterke speler. Deze drie spelers waren op voorhand de drie topfavorieten voor de hoogste klasseringen.

Genoemde drie spelers zouden inderdaad de plaatsen 1 tot en met 3 gaan bezetten, maar wel in een verrassende volgorde. In de laatste ronde leed grootmeester Dgebuadze een verrassende nederlaag tegen Dick Schenkeveld, waarmee hij de eerste plaats verspeelde. Deze ging naar Bruno Carlier, die met 6 punten uit 7 partijen een uitstekend toernooi speelden in dit sterke deelnemersveld.

Gedeeld tweede en derde werden Alexandre Dgebuadze en Dharma Tijam met vijf punten. Dick Schenkeveld legde beslag op de vierde plaats. Pim Ydo, Piet Pluymert en Sebastiaan Dijksman wonnen de laatste ronde en kwamen hiermee uit op de uitstekende score van 4 uit 7. Rik de Wilde en Stefan Colijn scoorden beiden 3,5 punt, maar vermeld moet worden dat beiden het zwaarste programma hadden gehad met uitsluitend tegenstanders van spelers uit de top 10. Hun ogenschijnlijk relatief “lage” score is daardoor misleidend, beiden hebben een puike prestatie neergezet.

De spelers van De Giessen en Linge, Henk Boot en Bobby Fijlstra (beiden 2,5 punt) en Tim Schakel en Eddy Korevaar (beiden 2 punten) kwamen er in dit geweld niet aan te pas.

In groep 2 werden de prijzen als volgt verdeeld: Paul Wilhelm en Freek Busstra (beiden 5.5 punt) eindigden op de gedeelde eerste plaats. Ruben Hoogwerff werd met 5 punten derde terwijl Arjan Kreukniet en Lemmy Schakel (beiden 4 punten) beslag legden op de gedeelde vierde plaats. De prijs voor Lemmy betekende de enige prijs die voor een speler van schaakclub De Giessen en Linge was weggelegd.

In groep 3 werden Bonny Strik en Nils Neisingh (met zijn 10 jaar oud een belofte voor de toekomst) met 5.5 punt gedeeld winnaar. Karel den Boer (bijna 80 (!) jaar oud) werd derde met 4.5 punt. Hans Buikema legde beslag op de 4e plaats met 4 punten. De oudste deelnemer was Karel de Kok (88 (!) jaar oud).